Ritalin(Concerta), Adderall, Focalin oraz Provigil

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Ritalin(Concerta), Adderall, Focalin oraz Provigil

przez Kalebx3 04 paź 2015, 15:39
Capricorn,
z leków , które wymieniłeś znam bardzo dobrze tylko Metylofenidat ( Ritalin , Medikinet , Concerta ) .
Biorę medikinet juz ponad 4 lata z okresami przerw ( mam stwierdzone kliniczne ADHD , ale to tylko papier ).
Metylofenidat ma 2 wersje: szybkouwalnialną i CR ( o przedłużonym uwalnianiu ).
Lek w sumie jest bardzo dobry na poprawe koncentracji , zwiekszenie uwagi , poprawienie zdolności poznawczych , pamieci krótkotrwałej , elokwencji . To tak w skrócie .
Co do minusów tego leku to również ma on swoje niedoskonałośći . Nie nadaje sie w przypadku występujących depresji , silnych lęków etc .
To zależy czego szukasz , co Ci najbardziej dolega , jakie leki bierzesz ( metylo nie nadaje sie do równoległego brania z neuroleptykami , choc są różne szkoły na ten temat ) .
Juz napisałem na tym Forum tyle o tym leku ,że co niektórzy nazywali mnie żartobliwie " Metylowy Kalebx " ;)
Poczytaj sobie , a jak byś miał jakieś szczegółowe pytania wal śmiało na PW .
nara .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>