Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 07 cze 2016, 13:05
zaczarowanaaa, Jest tam aktywna i pomocna babeczka z dwójką małych dzieci, myślę, że możecie pogadać.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 07 cze 2016, 13:26
Dzień dobry...

To prawda, że nerwica to jak druga natura, typ osobowości, bo wystarczy stres, a ona pojawi się wszędzie tam, gdzie znajdzie osłabiony narząd, wrażliwość, zmęczenie. Podstawa to rozpoznanie jej i znalezienie sposobu na opanowanie jej skutków. Można nauczyć się żyć z nerwicą, ale nie da się ukryć, że to dość trudne... Wraz z upływem czasu, starzeniem się organizmu, paradoksalnie trzeba silniejszych środków /nie mówię o lekach/ na radzenie sobie z nią, bo cudowną pożywką dla niej są wszelkie zaburzenia hormonalne...

Dzisiaj czuje się średnio. Jak zwykle, Maluszek mnie mobilizuje, więc spełnienie podstawowych obowiązków jest wykonalne.
Tak w ogóle, wiele przemyśleń, refleksji, trochę smutku egzystencjalnego...

Miłego wtorku Kochani!!
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez platek rozy 07 cze 2016, 14:09
Bylam na terapii ale wrocilam z dolem . Terapeutka stwierdzila ze chyba mi brak kogos kto zajalby sie mna w ciezkich chwilach ale tez i pomogl tak w zyciu i sprawach codziennych . No pewnie ze czasami brakuje takiej osoby.Zasugerowala tez ze jesli mi tak teraz ciezko z praca to moze ciotka czasami ugotowalaby mi obiad skoro ejst w domu to moglabym ja o to poprosic . a ja wiem co ciotka na to powie , ze sobie nie umiem poradzic wiec wole juz o nic nie prosic.Zreszta sami wiecei jaka z ciotka mam relacje , T tez wie ale stara sie mnie nauczyc prosic o pomoc w trudnych chwilach , ze nie musze to ja wszystkiego ogarniac. Tlumaczyla dzis tez ze pownnam odpuscic np wymyslne obiady , ze sama ona robi cos na szybko i prostego w tygodniu. A ja nie mam nawet czasu i sily robic nawet szybkiego jak wracam po 11 godzinach niebytnosci do domu...

kosmostrada
nie umiem szukac teraz pozytywow dnia codziennego. Chcalabym zdrowa byc , chociaz na ciele skoro umysl jest popsuty.

misty-eyed, Aniu mi tez coraz ciezej wszystko przychodzi...

Dzis mam odmozdzenie i zastanawialam sie czy juz kortyzol tak mi tego hipokampa zniszczyl ze mam dziury w pamieci????
Nie moglam sobe przypomniec czy maila wyslala a poslalam zaraz raniutko.
UP musialam zawiadomic zem na l4.
Takie sa ich przepisy.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez zaczarowanaaa 07 cze 2016, 15:05
kosmostrada, zobaczymy może się odezwie.

Spamowa wyspa

przez mirunia 07 cze 2016, 16:33
Dzień dobry! :papa:

Nie miałam dzisiaj chwili w pracy, żeby skrobnąć do Was dwa słowa. Od rana sporo pisania na kompie, a o 11 wyszłam z biura w teren pozałatwiać kilka spraw służbowych. Jak wróciłam, to już czekali interesanci... i tak zeszło. :bezradny:
Rano byłam trochę rozdygotana i z zawrotami, ale zajęłam się pisaniem i nie zawracałam sobie tym gitary... niech się dzieje co chce, robotę muszę zrobić.
Wciąż wyłazi to straszydło-franca, zwłaszcza w stresie. A w pracy podczas nagłej i niespodziewanej roboty terminowej. :bezradny:
Kiedyś takie sytuacje były na porządku dziennym i człowiek ogarniał to ze spokojem i podchodził normalnie... jak to w pracy, wiele spraw była na ostatnią minutę i dawało się radę bez tej ku...cy! No, ale... teraz trza brać poprawkę. :zonk:

Właśnie zjadłam kalafiorową z groszkiem i koprem.... miałam resztę rosołu z niedzieli, to szybciutko na nim machnęłam zupkę. :D Fest pojadłam i teraz do góry kołami. ;)

kosmostrada, pięknie wypunktowałaś pozytywy dnia, plan na dalsze godziny też jest... super, oby tak dalej szło i przynosiło Ci zadowolenie! Trzeba się pocieszać małymi rzeczami i planować też, chociażby byłyby to drobiazgi. Sukcesywnie i do przodu, nie dajemy się!

platek rozy, Z tymi obiadkami to bywa różnie. Jak nie mam czasu, albo siły na pitraszenie (bo są takie dni) to ja mam fajną pierogarnię po drodze z pracy i kupuję tam cosik, raz pierogi, raz gołąbki. Zawsze to gorący, gotowany posiłek. Teraz masz sezon truskawkowy, można na szybko zrobić ryż, bądź makaron z truskawami (z jogurtem lub śmietanką, jak kto woli). Młode ziemniaki z kefirem i jajo sadzone.
Latem nie ma problemu z jedzonkiem, gorzej zimą i przedwiośniem.

Jak się czujesz z tymi zawrotami, minęły troszkę, lepiej jest?

zaczarowanaaa, ta głowa w kasku może być od nerwicy, to takie mocne napięcia, które zaciskają coś w głowie. Miałam takie historie ze swoją głową, ciężki łeb, zaciśnięty. Masowałam szyję, kark, ramiona + ciepłe kąpiele prysznicem.

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 07 cze 2016, 16:56
Dzień dobry.

Spamowa wyspa

przez platek rozy 07 cze 2016, 18:00
mirunia, Kochana ja tez niby mam po drodze pierogarnie ale ona otwarta do 18 i niestety przed 18 jak wracam to juz wniej nic nie ma ...
Co do zawrotow , w dzien lepiej, teraz mnie mecza glownie nocami , mialam tak 9 miesiecy , noc w noc , nie moglam spac ani lezec wieczny helikopter w glowie.Nie jest dobrze ze to wrocilo. Wtedy mialam tez przez prace bo ciagle za biurkiem z pochylona glowa.

Troche popralam ale nie recznie tylko pralkowo i wymylam garnki po obiedzie. I tyle , nie chce znow sie przeciazac.
Poczytalam tez a teraz sobie popatrze na tv.

Purpurowy, :papa: :papa:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 07 cze 2016, 19:02
mirunia, Czekam Kochana cierpliwie, aż mnie zadowolenie najdzie...
Pięknie dziś ogarnęłaś pracowity dzionek w pracy, a i obiadek sobie dobry zrobiłaś! :great:

misty-eyed, Ściskam w tym weltschmerzu...

platek rozy, Spróbuj może sobie poduszki wysoko ułożyć?

Purpurowy, Heloł, jak dziś nastrój?

Pazurki zrobione, ładne, tak dla odmiany jaśniutko różowe, zawsze mam ciemne. Gadanie z kosmetyczkami i kawka u nich - więc chyba mogę to uznać za zaliczenie życia towarzyskiego? ;)
Idę zaraz z psem jeszcze ze słońca skorzystać.
Chce mi się spać... :bezradny:
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez mirunia 07 cze 2016, 19:51
platek rozy, skoro te zawroty masz leżąc, zajrzałam do neta, bo coś mi świtało o tzw. położeniowych zawrotach głowy.
Poczytałam i.... Ty też sobie poczytaj:

http://www.styl.pl/zdrowie/news-polozen ... Id,1360742

http://forum.kardiolo.pl/temat17245.htm - piszą tu kobitki o podobnych objawach, warto przeczytać całość.

kosmostrada, czekać zawsze warto, a kto szuka, ten znajduje :great:
Paznokietki masz super w takim razie, bardzo lubię j. róż na pazurkach, łososiowy, beżowy - wtedy dłonie wyglądają delikatnie i kobieco. :D

Spamowa wyspa

przez platek rozy 07 cze 2016, 20:02
mirunia, Kochana ja mam moje stricte od kregoslupa bo mialam badanie odnosnie tych otolitow , wyszlo negatywne . A takie jak mam teraz mialam wlasnie od rozjechania kregow szyjnych bo mam niestabilnosc az 4 ...
Leze na wysokich poduchach ale to niewiele pomaga. Przeciazylam kregi i niestety porobily sie uciski :(

kosmostrada, Pokaz pazuraski :105: :uklon: :uklon:

Glowa mnie zaczela bolec i mydli mnie od tego.

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 07 cze 2016, 20:38
platek rozy, usiłowałam fotkę pazurków zrobić, ale moim telefonem się nie da z tym światłem, zrobię jutro. :bezradny:

mirunia, Na dłoniach lubię ciemne ( takie mrauuu... ;) ), albo ewentualnie jasne pastelowe. Nie lubię czerwonych.

Z powodu dziur w mózgu zapomniałam Wam opowiedzieć o moich dziurach w mózgu... :D Otóż dziś w pracy robię sobie herbatę. W jednej łapce mam pastylkę ( słodzę stevią) a w drugiej zmięty papierek. Idę do kuchni i... pastylkę wrzucam do śmieci, a papierek do herbaty. O! :mrgreen:

Wróciłam ze spaceru, poszliśmy inną trasą i zaliczyliśmy lody ( pies jest fanem...). Tak że dziś o siebie zadbałam kompleksowo.
Wreszcie chyba coś mi kliknie w głowie i zacznę znów coś odczuwać, co? :zonk:
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez takie tam 07 cze 2016, 20:52
Dobry wieczór i takie tam. To chyba na tyle.
takie tam

Spamowa wyspa

przez acherontia-styx 07 cze 2016, 21:00
kosmostrada napisał(a):Z powodu dziur w mózgu zapomniałam Wam opowiedzieć o moich dziurach w mózgu... Otóż dziś w pracy robię sobie herbatę. W jednej łapce mam pastylkę ( słodzę stevią) a w drugiej zmięty papierek. Idę do kuchni i... pastylkę wrzucam do śmieci, a papierek do herbaty. O!

kosmostrada, spoko, ze mnie się ostatnio w pracy śmiali, że mam początki Alzhaimera, bo układałam wózek reanimacyjny i mówię, muszę przynieść z drugiego zabiegowego stetoskop. Poszłam po niego, jak doszłam to już nie wiedziałam po co przyszłam :lol: to się cofnęłam, spojrzałam na wózek reanimacyjny i mi się przypomniało, to się cofnęłam z powrotem do zabiegowego, z tym, że w drodze mnie ktoś zagadał i jak doszłam to znowu zapomniałam :lol: za trzecim podejściem udało mi się już przynieść to po co szłam 8)
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Spamowa wyspa

przez tosia_j 07 cze 2016, 21:35
dobrze ze nikt na wozku nie lezał, bo by mogl nie przezyc...
outsider

Sortuj wg