Mądre odchudzanie .

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Mądre odchudzanie .

przez _asia_ 15 lut 2011, 20:05
No mnie się włosy na głowie jeżą kiedy pomyślę, ile się nażułam gum (byłam od nich uzależniona, był czas, gdy dochodziłam do 2 małych opakowań Orbit dziennie :pirate: ) i napiłam kaw 3 w jednym... :roll: Wtedy nie byłam niczego świadoma. Aspartam bardzo niekorzystnie wpływa na wzrok, czasem się zastanawiam czy nie przyczynił się do mojej dużej wady (minus 7,25). :pirate:
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Mądre odchudzanie .

przez Pinkii 15 lut 2011, 20:26
_asia_ napisał(a):był czas, gdy dochodziłam do 2 małych opakowań Orbit dziennie :pirate:

Miałam czas kiedy średnia wynosiła u mnie 3 opakowania dziennie. Teraz wystarczy jedna i staram się zastępować gumy bo mi plomby wypadają.

Znalazłam sposób na kilogramy. Dieta cytrynowa Lemon detox diet.
Mieszamy wodę, syrop klonowy, sok z cytryny i pieprz Cayenne. Pijemy to minimum 7 dni. Ponoć nie chce się po tym jeść, włosy stają się błyszczące i skóra świetlista. W tydzień można stracić nawet 6kg. Po tygodniu wracamy do w miarę normalnego jedzenia, ale bez bomb kalorycznych i w rozsądnych ilościach, dalej pijemy ten specyfik. Wiele osób twierdzi że przybywa im w efekcie jojo tylko około 1kg a te -5kg zostaje.
Obrazek
zbanowany

Mądre odchudzanie .

przez Sorrow 15 lut 2011, 20:46
Ja chudnę praktycznie tylko jak chodzę jakieś 10km dziennie. Inaczej zwyczajnie nie da się u mnie pogodzić jako takiego stanu sytośći pozwającego na normalne myślenie spadkiem wagi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Mądre odchudzanie .

przez grusia 19 maja 2011, 08:47
linka napisał(a):Ja tylko dodam co do tego:
-Weganizm/wegetarianizm plusy i minusy .

umówmy się - ktoś kto kocha mięsko, lubi kurczaka z grilla, uwielbia golonkę - wegetarianinem nigdy nie zostanie. To jest jednak dieta związana z życiem - przechodząc na nią człowiek świadomie rezygnuje z pewnych rzeczy i tak po prawdzie to niczego sobie nie odmawia.

ja uwielbiam (uwielbiałam?) dobrze przyrządzone mięso, a mięso grilowane ubóstwiałam. zostałam wegetarianką ze względów ideologicznych i tyle. troche krzywdzące jest podejście, że wegetarianami zostają ci co nie lubią mięsa.
linka napisał(a): aha, ps. na diecie wegetariańskiej też można przytyć....to jest niebo makaronów, klusek, kluseczek, wszelkich "wytworów" mącznych - a to też kalorie :D

bardzo słuszna uwaga. ale: wegetarianizm nie jest dietą odchudzającą. nie jem mięsa od dwóch lat. i nie licząc ostatniego spadku wagi, spowodowanego nawrotem wszechogarniającego mega doła, nie zauważyłam wahań wagi.
Tęcza jest ważna. Najważniejsza.

Mądre odchudzanie .

przez ekspert_abcZdrowie 21 cze 2012, 00:24
Psycholog

Mądre odchudzanie .

przez derLogan 27 cze 2012, 21:20
Że tak spytam, odnośnie wątku. Przydałoby mi się zrzucić trochę tłuszczu, bo zwyczajna nadwyżka już mnie po prostu wkurza. Pomyślałem, żeby zacząć robić jakieś ćwiczenia czy coś. No i znalazłem szóstkę Weidera. Czy to w ogóle działa i jest zdrowe dla organizmu?

// po edycji

Pytam się, bo różne opinie na ten temat znalazłem.
derLogan

Mądre odchudzanie .

przez ekspert_abcZdrowie 28 cze 2012, 13:43
derLogan, nie ćwiczyłam nigdy szóstki Weidera, więc nie wiem, na ile ten cykl ćwiczeń jest skuteczny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/szostka-weidera. Może się przyda ;)
Psycholog

Mądre odchudzanie .

przez zujzuj 28 cze 2012, 19:32
Jeśli chodzi o szóstkę Weidera to na bank bedzie bezpieczna. Ja mam całą książkę Weidera. Koleś kulturysta starych czasów gdzie nie wpieprzało sie chemii i bardziej liczyło sie zdrowie a nie wygląd.

Co do diet odchudzających to sie nie znam, ale wiem że wiekszość z nich jest dla zdrowia szkodliwa. Napisze o diecie oczyszczającej która jest wręcz zalecana co jakiś czas i powinna trwac od 2 do 6 tygodni. Tez sie na niej nie znam:)(doświadczenia znajomych) więc tylko napisze, co wiem. Polega na oczyszczeniu organizmu z substancji szkodliwych. Je sie wtedy z grubsza kiszonki, warzywa, surówki, pije sok z buraków itd... Organizm nie dostaje czegoś tam, więc z założenia żywi sie z samego siebie. Spala jakies kamienie, jakies rzeczy z zył itd... Chodzi jednak o to że dodatkowo oczywiście sie chudnie.3- 6 kg w 2 tyg. Moi znajomi wyjechali do specjalnego ośrodka, ale pewnie można ją sobie samemu zorganizować.

Dodatkowo dawka wiedzy na temat diet i także odchudzania(z owego ośrodka i nie tylko). Trzeba to dobrać indywidualnie. Powinno sie przeprowadzić specjalne badania i na ich podstawie określić co jest dobre a co złe. Badania takie można przeprowadzić robiąc test krwi(podobno na allegro można kupić). Mój inny znajomy badał sobie włos. Wysyła sie włos ktoś tam go bada. Potem sie jedzie na miejsce i rozmawia o nawykach zywieniowych itd... jest układana potem "szeroka" dieta. Nie chodzi tutaj tylko o kwestie odchudzania. Okazuje się, że istnieje pewien stan słabszy niz uczulenie. Organizm słabo, lub wcale nie przyswaja pewnych związków, choc spozywanie ich nie daje objawów. Przykładem jest tenisista N. Djokovic. Koleś wspiął sie na szczyt dopiero po zrobieniu takowych badań i zmianie diety. Okazało sie, że jego organizm nie toleruje czegos tam i spożywanie pewnych produktów może osłabiac wydolność jego organizmu.

Dodam tez, że w tym ośrodku bardzo zalecane tez były spacery i ruch fizyczny(ale ie intensywny typu bieganie).

Mądre odchudzanie .

przez derLogan 28 cze 2012, 21:28
@zujzuj
"Jeśli chodzi o szóstkę Weidera to na bank bedzie bezpieczna. Ja mam całą książkę Weidera. Koleś kulturysta starych czasów gdzie nie wpieprzało sie chemii i bardziej liczyło sie zdrowie a nie wygląd."
Mógłbym poprosić o jej tytuł?
derLogan

Mądre odchudzanie .

przez zujzuj 28 cze 2012, 23:09
A więc nie jest to jednak ksiązka Weidera, tylko oparta na jego filozofii treningu siłowego. Jednak na każdy kroku jest jego nazwisko jeśli chodzi o ćwiczenia, podejście do serii treningowych itd... Ksiązka to "Kulturystyka dla każdego" L.Demeilles M.Kruszewski 200 stron z obrazkami kupiona w Empiku

Mądre odchudzanie .

przez bigfish 28 cze 2012, 23:53
Mniej kalorii , więcej ruchu i pieprzyć te wszystkie diety, no chyba że ktoś chce przytyć to na odwrót

Sortuj wg