Esci spin-off

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Esci spin-off

przez mark123 04 sie 2014, 21:09
Arhol napisał(a):Niestety,zaburzenia i reszta powodują że czasem człowiek czuje się jak wrak...choć 80,patrząc na mojego dziadka w tym wieku,jest to człowiek bardziej "żywy" czy raczej energiczny,jak ja,mając 4x mniej :mrgreen:

Ja z kolei czuję się staro i dziecinnie jednocześnie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Esci spin-off

przez lunatic 04 sie 2014, 21:15
mogą i być na odchudzanie, na problemy seksualne, na uzaleznienie od nikotyny i nie wiadomo co jeszcze, kiedys był taki lek Meridia, wycofany juz przez powazne skutki uboczne, zwiekszał poziom serotoniny, dopaminy i noradrenaliny, dzialal antydepresyjnie ale byl zarejestrowany nie jako antydepresant tylko jako lek hamujący apetyt, poszła jedna czy druga do lekarza bo jej sie nie podobało ze ma 2 kilo za duzo i dostawała na to lek przeciwdepresyjny, to jest biznes, wymyślą Ci 150 powodow dla ktorych warto brac dany lek zeby zwiekszyc sprzedaz, kiedys sie wkurzalem na swojego lekarza-interniste jak mnie ostrzegal przed psychotropami bo myslalem ze psychiatra jest lepiej obeznany z tematem a tamten tylko cos bredzi, a teraz juz wiem ze jak chce sie czegos dowiedziec o leku psychiatrycznym to psychiatra jest najmniej obiektywnym źródłem bo bedzie tylko zachwalal dlatego ze tym leczy i nie moze na ten temat złego słowa powiedziec

Esci spin-off

przez Tojaaa 04 sie 2014, 21:31
lunatic, mnie tez internista odradzał antydepresanty. Twierdził, ze to powinno sie brać tylko w przypadku depresji endogennyvh, których nie jest za dużo. Ja tez nie chciałam brać tego szitu, półtorej roku brałam zioła, jakieś homeopatyczne leki, czytałam mądre książki, starałam sie wmawiać sobie, ze jest ok i co ? I dupa. Jak mnie rozwalilo w listopadzie, to juz było tylko gorzej. W grudniu myślałam ze nie zniosę tego cierpienia. Koszmarne lęki i napięcie. Gdybym nie zaczęła brać antydepresantow, nie wiem co by było. Wiesz, najlepiej nie brać żadnych lekow , na nic, ale jak czujesz, ze musisz, to idziesz do lekarza, który bynajmniej nie namawia cię do żarcia tabletek garściami a daje lek, który ma pomoc. Ja chodzę od lat od alergologa. Zawsze pyta mnie jak toleruje leki i czy biore wszystkie czy tylko cześć mi wystarcza. Kiedy mowię, ze jeden mi wystarczy, nie wypisuje innych. I tego sie trzymam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Esci spin-off

przez lunatic 04 sie 2014, 21:37
tylko ze między antydepresantami a ziółkami jeżeli chodzi o dzialanie uspokajające i przeciwlękowe jest jeszcze pośrednia półka leków typu hydroksyzyna i podobne i pamietam jak kiedys wlasnie internista mi sie pytal dlaczego skoro nie mialem depresji a tylko załamanie nerwowe i rozchwianie emocjonalne nie dano mi tego typu leków uspokajających tylko zaczęto od razu z antydepresantami, skoro depresji klinicznej nie mialem, tamte leki nie rozwalają przynajmniej całej biochemii mózgu

Esci spin-off

przez Tojaaa 04 sie 2014, 21:39
lunatic, no a ile mozna łykać hydro? To raczej doraźne rozwiazanie. Co nadaje sie na dłuższa metę?

Esci spin-off

przez lunatic 04 sie 2014, 21:40
doraźne to są benzo, hydro mozna brać przewlekle

Esci spin-off

przez Tojaaa 04 sie 2014, 21:44
lunatic, hydro dla mńie to zamula, do spania jest ok, ale nie do funkcjonowania w dzień. Co Twoim zdaniem jest dobre do przewlekłego brania na nerwice lekowa ?

Esci spin-off

przez lunatic 04 sie 2014, 21:51
leczenie przyczynowe, skoro przyczyną nerwicy lękowej nie jest zaburzona biochemia każde leki na nia działające nie leczą przyczyny, przyczyne leczy sie psychoterapią a nie lekami

Esci spin-off

przez Tojaaa 04 sie 2014, 21:53
lunatic, w takim stanie, jakim byłam , psychoterapia mogła mi g..pomoc. To pewnie pomaga, kiedy jestes w dobrej kondycjisychicznej, wtedy mozna przepracować swoje lęki i przeanalizować, ale nie wtedy, jak telepie cię tak, ze masz dość wszystkiego

Esci spin-off

przez lunatic 04 sie 2014, 22:03
no bo to jest błąd ze sie zastanawia nad terapią jak juz jest tak duze nawarstwienie problemow ze ciezko sie obyc bez leków, sam taki zrobiłem ale jak mialem isc na psychoterapie w podstawówce

Esci spin-off

przez elmopl79 04 sie 2014, 22:05
mark123,
Wiesz,mnie to sie wydaje,ze wlasnie to jest taki konflikt wewnetrzny....ja tez czuje się staro-ze względu na uciekające lata i moje cyfry wiekowe:),ale jednoczesnie czuje sie czasami jak...gowniara,malolata,której jeszcze wszystko wypada.....moze to jest tak,ze czlowiek nie czuje sie ba swój wiek,a niestety"licznik bije"...oze to jest tak jak przy dojrzewaniu.
.jedna noga jest sie jeszcze dzieckiem,a druga twardo wkracza sie w doroslosc....nieznane.....odpowiedzialnoac....moze wlasnie tego sie boimy......

Esci spin-off

przez lunatic 04 sie 2014, 22:07
a co do leków to hydroksyzyna, prometazyna albo spamilan, jakbym mial jeszcze raz cokolwiek zaczynac brać jako pierwszy lek to tylko cos z tego

-- 04 sie 2014, 21:16 --

albo jeszcze ewentualnie roślinny 5HTP, wycisza i uspokaja i to nawet dość wyraźnie

Esci spin-off

przez elmopl79 04 sie 2014, 22:22
Masz racje Lunatic,wszystkie te leki nie są obojetne na nasz organizm....no ale nerwica,czy depresja również....ale wiesz dobrze,ze jeśli sie w niektórych przypadka nie wdrazy lekow,stan moze sie tylko poglebiac i pogarszac,a potem jest ciezko takiej osobie dopasować odpowiednio leki....
Ja zawsze bylam przeciwniczka lekow p.depresyjnych,ale teraz wychodze z zalozenia,ze po to są żeby w razie naprawdę ciężkiej sytuacji po nie jednak sięgnąć....
Po co sie zastanawiac co one zrobia za ilez tam lat....liczy sie tu i teraz:)a jeśli dzięki nim mozna funkcjonować w miarę normalnie.....to tonący brzytwy sie chwyta.

Esci spin-off

przez Tojaaa 04 sie 2014, 22:24
lunatic, prometazyne to ja kiedyś chyba brałam na alergiczny niezyt nosa. Ten lek ma działać uspokajająco?

Sortuj wg