Mówimy NIE dla nowej restauracji z psiną w Warszawie!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez linka 24 lut 2011, 13:38
grand protestant, jak już napisałam - dla ciebie jest wszystko czarno białe i taaakie proste ....produktów odzwierzęcych też nie jesz? Mleko? Jaja? Miód? ... a to nie jest dyskusja o wegetarianizmie - więc łaskawie proszę, zakończ swoją krucjatę, pisz na temat - albo załóż osobny wątek.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez lakuda_reaktywacja 24 lut 2011, 13:39
grand protestant, sory, ale mam i biochemię i taki przedmiot jak mięso ;
mogę polecić Ci kilka książek gdzie wszystkie procesy biochemiczne są dokładnie opisane;

a co do hormonu stresu, to pewnie wyczytałeś gdzieś o hormonie stresu u świń ale to nie tak, że mięso zabijanych zwierząt zawiera ten hormon.
to nie tak

( osobiście uważam świnie za inteligentniejsze od psów, co zresztą jest udowodnione naukowo i nie jestem zwolenniczką zabijania zwierząt)
lakuda_reaktywacja

przez Pinkii 24 lut 2011, 13:55
Co z tego że ją otworzy (choć wątpię aby Sanepid mu pozwolił), jeśli nie będzie mieć klientów?
Obrazek
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LitrMaślanki 24 lut 2011, 13:59
grand protestant napisał(a):Tak...tak...nie prawda.Zwierzęta nie myślą nie widzą,nie czują,nie rozumieją.Podobnie jak ludzie. :blabla:

ja tak nie twierdze ..ale też nie mam pewności czy marchewka nie czuje .

-- 24 lut 2011, 14:02 --

Marek77,
A czy uwarzasz ,że w tym kraju jest popyt i potrzeba na dania z psa lub żyrafy ?
LitrMaślanki

przez grand protestant 24 lut 2011, 14:05
Linka, na Boga!Miód i mleko pozyskujemy bez zabijania!Pszczołom rabujemy zapasy ,a krowy,kozy i owce dzielą się z nami mlekiem.Bardziej lub mniej chętnie.Nie widzisz różnicy??OK.Nikogo nie nazwę oszołomem -dlatego tylko,że zjada mięso.Po prostu wyrządza sobie i innym krzywdę.Lekko się zdenerwowałem.Idę napić się melisy albo coś mocniejszego np.melisy z miętą. :why:

-- 24 lut 2011, 13:08 --

Kolego Litr Maślanki, stać Ciebie na więcej.Nie zaniżaj swojego poziomu. :pirate:

przez LitrMaślanki 24 lut 2011, 14:20
grand protestant,
Ja doskonale rozumiem ,ze dla Ciebie jedzenie mięsa jest naganne .
Niestety nie wyobrażam sobie świata w którym wszyscy ludzie jedzą produkty roślinne .
To wizja głodu ,nie ma tyle miejsca na uprawy ....to utopia -a utopia istnieje tylko w marzeniach .

Sporo naszych cech wskazuje na to ,że jesteśmy nie roślinożercami ale wszystkożerni .
Do tego znane są przypadki ,kiedy długotrwała dieta pozbawiona białka w formie mięsa zwierzęcego
doprowadzała do poważnych komplikacji zdrowotnych .

Podejrzewam że masz grupę krwi A ...wiec taka dieta jest dla Ciebie odpowiednia i wskazana ...ale nie zapominaj o innych grupach .

-- 24 lut 2011, 14:42 --

dominika92,
czy link z pierwszego postu ( ten do artykułu )
jest sprawny ? Czy artykuł już wycofano?
LitrMaślanki

przez grand protestant 24 lut 2011, 15:57
Litr Maślanki napisałeś,że ludzkość by istnieć musi m.in żywić się białkiem zwierzęcym,że pokarm roślinny nie jest w stanie zaspokoić potrzeb naszych organizmów,że powierzchnie przeznaczone pod uprawy są zbyt ograniczone i że...że...że...A ja jestem przekonany,że ludzi myślących tak jak ja codziennie będzie przybywać.Wiem,że i ty zapukasz do drzwi na których jest napisane:NIE ZABIJAJ.Szczerze Ciebie pozdrawiam i uwierz,że pisząc o mojej miłości do maślanki żartowałem i z maślanki i z siebie i z Ciebie.Taki już jestem -myśląc,że jeśli z takich żartów ja się nie obrażam to i inni też.Pomyliłem się.Przepraszam wszystkich którzy poczuli się dotknięci.

przez LitrMaślanki 24 lut 2011, 16:04
grand protestant,

najistotniejsze jest to ,że odbiegamy od tematu .
A temat jest klarowny -wyrazić zdanie o restauracji serwującej psie mięso w Polsce .
Dla mnie nie do pomyślenia . A co do obrazy ,to widzę że już załapałeś co jest
niesmaczne a co normalne :mrgreen:
Jeżeli masz ochotę nawracać na wegetarianizm lub weganizm ,to nie widzę
przeszkód żebyś założył taki temat i w nim ,przekonywał do takiego sposobu życia .
Pozdrawiam .

PS
W zasadzie to jak kogo s przekonasz do nie jedzenia mięsa ,będzie fajnie .
LitrMaślanki

przez grand protestant 24 lut 2011, 16:35
Ad rem.Pod tą restauracją dobrze by było zrobić pikietę.To zawsze działa.

-- 24 lut 2011, 15:38 --

Litr Maślanki jest smaczny.Pół litra maślanki jest mniej smaczne o połowę.Nie nagrabiłem sobie zbytnio?Pozdrawiam.

przez dogomaniaczka 24 lut 2011, 16:47
LitrMaślanki, kurde czemu ja mam identyczne opinie jak Ty? mam pomysł może Ty będziesz pisał a na końcu dodawał notkę " w imieniu swoim i dominiki92 " :mrgreen:
dogomaniaczka

przez Sorrow 24 lut 2011, 16:48
Nie wiem w czym niby jest problem. Z tego co gdzieś czytałem, to świnie są inteligentniejsze od psów a mimo to je jemy.
Zwierze to nie człowiek, niezależnie od tego kto co trzyma w domu.
Ostatnio edytowano 24 lut 2011, 16:52 przez Sorrow, łącznie edytowano 1 raz

przez grand protestant 24 lut 2011, 16:50
Parol daję,że to nie aluzje ani nie złośliwości.Pisałem już o tym.

przez dogomaniaczka 24 lut 2011, 16:55
Sorrow, no cóż dla większości ludzi jednak to co innego. Pies towarzyszy nam od wieków w życiu. I tak sie ukształtwało a nie inaczej...wyobrażasz sobie, że świnka grzeje Ci w nocy nogi, że wychodzisz na ulicę a tam ludzie ze świniami na spacerach? Że Twoje dziecko małe bawi się ze świnią ? no proszę was czy nie brzmi to dla was śmiesznie i absurdalnie?
Nawet jeśli gdzieś czci się świnię to nigdy nie stała się ona przyjacielem człowieka w takim stopniu, co innego kult, co innego prawdziwa przyjaźń. Dla mnie to znacząca różnica, że wszystko rozwinęło się tak a nie inaczej, gdyby przez wieki świat ukształtował się tak, że to świnie trzymalibyśmy w domach i dzielili z nią tak życie jak z psem pewnie bym tu teraz siedziała i broniła świń, a jadła psy.Ja tak to widzę.
Poza tym nie dla wszystkich to "tylko zwierzę" dla wielu to członek rodziny.
dogomaniaczka

przez grand protestant 24 lut 2011, 17:01
Masz rację.Pal diabli moje poczucie humoru.Najpewniej zaprowadzi mnie do piekła(mimo najlepszych chęci którymi jest wybrukowane).Myślę,że powinienem wylogować się z portalu na wieki wieków.Żegnam i dziękuję,że mnie tak długo znosiliście.Pozdrowienia dla Litra Maślanki-nie gniewaj się kolego.Chciałem dobrze ,a wyszło kiepsko.Daję sobie bana.

Sortuj wg