Kobiece sprawy :)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Paranoja 17 kwi 2011, 21:00
linka, jak swędzi to się trza podrapać :great:

a propos, ja ostatnio stusuję tabletki diane 35 czy jakoś tak i powiem wam kobietki, że faktycznie działają na owłosienie. Zdecydowanie mniej rośnie kłaków. U mnie to była udręka, bo nie dość, że brunetka to na dodatek miałam naprawdę duży problem z nadmiernym owłosieniem. Po depilatorze to w najlepszym wypadku 3 dni mialam spokój. Teraz to i te raklamiane 3 tygodnie mam spokój :105:
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez _asia_ 17 kwi 2011, 21:22
linka, odważna jesteś. :shock: ja tam bikini depilatorem w życiu!!!! to już prędzej może z pachami bym zaryzykowała. na samą myśl dostaję gęsiej skórki...

Paranoja, no ciekawe z tymi tabletkami. Na jakiej zasadzie one działają? Zmniejszają poziom androgenów w organizmie czy jak?
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Paranoja 17 kwi 2011, 21:30
to są zwykle tabletki antykoncepcyjne tyle że w skladzie mają jakiś tam składnik który powoduje że hamuje wzrost wlosa.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _asia_ 17 kwi 2011, 21:33
Paranoja, aha, rozumiem.

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez linka 17 kwi 2011, 23:27
_asia_, no tak, za pierwszym razem pod pachami pojawiła się nawet krew :hide: ale z każdym razem było już lepiej i teraz depiluję pachy raz na tydzień, półtora...a maszynką musiałam co drugi dzień......
Bikini bolało, ale nie aż tak jak się spodziewałam, ale włoski wrastały mi strasznie, aż tworzyły się takie bąble, stany zapalne.
Jak się dorobię, to sobie zrobię bikini laserowo .... :105:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez _asia_ 18 kwi 2011, 07:48
no właśnie - te wrastające włoski (ja mam problem na nogach) - jak sobie z nimi radzić? :? nie depilować pod włos, regularne peelingi. coś jeszcze? :bezradny:

Helen Keller

przez Niesia 18 kwi 2011, 08:05
Ja depilatorem bikini i czasami nogi, a reszta maszynką.

Na wrastające włoski wg. mnie pomaga masaż gąbką szorstką. Troszkę to nieprzyjemne, ale można się przyzwyczaić. Ja mam taką gąbkę z Rossmanna antycellulitową. Poprawia ukrwienie, przy okazji pozbywamy się martwego naskórka i faktycznie włoski przestają wrastać. Trzeba jednak czasu i systematyczności, jak ze wszystkim.
Kiedyś wyczytałam, że pomagają maści z mocznikiem. Faktycznie, pomagały. W sumie nie wiem, czemu przestałam je stosować. Chyba wybiorę się do apteki.
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza.

— Marilyn Monroe

przez paradoksy 18 kwi 2011, 08:08
ja mam depilator 4 lata ale się boję go używać :mrgreen:
więc maszynka - i tak jak marcja - męska - są 100 razy lepsze.
paradoksy

przez Korba 18 kwi 2011, 08:40
ja chodziłam kiedyś na depilację światłem. działało, np włoski pod pachami i w okolicy bikini rosną wolniej i jest ich mniej. Niestety nie dokończyłam zabiegów, bo to pożerało kupę kasy i zrezygnowałam. Ale gdyby mnie było stać, wzięłabym jeszcze kilka serii, żeby się pozbyć całkowicie.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez paradoksy 18 kwi 2011, 08:52
a propo depilacji jeszcze - kiedyś - żeby przyzwyczaić się do depilatora - depilowałam pachy pensetą :lol:
kupa roboty, ale potem przestałam bo miałam pełno ran i krostek. szybciej jest maszynką.
paradoksy

przez _asia_ 18 kwi 2011, 09:05
Basiu, pęsetą??? :shock: to podziwiam za cierpliwość!!!! :D

zabiegi laserowe są super, tylko cholera drogie. :?

Niesia, też mi się coś obiło o uszy o tych maściach z mocznikiem, chyba się sama wybiorę do apteki dzisiaj. :smile:

Helen Keller

przez linka 18 kwi 2011, 09:06
_asia_, Poza peelingami przydaje się dobre nawilżenie, żeby nie powstawały dobrze zakupić sobie maść z mocznikiem ( w aptece, mocną i raz na parę dni posmarować), poza tym doobre nawilżenie ( polecam mleczko do ciała Isana Med - z Rossmana, taniutkie, bez barwników i sztucznych zapachów z oliwą z oliwek - nawet moja kumpela z AZS tego używa). Jak już się pojawiło jakieś zapalenie, lepiej skonsultować to z dermatologiem :D

-- Pn kwi 18, 2011 8:10 am --

Lekkie balsamy z mocznikiem można kupić już w drogeriach trzeba szukać takie gdzie pisze UREA, ale mi one nic nie dały - za to używałam cały czas tych:
Kremuren - 10% mocznika i Cerkoderm 15% i 30% mocznika. To najwyższe stężenie jest dobre na suche stopy, łokcie, kolana, tak na wrastające włoski to polecam 10-15 % powinno wystarczyć. Kremy nie są drogie :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez _asia_ 18 kwi 2011, 10:00
linka, dzięki za informacje, a te maści z mocznikiem to można dostać bez recepty??

-- 18 kwi 2011, 09:02 --

a, uważnie jeszcze raz przeczytałam i się doczytałam, że nawet w drogeriach można kupić lekkie balsamy z mocznikiem :D

Helen Keller

przez linka 18 kwi 2011, 10:15
_asia_, Tak bez recepty są :)
Balsamy na których pisze Hydro Urea itd - nie wiedzieć czemu to działa lepiej niż nazwa "Mocznik" - chyba źle się kojarzy ;)
Przyjaciel forum

Sortuj wg