odzyskanie przyjaciela

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: odzyskanie przyjaciela

przez scrat 07 lis 2008, 20:53
wiec w jakim celu on pojawil sie w moim profilu i po co do mnie pisał.

Mówiąc "profil" masz na myśli profil na fellow albo podobnym serwisie?

Jeszcze jedno moj kolejny przyjaciel tez jest biseksualny i tez mi powiedzial po jakims czasie jak mu piowiedzialem o swoim problemie. I jemu tez powiedzialem ze sie w w nim zakocahnym i on nie zablokowal mnie. Odebral to inaczej niz ten ktory mnie zablokowal

Świat byłby nudny gdyby wszyscy byli tacy sami.

mysle ze kiedys ie odezwie bo zrozumie swoj blad jaki popelnil

Ja myślę że nie.

Po czym tak wnioskujesz ze ja go potrzebowałem a nie on mnie?

Po tym że to ty mu się narzucasz wbrew jego woli, a nie on tobie, to ty nie możesz spać po nocach, piszesz o tym na forum itd. On po prostu chciał się uwolnić od obciążenia, a może i zaborczości. Ludzi nie można traktować jak swojej własności.

Moja rada jest taka - jeżeli chcesz się wikłać w jakieś dziwne relacje z kimś młodszym od siebie, to musisz dać mu wsparcie, pewność i stabilność. Nie możesz go obciążać. Oni nie po to rozmawiają ze starszymi od siebie kolesiami - jakby chcieli mieć dziecko, które trzeba niańczyć, to rozmawialiby z młodszymi. Tak jest z chłopakami uke (terminologia seme/uke pewnie nie jest ci obca) - w większości są egoistami nastawionymi na opiekę kogoś starszego, środowisko (które na pewno znasz) kształtuje ich w ten sposób.

Zresztą to się i tak w większości przypadków kończy zdradą młodszego "przyjaciela". Kiedy staje się starszy i przestaje cię potrzebować. Poczytaj o syndromie zwichniętego skrzydła, w anglojęzycznej literaturze jest o tym trochę (broken wing syndrome).
Przyjaciel forum

przez Friends 07 lis 2008, 21:25
Uważacie że to moj bład. Wiec uważnie posluchajcie mnie. Wiec ja sie go po prostu zapytalem co by zrobił jak by ktoś się w nim zakochał, nie odpowiedział mi, gdyby mi powiedzial pierwszy co by zrobił wtedy, nie musiałbym mu o tym wcale mówic bo wiedzialbym co zrobi i wtedy ja nie nie powiedzialbym mu nigdy o tym uczucie do niego bo zalezalby mi na jego przyjazni. a z czasem napewno by mineło. A tak to mi nie powiedzial i musialem mu o tym powiedziec no i mnie zablokowal. Wiedzialbym wtedy jak postapi z tym a tak top juz wiem,

---- EDIT ----

zamierzam mu to napisac
Drogi przyjacielu.piszę,ponieważ mam prośbę.Chcę cię prosić o rozmowę.Uważam,że powinniśmy porozmawiać i wszystko wspólnie wyjaśnić sobie.Nie chcę żadnych nieporozumień ani też niedomówień między nami.Sądzę,że powinniśmy szczerze porozmawiać bez owijania w bawełnę.Zależy mi na tej przyjaźni.Każdy człowiek potrzebuje przyjaciół a moim przyjacielem jesteś ty.Wiem,że pop chełniłem błąd i bardzo przepraszam.proszę odpowiedz i porozmawiaj ze mnąociaz ostani raz. pozniej zrobisz co zechcesz czy bedziesz sie kontaktowal ze mna dalej czy nie. to dla mnie ważne.mam nadzieję że dasz mi szansę porozmawiania.będę czekał.

przez scrat 07 lis 2008, 21:40
Nie odpowie.
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Friends 07 lis 2008, 21:47
czemu nie odpowie

przez scrat 07 lis 2008, 21:54
No pomyśl...
Przyjaciel forum

przez Friends 07 lis 2008, 21:57
Nie wiem dlaczego??????????

---- EDIT ----

dlatego ze nie ma szacunku itp

przez scrat 07 lis 2008, 22:05
On zerwał z tobą znajomość, bo nie chce mieć z tobą kontaktu. A ty mu się narzucasz. Jedyne co osiągniesz to jeszcze większą niechęć z jego strony.
Przyjaciel forum

przez Friends 08 lis 2008, 02:33
ale dlaczego zerwla ze mna zanjomość?

przez scrat 08 lis 2008, 02:41
Przecież już ci napisałem wyżej. Nie byłeś tym, czego on potrzebował.
Przyjaciel forum

przez Friends 08 lis 2008, 08:33
Wiec po jaka cholere on sie ze mną kontaktował?

---- EDIT ----

Sądze ze kiedyś się odezwie. Teraz ma chłopaka ale jesli go zostawi, przkona się jaki to jest ból. Teraz tego nie rozumie bo nikogo jeszcze nie stracił. Chyba ze jest bezlitosny itp. Nie potrzebował mnie to dlaczego jak mial ineterntowego chłopaka to mial mnie w profilu a teraz jak ma w realu chłopaka to mnie usunął. Myślę ze kiedyś zrozumie krzywdę którą mi wyrządził

---- EDIT ----

Znam ten bol z życia.
Kiedyś brazylijka zakochała się we mnie przez neta, ona jest starsza ode mnie o kilka lat wiec ja jej powiedzialem ze nie mozemy byc razem itp, powiedzialem ze mozemy byc przyjaciółmi. Gadalismy przez czata ja w ogóle jej nie usnąłem ani za czata ani z profilu. Nie postąpiłem tak jak on. Wiem że poprzez to cierpiala ze nie moze byc ze mną.

---- EDIT ----

Mógłbym mu o tej sytuacji powiedziec!!!!!!! :(

---- EDIT ----

Powiem wprost on jest jeszcze młody i nie rozumie wszystkie, jeszcze przez to nie przeszedł. Kiedyś sie go pytałem jakby się czuł gdyby ktoś się w nim zakochał. powiedzial ze jeszcze w takiej sytuacji nie był, ale myśle ze kiedyś nastąpi taka i sie przekona jak to jest

---- EDIT ----

Cadaxx - "Chyba logiczne, że jednym kumplom ufa się bardziej, a drugim mniej. Jednym można powiedzieć coś w tajemnicy bo potrafią trzymać język za zębami, a innym dosłownie nic, bo od razu rozpowiedzą"

Uważasz że to orientacja to sprawa indywidualna. Ok tylko ze tego kumpla tez zna przez neta i w tym samym czasie go poznal co mnie i myslisz ze jednemu mozna bardziej ufac a drugiemu nie, Uwazasz ze to ja nie trzymam jezyka za zebami. Tylko dlaczego jego kumpel powiedzial mi o tym. Widocznie on jezyka za zebami nie trzyma.

przez scrat 08 lis 2008, 22:16
Friends napisał(a):Wiec po jaka cholere on sie ze mną kontaktował?

Żeby cię poznać. Widocznie nie byłeś tym, kogo on potrzebował.

Sądze ze kiedyś się odezwie. Teraz ma chłopaka ale jesli go zostawi, przkona się jaki to jest ból.

Gwarantuję ci, że wtedy będziesz ostatnią osobą, o której będzie myślał.

Powiem wprost on jest jeszcze młody i nie rozumie wszystkie,

Za to ty rozumiesz wszystko, co?

Nie ma nic bardziej upokarzającego i upadlającego, niż błaganie kogoś o miłość. Nie ma słodszej zemsty na kimś, kto nas rzucił, niż nasze szczęście.

Jest pięć etapów, jakie przechodzimy, kiedy trafi nas coś nieuniknionego (porzucenie, dowiedzenie się o nieuleczalnej chorobie itp).

1. Zaprzeczenie - kiedy nie dopuszczamy do siebie myśli, że to się dzieje naprawdę.
2. Gniew - kiedy uświadamiamy sobie nasze położenie i nic nie możemy z nim zrobić.
3. Negocjacje - z bogiem (w przypadku śmierci - "boże daj mi szansę, a będę lepszym człowiekiem") lub z byłym partnerem ("ty mnie jeszcze nie znasz", "spróbujmy jeszcze raz").
4. Depresja - kiedy widzimy, że nie mamy szans, poddajemy się.
5. Akceptacja - kiedy w końcu akceptujemy naszą sytuację.

Punkt 3 jest najbardziej upadlający. Punkt 5 jest jedynym, kiedy jesteśmy naprawdę wolni.

Ty jesteś między punktami 2 a 3. Im szybciej przez to przejdziesz, tym lepiej dla ciebie.

i myslisz ze jednemu mozna bardziej ufac a drugiemu nie

Oczywiście że tak.
Przyjaciel forum

przez Friends 08 lis 2008, 22:36
A kogo on potrzebował ???
Gwarantuję ci, że wtedy będziesz ostatnią osobą, o której będzie myślał - co to ma znaczyc?

A czy ja cos o nim innej osobie powiedzialem, chyba nie. a jego kumpel oczywiscie ze powiedzial o nim wszystko.
A czy ja wymagam od niego zeby był ze mną. Ja niczego nie chce. Nie chce mu nic zlego zrobic

---- EDIT ----

wlasnie wyslalem mu takiego emaila

Drogi przyjacielu.piszę,ponieważ mam prośbę.Chcę cię prosić o rozmowę.Uważam,że powinniśmy porozmawiać i wszystko wspólnie wyjaśnić sobie.Nie chcę żadnych nieporozumień ani też niedomówień między nami.Sądzę,że powinniśmy szczerze porozmawiać bez owijania w bawełnę.Zależy mi na tej przyjaźni.Każdy człowiek potrzebuje przyjaciół a moim przyjacielem jesteś ty.Wiem,że poełniłem błąd i bardzo przepraszam.proszę odpowiedz i porozmawiaj ze mną chociaz ostatni raz pozniej zrobisz co zechcesz czy bedziesz chcial sie kontaktowac ze mna czy ale najpierw musisz mnie wysluchac .to dla mnie ważne.mam nadzieję że dasz mi szansę porozmawiania.będę czekał.

A podczas rozmowy w ktorej powiedzialem ze jestem w nim zakochany. to powiedzial mi ze chce byc sam cale zycie. nie chce z nikim byc. a teraz co wychodzi, ze mnie oklamywal.

Uważasz że to moj bład. Wiec uważnie posluchaj mnie. Wiec ja sie go po prostu zapytalem co by zrobił jak by ktoś się w nim zakochał, nie odpowiedział mi, gdyby mi powiedzial pierwszy co by zrobił wtedy, nie musiałbym mu o tym wcale mówic bo wiedzialbym co zrobi i wtedy ja nie nie powiedzialbym mu nigdy o tym uczucie do niego bo zalezalby mi na jego przyjazni. a z czasem napewno by mineło. A tak to mi nie powiedzial i musialem mu o tym powiedziec no i mnie zablokowal. Wiedzialbym wtedy jak postapi z tym a tak to juz wiem,

przez scrat 08 lis 2008, 22:45
Tak jak mówiłem - mail jest książkowym przykładem do punktu trzeciego z mojego poprzedniego posta. Im szybciej się z tym pogodzisz tym lepiej.
Przyjaciel forum

przez Friends 08 lis 2008, 22:55
ALE ZABAWNE, NIE ROZUMIESZ TEGO ZE NIE MOGE POGODZIC ZBYT TRUDNE TO JEST DLA MNIE.
POWIEM CI JEDNO
KIEDYS POZNALEM GOSCIA Z EGIPTU I MNIE TEZ ZABLOKOWAL BO ZAPYTALEM SIE CZY MA PRZYJACIÓŁ BISEKSUALNYCH BO JA MU POWIEDZIALE ZE MAM/ MIALEM ALE JAKIS CZAS TEMU MNIE ODBLOKOWAL I ZE MNA JUZ ROZMAWIA. SADZE ZE Z NIM BEDZIE TA SAMA SYTUACJA

Sortuj wg