Wybór Studiów

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Wybór Studiów

przez roam 07 lip 2010, 17:08
Budownictwo na PK jest podobno lepsze niż na AGH (chodzi głównie o możliwe specjalizacje). Wiesz co chciałbyś robić po tym w przyszłości?

przez linka 07 lip 2010, 17:34
:mrgreen: ja poszłam na te na które się dostałam....a tak poważnie. Dwa lata z rzędu starałam się dostać na Turystykę i rekreacje i .......dzięki Bogu, ze mi się to nie udało :D
Chyba najważniejsze jest to, pomyśl co chciałbyś robić w przyszłości i co ważne, przejrzyj dokładny plan przedmiotów na kierunku na który się wybierzesz, bo już znam parę osób co to poszło na socjologię bo to humanistyczny przedmiot i nie ma rzekomo matematyki :lol:

Dobrze jest tak, kiedy nie męczysz się ze studiami, ja np wylądowałam na fil. polskiej na dziennikarstwie i bardzo lubię swój kierunek. Nie męczy mnie, nie drażni - jak zawsze są ciulowe przedmioty ale te się jakoś zalicza i zapomina 8) ale wiążę z tym przyszłość..........
Poza tym, każdy ma czas na błędy - zawsze można zacząć studia po raz kolejny :mrgreen:

Jak ci się podobało to budownictwo?
Poza tym, hmmm jakbym miała wybierać - od finansów to już mamy tylu specjalistów że głowa małą, a PK to jednak dobra uczelnia a budownictwo to jednak jest praca w ręku po skończeniu studiów i zdobyciu uprawnień na kierownika budowy :great:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez roam 07 lip 2010, 17:53
budownictwo to jednak jest praca w ręku po skończeniu studiów i zdobyciu uprawnień na kierownika budowy

Tylko nie po skończeniu studiów, a po 4-8 latach tyrania na budowie jako zwykły robotnik za marne pieniądze (w znanej i szanowanej firmie).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 07 lip 2010, 18:37
Dean, jak lubisz finanse to idź!!
Ludzie którzy studiują coś z pasją to prace zawsze znajdą bo są zwykle bardzo dobrymi specjalistami :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez resumo 07 lip 2010, 18:46
Skoro FiR to Twój faworyt, to nad czym się zastanawiasz? Spróbuj (o ile się interesujesz tematem). Nie słuchaj ludzi, którzy będą mówić, że specjalistów po tej dziedzinie jest już zbyt wielu, ponieważ specjalistą nie stajesz się uzyskując magisterium.

Co do uprawnień po budownictwie: oprócz tytułu zawodowego potrzebne są dwa lub trzy lata praktyki by móc starać się o uprawnienia do projektowania/kierowania w ograniczonym (i nieograniczonym) zakresie. Przeczytaj sobie treść rozporządzenia w sprawie funkcji technicznych w budownictwie jeśli chcesz pewnych informacji.
resumo

przez Magdaa 07 lip 2010, 18:48
linka napisał(a)::mrgreen: ja poszłam na te na które się dostałam....a tak poważnie. Dwa lata z rzędu starałam się dostać na Turystykę i rekreacje i .......dzięki Bogu, ze mi się to nie udało :D

Dlaczego dzięki Bogu się nie udało? Ja studiuję turystykę i rekreację i studia są w porządku, ciekawe i z dużą ilością wyjazdów studyjnych. Ja natomiast miałam myśli żeby iść na dziennikarstwo ale nie było już miejsc.
Fakt, że trzeba studiować to co się lubi. Ja lubię turystykę, chciałabym pracować w tej dziedzinie. Choć mam zamiar też zrobić licencjat z projektowania wnętrz, ale to bardziej dla siebie, taki mój mały konik ;)
Magdaa

przez roam 07 lip 2010, 18:52
No włąsnie też zdarzało mi się słyszeć że bez uprawnień ani rusz i że na początku bieda straszna po tym kierunku.Wiesz coś więcej na ten temat roam?

Odbierz pw.

Może poczytaj o tych kierunkach i zastanów się co Cię może zainteresować - szkoda tracić co najmniej 3 lata umierając z nudów.

przez resumo 07 lip 2010, 18:53
Doczytałem, że chodzi Ci o w miarę dobrze płatną pracę - koniecznie chcesz studiować? Możesz wybrać szkołę zawodową (zobacz ofertę np. Profesji) lub robić same uprawnienia do wykonywania określonych w nich czynności (jeśli w miarę zdolny manualnie jesteś, to np. spawalnictwo jest całkiem dobrze płatnym zawodem [m.in.; pierwsze mi na myśl przyszło]).

Co do spawalnictwa, to masz dobrze prowadzony kierunek w tym zakresie na AGH (jeśli się jeszcze miałbyś możliwość dostać; nie wiem czy zaocznie można studiować tam ten kierunek).
Ostatnio edytowano 07 lip 2010, 19:00 przez resumo, łącznie edytowano 1 raz
resumo

przez Sean1 07 lip 2010, 18:59
Dla mnie studia bez zadnego zainteresowania kierunkiem nie maja sensu... po co potem wrecz harowac jako inzynier na stanowisku 8 przez 20 lat, miec te 4 kola, ale taka rutyna moze zabic. Przeciez praca zajmuje sporo zycia, wiec po co ten czas traktowac jako stuprocentowa koniecznosc.

przez Magdaa 07 lip 2010, 19:45
Dla Was pensja 4tys netto to dobrze płatny zawód? Więcej zarabiałam mając 19 lat :smile:
Magdaa

przez Sean1 07 lip 2010, 20:00
Jak na Polske ok, za granicą na zbiorach owoców można dorobić się 2 razy tyle...

przez Magdaa 07 lip 2010, 20:14
W Polsce 4 tys to jest średnio. Dobra pensja to min. 8tys zł netto. Za mniej to się nawet nie opłaca pracować. Niestety w Polsce minimalna płaca (i na to wychodzi że też średnia) to niecałe 1300zł, śmiech na sali.

Wiesz, to zależy jak się pracuje. Ja napisałam że zarabiałam więcej, skąd wiesz ile :smile: No i nie przemęczając się, a nie zapierniczając jak robol w truskawkach 12 h na dobę, zbierając owoce na deser dla Niemców albo Anglików, co zresztą tam te 4 tys to ledwo na życie wystarcza.
Magdaa

przez Sean1 07 lip 2010, 20:28
Nie wiem ile, ale przyznaj, ze niewiele 19-latek w Polsce zarabia/zarabialo powyzej 4 kola :)

przez linka 07 lip 2010, 20:30
Magdaa, to super że zarabiasz dużo i lubisz się tym chwalić -rozumiem też, że nie podejmiesz żadnej pracy za mniej niż 8 tys? :lol:
Ja wolałabym pracować mniej, mieć mniejszą odpowiedzialność i zarabiać 4 tysiące. Jeśli masz tak ogromne wymagania - ok twoja sprawa, dla mnie to o czym piszesz jest zabawne - w Polskich realiach.

Magdaa napisał(a):Dlaczego dzięki Bogu się nie udało? Ja studiuję turystykę i rekreację i studia są w porządku, ciekawe i z dużą ilością wyjazdów studyjnych.

To, ze tobie się podobają nie znaczy, ze podobają się też mi.....nie widzę celu studiowania turystyki - żeby prowadzić biuro podróży - nie trzeba studiów w tym kierunku, żeby być przewodnikiem, dobrym - trzeba mieć duże doświadczenie a nie szkołę, żeby prowadzić hotel czy pensjonat - wypadałoby poznać tą pracę od podstaw bo studia nie pomogą. Skończyłam technikum hotelarstwa i wystarczy mi takich przedmiotów. Po prostu to mnie nie kręci i dlatego napisałam, że dzięki bogu się na nie nie dostałam. :D
Przyjaciel forum

Sortuj wg