Cuda i inne fajne rzeczy.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Cuda i inne fajne rzeczy.

przez 19_latek 22 wrz 2010, 10:38
circ,
A powiedz mi co Bóg mowi o innych wiarach? Jesli np ktos wierzy w Allacha?
19_latek

Re: Cuda i inne fajne rzeczy.

przez circ 22 wrz 2010, 15:48
Mówi Tobie, że ktoś błędnie Go pokazał muzułmanom. Ze te "objawienia" jakie miał Mahomet były demoniczne i nie były od Niego, bo on trochę co innego mówił żydowskim prorokom i poprzez swojego Syna.
Mówi też, że mimo, że ich "religia" jest pokręcona, to On ich słyszy i jeśli czystym sercem zwracają się do Niego imieniem Allah, to On ich wysłucha i odpowie, bo wszystkich kocha.

Różne są teorie odnośnie powstania Koranu. Czytałam to kiedyś i strasznie to pokręcone, bo Mahomet miał jakichś braci, oni się tam wtedy tłukli, teksty które spisał, nieudolnie zresztą i poprawiał je bez końca, tak, że było kilka sprzecznych z sobą Koranów, społonęły i potem ktoś je odtwarzał z pamięci i całkiem zmienił. O tym zdaje się była ta książka Rushdiego, za którą on się musi ukrywać, bo chcą go zabić. Jednym słowem, muzułmanie temu nie winni, że zostali oszukani. Bóg ich kocha, tyle, że im trudno być dobrym, bo ta ich religia oparta jest na zabijaniu. Już pierwsze słowa Koranu o tym świadczą "nie ma innego Boga niż Allah"
Skoro nie ma, to innowierców trzeba zabić. I teraz jedni to tak interpretują i zabijają, inni wiedzą, że To tylko imię tego samego Boga, jedno z jego imion.

A ty młody nie możesz se poszukać po necie tego co ci tu mówię? Ja też sobie to wygooglowałam. Leń jesteś?
No tak, w necie jest mnóstwo śmieci i trudno się połapać, co jest co. Mnie też na początku było trudno, ale sprawdzałam, czy to co czytam zgadza się z tym, co już trochę wiem, nieustannie coś tam dołączałam do wiedzy, potem niektóre teorie odrzucałam, bo pojawiały się lepsze. Tak trzeba szukać, by wszystko pasowało do całości, inaczej można zwariować od tego nadmiaru, gdzie nic do niczego nie pasuje.

[Dodane po edycji:]

Młody. Czytam twoj wierszyk.
Nie walcz z głosami, ale za każdym razem jak się pojawiają powiedz "Jezu, ufam Tobie"
Zobaczysz, że znikną. Daję ci słowo honoru na to.

Sw. Teresa też takie głosy słyszała. I tak robiła. I Faustyna.
Jezus to objawił, że tak trzeba robić.

Strachy na Lachy.
Lachy to Polacy, Lechici;-))

Sortuj wg