Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez Śmiercionauta 23 lis 2015, 22:37
Little Red Fox, miło Cię widzieć z powrotem na łonie forum.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Spamowa wyspa

przez cyklopka 23 lis 2015, 22:40
Dobry wieczór,
widzę, że zbieracie siły na zimę :great:

Jutro dywanik u dyrektora, trochę peniam, bo miała być tylko rozmowa o stażu, a podpadłam za nierozumienie, co się do mnie mówi :hide:

Z rzeczy weselszych, pani od świetlicy kupiła książkę ze schematami ozdób z koralików, wcześniej wcale tego nie próbowałam, a teraz już uczę dzieci.
No i taka sytuacja:
skręcam choineczkę z koralików, przychodzi wzorowa uczennica z 3 klasy i mówi:
"Pani to ma cierpliwość."
"Wiem, uczę was."
8)

Jutro idę po farbę, pojucze może się wbiję do fryzjera po jakiś byt grzywkopodobny, bo chwilowo mam odrośnięte i tylko kosmyk mi leci na pół twarzy :bezradny:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez acherontia-styx 23 lis 2015, 23:05
misty-eyed, Aniu cytując internety:
Zespół wazowagalny jest jednym z zaburzeń autoregulacji napięcia naczyń krwionośnych, które należą do najczęstszych przyczyn występowania omdleń.
Bezpośrednią przyczyną chwilowej utraty przytomności jest spadek ciśnienia tętniczego krwi i/lub rzutu serca, co powoduje przejściowe niedokrwienie mózgu.
Podstawową sytuacją prowokującą omdlenie jest, w przypadku zespołu wazowagalnego, długi czas zachowywania pozycji pionowej. W takiej sytuacji mniej krwi dopływa z kończyn dolnych do serca, spada wiec rzut serca. Organizm, aby zapewnić odpowiednią objętość minutową aktywuje układ współczulny, który przyspiesza akcje serca. Ponieważ jednak nie rozwiązuje to problemu małego powrotu żylnego, serce pracuje "na pusto", czyli za szybko w stosunku do objętości krwi, która powraca z żył dolnej części ciała. Taka sytuacja powoduje aktywację układu przywspółczulnego, głównie nerwu błędnego i w konsekwencji rozszerzenie naczyń oraz zwolnienie czynności serca.

Należy on do tzw. omdleń odruchowych, a ich przyczyn jest pierdyliard i ciężko tak na prawdę ustalić co dokładnie prowokuje takie omdlenie. Najczęściej właśnie spadek ciśnienia, ale przyczyny mogą być też inne.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że lekarze tak na prawdę nie radzą sobie jeszcze z leczeniem omdleń odruchowych. Niektórym pomagają leki, innym nie, ale też nie ma jakichś konkretnych wytycznych, że powinno się stosować leki z takiej czy takiej grupy. Mi na razie lekarz przepisał lek stosowany w złośliwej hipotonii ortostatycznej, na razie jeden z "lżejszych" leków ale o największej skuteczności w porównaniu do pozostałych. Jak on nie zadziała niestety wejdziemy w sterydy :roll:

Zresztą dostałam dzisiaj od oddziałowej wytyczne pt. "przychodzisz rano do pracy i pierwsze co robisz to jesz śniadanie i pijesz ciepłą herbatę - jeszcze przed raportem i chce to widzieć. jak nie zdążysz przed raportem to już robię wyjątek i pozwalam ci to zrobić w trakcie raportu (normalnie na raporcie oddziałowa nie toleruje jedzenia i picia, bo na to jest czas po raporcie)" 8)
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 23 lis 2015, 23:11
misty-eyed, No mam nadzieję Kochana Cię tu często widywać. :D
Czytałam, że wnusia masz w póładopcji. ;) Cieszę się, bo czytałam jak Ci to skrzydeł dodało.

Little Red Fox, Rozumiem, bo to trudna decyzja. Ile razy ja chciałam z terapii uciec... :hide:

cyklopka, Ja tam na zimę się zbroję... Wyciągam tajną broń w postaci puchówki i skarpet z wełny... :roll:
Ja póki co mam świeży włos, bo mi siostra pofarbowała... Fryzjer w styczniu, bo na razie to pies jest do fryzjera umówiony. :bezradny:
Trzymam kciuki za rozmowę u dyrektora, nie zakładaj , że będzie strasznie.
Zdradzisz czym Cię dzisiaj na siłę uszczęśliwiono w domu?

acherontia-styx, No to będą Cię pilnować z jedzeniem. :yeah: :D
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez bonsai 23 lis 2015, 23:15
Oglądałem kiedyś serial, w którym jeden gość miał omdlenia wazowagalne. U niego zespół ten aktywował się, gdy szedł do toalety i oddawał światu część siebie! Nie chciałbym tak mieć. :(
bonsai

Spamowa wyspa

przez acherontia-styx 23 lis 2015, 23:16
kosmostrada, nie do końca rozumiem Twą radość z tego powodu, ale ok :mrgreen:
ja tam się wcale nie cieszę :P
zresztą dzisiaj się dowiedziałam, że po środowej akcji i spędzeniu przeze mnie 7h na SORze, do końca tygodnia byłam tematem numer jeden na oddziale i raportach :hide: cholerka, za mało pacjentów mają czy co, że jeszcze o mnie se musieli pogadać :hide:

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 23 lis 2015, 23:16
acherontia-styx, Agatko, w internecie czytałam, ale Twoje wyjaśnienie jest mi bliższe :D
Współczuję Ci, bo jeśli nie ma skutecznego leku, to na pewno włącza się lęk, z którym, mam nadzieję, radzisz sobie...
Mądra oddziałowa, popieram!!! Ja nie wyobrażam sobie wyjścia z domu na czczo...tym bardziej, że to ważne w przypadku Twojej przypadłości /masło maślane, ale za chwilkę wychodzę, więc spieszę się :)/
Polecam Ci szklankę letniej wody przegotowanej zaraz po wstaniu, zanim wyjdziesz z domu...
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez acherontia-styx 23 lis 2015, 23:17
bonsai, zgadza się, wśród czynników prowokujących omdlenie jest też defekacja :hide: (całe szczęście nie u mnie :mhm: ), ale może to być też np. kaszel, śmiech, hałas itp.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Spamowa wyspa

przez acherontia-styx 23 lis 2015, 23:18
misty-eyed, Aniu, ja zawsze przed wyjściem piję ciepłą kawę, jeść coś też się staram ;)

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 23 lis 2015, 23:21
kosmostrada, nie sądziłam, że aż tak...
Zawsze lubiłam kontakt z małymi dziećmi, więc nie jest to dla mnie problem, mimo nocy nieprzespanej, mimo słabszej formy. Mąż bardzo mi pomaga...sama jednak nie dałabym rady, ponieważ maluszek jest niezwykle żywym dzieckiem :mrgreen:

Czy słuchasz czasem rozmowy z ciałem /Osho/?

Kochane, pędzę z psiaczkiem. Niedługo tu wrócę, choćby poczytać Was...
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez Sigrun 23 lis 2015, 23:27
kosmostrada, kochama zrobilam zapiekanke wczoraj z jarmyzem...powiem Ci ze mi jarmuz posmakowal :105:
Lieb's oder lass es, alles dazwischendrin gibt's nicht

Spamowa wyspa

przez cyklopka 23 lis 2015, 23:53
kosmostrada napisał(a):Trzymam kciuki za rozmowę u dyrektora, nie zakładaj , że będzie strasznie.
Zdradzisz czym Cię dzisiaj na siłę uszczęśliwiono w domu?

Kalendarzyk wieloletni służący do wpisywania urodzin z ilustracjami z Królika Piotrusia i jakimiś napisami po angielsku.
Od drugiego rodzica natomiast owoce cytrusowe.

A dyrektor to taki trochę Zły Mikołaj, jeśli wiesz co chcę przez to powiedzieć :mhm:
I Miss Forum

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 23 lis 2015, 23:56
Sigrun, To dobrze, bo to zdrowe warzywko! :yeah: Wiele osób przepada ( np. u nas aurora), a ja tak se. Ale brukselki tyż nie lubię.
Rzuć przy okazji przepisem, bo może kombinacja Twoich składników podbija jego smak.

misty-eyed, Osho czytałam dawno temu. A mówisz o jakimś jego wykładzie?

Obiecałam sobie zwiórować się z okazji nadchodzącego obżarstwa świątecznego i tak z kilogram schudnąć. Dzielnie nie żrem na noc, a tu chłopaki poszły z psem i przyniosły mi marsa... :hide: No i co... mam słabą wolę... :why:
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez cyklopka 23 lis 2015, 23:59
kosmostrada, też jak mi czekolada leży na wierzku w nocy to słaba opcja :hide:
I Miss Forum

Sortuj wg