Palenie tytoniu a zdrowie psychiczne

Różnego rodzaju gry oraz zabawy. Subforum powstało w celu odciążenia innych, bardziej merytorycznych działów, które były bombardowane nowymi postami.

przez greg666 28 lut 2015, 11:15
W tym poście przytaczajmy dowody na to iż palenie tytoniu ma zbawienne skutki. ;)

przez Lord Kapucyn 28 lut 2015, 11:19
http://www.ipin.edu.pl/ain/archiwum/200 ... 17n4_3.pdf
http://www.psychiatriapolska.pl/uploads ... 5_2007.pdf
http://www.focus.pl/technika/papieros-u ... renie-5391
http://gadzetomania.pl/10589,papierosy- ... hizofrenia

W skrócie rozchodzi się o to, że w dymie tytoniowym jest nikotyna oraz są inne substancje wpływające na neuroprzekaźnictwo cholinergiczne i dopaminergiczne co łagodzi objawy negatywne(osiowe) i lekarze,badacze określili palenie papierosów jako "samoleczenie" osób ze schizofrenią(oczywiście gdyby pominąć inne negatywne skutki palenia- rak itd.). Niestety dym tytoniowy zawiera związki(m.in. węglowodory aromatyczne), które są induktorami roznych enzymów mikrosomalnych(np. CYP3A1) i przyspieszaja metabolizm wielu leków psychotropowych- w tym neuroleptyków. Wśród schizofreników odsetek palących jest olbrzymi(co widać po palarniach na oddziałach zamkniętych) i wielokrotnie przewyższa odsetek w populacji ogólnej. Ale ogólnie palić nie warto, grunt, żeby plusy nie przesłonił nam minusów. ;)
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez greg666 28 lut 2015, 11:30
a to zapale sobie jeszcze jednego

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zupapomidorowa 28 lut 2015, 11:32
Mam wrażenie, że palenie tylko pobudza moje lęki, zwłaszcza te przed śmiercią. Dlatego kolejny raz mam próbę ich odstawienia. Jest ciężko ale marzę żeby się z tego wyrwać. One jednocześnie mnie uspakajały, musiałam zapalić jak np. z kimś się pokłóciłam a jednocześnie wkręcały mnie w lęki przed śmiercią. No i przez to też dostałam nerwobóli, wkręcam już sobie raki, jak nie pale to płuca mnie bolą - ktoś wie dlaczego?
Dawniej Luktar

przez greg666 28 lut 2015, 11:36
może za mało palisz? ;) Zapal sobie to przestaną ;) Mój kot jest lepszy niż twój ;)

przez dumps 28 lut 2015, 11:42
Ja tam musze zazwyczaj zapalic sobie jak mam atak czy cos. Chyba ze mi sie wydaje, ze chce mi sie wymiotować to wtedy ciężko mi zapalić, bo gorzej mi się robi..
Bo każdy walczy tu o przetrwanie
w świecie gdzie nic nie jest pewne
bądź pewien swojej woli walki
zbieraj siły, dąż do tego by coś zmienić!

przez greg666 28 lut 2015, 11:42
przy tym fajnie się pali fajki http://youtu.be/HGH-4jQZRcc

przez dumps 28 lut 2015, 11:53
Nie przepadam za taką muzyką więc mi się przy tym nie będzie dobrze palić :D
Bo każdy walczy tu o przetrwanie
w świecie gdzie nic nie jest pewne
bądź pewien swojej woli walki
zbieraj siły, dąż do tego by coś zmienić!

przez monooso 28 lut 2015, 12:45
Dark Passenger napisał(a):W skrócie rozchodzi się o to, że w dymie tytoniowym jest nikotyna oraz są inne substancje wpływające na neuroprzekaźnictwo cholinergiczne i dopaminergiczne co łagodzi objawy negatywne(osiowe) i lekarze,badacze określili palenie papierosów jako "samoleczenie" osób ze schizofrenią

Kurde coś w tym jest, tylko, że ja nie mam schizofrenii. Kiedyś nie paliłem papierosów i byłem jak zombie. Później gdy przez kilka lat paliłem nałogowo papierosy to byłem bardziej żywy i ogólnie 'czułem, że żyję'. A teraz od jakiegoś czasu znowu nie palę i co? Powróciłem do dawnego stanu zombie, który zaleczam lekami. Palenie rzuciłem z przyczyn finansowych ale nie ma co ukrywać, że głównym powodem rezygnacji było to, iż od jakiegoś czasu zrobiło mi się coś takiego, że gdy zapaliłem fajkę to przez minutę czułem się MEGA zajebiście, a później miałem zjazd i czułem się fatalnie, byłem w mega depresji. Nie mogłem dłużej tak funkcjonować, ten spadek nastroju doprowadzał mnie do szału. Ktoś wie może dlaczego zacząłem tak reagować na papierosy?
monooso

przez abrakadabra xx 28 lut 2015, 14:50
Kiedyś paliłem prawie 2 paczki dziennie, uwielbiałem to. Kiedy organizm się domagał nikotyny zaspokojenie tej potrzeby było super uczuciem. A po jedzeniu jeszcze lepiej smakowało. A do piwa? Miodzio. Jednak musiałem rzucić bo nie wytrzymywałem kaszlu, bólu oskrzeli, a nawet oddychać dobrze nie mogłem. Może dłużej pożyję (chociaż w moim przypadku nie jestem pewien czy to dobrze ;) dłuższa męczarnia ). A zdrowie psychiczne? Jak za dużo wypaliłem to czułem się zmulony i raczej nie wpływało to na mnie pozytywnie.

przez greg666 28 lut 2015, 14:56
właśnie piję drinki i słucham tego http://youtu.be/Ag5T2zNwJNY no i oczywiście palę ;)

przez elo 28 lut 2015, 15:00
Dark Passenger napisał(a):Wśród schizofreników odsetek palących jest olbrzymi(co widać po palarniach na oddziałach zamkniętych) i wielokrotnie przewyższa odsetek w populacji ogólnej.

o bez kitu nigdy tego pojac nie moglam czemu wszyscy tam kopca jak smoki - doslownie co 5 minut przerwa na faje!
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez greg666 28 lut 2015, 15:04
w papierosach jest moc ;) uspokajają, pobudzają, lepiej się po nich myśli ( nie namawiam nikogo do palenia ;) )

przez *Wiola* 28 lut 2015, 15:07
elo napisał(a):
Dark Passenger napisał(a):Wśród schizofreników odsetek palących jest olbrzymi(co widać po palarniach na oddziałach zamkniętych) i wielokrotnie przewyższa odsetek w populacji ogólnej.

o bez kitu nigdy tego pojac nie moglam czemu wszyscy tam kopca jak smoki - doslownie co 5 minut przerwa na faje!

Byc moze chodzi o to , ale sadzę , że o zwykle pobudzenie też. jak wiadomo leki im podawane są niezłymi zamulaczami obniżającymi ciśnienie. Papieros choc na chwię to cisnienie podnosi .
Moderator

Sortuj wg