Marihuana

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Marihuana

przez Kalebx3 12 cze 2013, 13:19
a jak działa na was marihuana, gdy jesteście na lekach? Czujecie jakąś różnicę? Jest gorzej czy lepiej?

zależy na jakich lekach .
Jeśli chodzi o SSRI , metylo , donepezil , Lamo , baclo ( to co biorę ja sam) to zdecydowanie lepiej , bez dwóch zdań. Tyle tylko ,że lepiej nie palić jak się leki wkręcają, stabilizują w organiżmie,,, bo wtedy to różne szopki mogą zaistnieć, pewnie nawet z atakami paniki, a nie ma nic gorszego!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Marihuana

przez pannaAlicja 13 cze 2013, 17:44
JużTuByłem, może "soft secrets"?
dwumiesięcznik, darmowy, publikowany przez Discovery Publisher BV Holandia (po Polsku)
mam pierwszy numer tegoroczny.
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

Marihuana

przez kaja123 13 cze 2013, 22:10
Bezimienna123 napisał(a):a jak działa na was marihuana, gdy jesteście na lekach? Czujecie jakąś różnicę? Jest gorzej czy lepiej?

Ariel28 napisał(a):czesc, testuje palenie:) boje się pić alkoholu odkąd mam nerwice a chciałbym sie oderwać od czasu do czasu to sobie zapale zielska, wrażenia: nie jest to taki stan jak kiedyś był pierwsze 10 min masakra serce malo nie wypadnie tetno wysokie nic przyjemnego, całkiem inaczej jak wczesniej

mam wrażenie że tutaj większość sie wspiera w nałogach i nie ma absolutnie zamiaru z niego/ nich wyjsć. "Bezimienna123"Bierzesz leki i co masz zamiar sie wyleczyć czy sobei tylko poeksperymentować?
"Ariel28" zamiast leczyć nerwicę która Ci przeszkadza to testujesz na sobie palenie - gratuluję myślenia!
Kalebx3 brak słów.
Ja mam wrażenie że WY nie chcecie być zdrowi nawet nie macie takiego zamiaru. Wiedząc co robi uzależnienie z człowiekiem nawet minimum dobrej woli żeby nie ćpać nie widać z waszej strony tylko wzajemne kółko adoracji co wziąc jak wziąć z czym połączyć żeby dało niezłego kopa a nie było aż takich uboków. Ręce opadają. :bezradny:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Marihuana

przez zmienny 13 cze 2013, 22:12
kaja123, trawka to nie jest narkotyk, to po prostu afrodyzjak, najkrócej rzecz ujmując. ;)
zmienny

Marihuana

przez Kalebx3 13 cze 2013, 22:17
Ręce opadają.

Kaja , a tam zaraz ręce opadają jak sobie człowiek od czasu do czasu fajkę pokoju wypali. Same siermiężne prochy , tabletki , psychotropy ,eee , czasem trzeba wrzucić na luz, jak w aucie ;) nie się samo potoczy
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Marihuana

przez kaja123 13 cze 2013, 22:22
Dodam jeszcze że mam to gdzieś że są ludzie co ćpają, piją, mają nerwicę, lęki że chodzą po ścianach czy deprechę i nie chcą z tym nic zrobić. Wkurza mnie tylko że podaje się tutaj "mixtury" co z czym i jak żeby mieć lepszego kopa. Wiadomo że to nie leczy a wpędza w jeszcze większą chorobę. To forum psychologiczne i ma na celu pomagać ludziom a jak ktoś nie ma takiego zamiaru pomóc komuś czy nawet sobie to niech założy forum z info jak sobie przygrzać. (taka wirtualna melina informacyjna)

Marihuana

przez Adam Smith 13 cze 2013, 22:27
marihuana jest dobra na libido , mi przy nerwicy spadło do zera i zawsze po paleniu odzyskiwałem je choć na chwilę , ale teraz nie pale od roku , bo zacząłem dziwne wkręty łapać po bace chociaż jak wyleczę się z nerwicy do końca , to trzeba będzie walczyć z tą pokusą pod hasłem " trzeba uczcić wyzdrowienie "
Adam Smith

Marihuana

przez zmienny 13 cze 2013, 22:33
kaja123, na której stronie są te przepisy bo mnie już słabo klepie. ;)
zmienny

Marihuana

przez CórkaNocy 13 cze 2013, 23:12
kaja123, nie zamierzam próbować, pytałam z ciekawości
CórkaNocy

Marihuana

przez pannaAlicja 14 cze 2013, 12:24
zmienny, :twisted:

kaja123, taka melina już jest :]

Powiedz, co sprawia, że myślisz, że trawa to zła, niedobra, straszna używka, która wpieprza nas jeszcze głębiej w dół? A może te wszystkie pieprzone neuroleptyki robią większe straty? jak brałam neuro to wpadałam w depresje, miałam jazdy, spałam po 20h dziennie i nic mi się nie chciało.
Na trawie czuję się tak, jak chcę.
I wkurwia mnie, że ludzie, którzy wpieprzają się z tymi swoimi antynarkotykowymi poglądami rodem z telewizji trwam wpieprzają mi się w życie skazując mnie na jakiś wyimaginowany, wirtualny ostracyzm tylko dlatego, że jest mi fajniej niż im ;/

Każdy ma własny rozum i wybiera swoją drogę. Jeśli chcę jarać to będę to robić i koniec, end of story, kurna.

Dobra, poniosło mnie, po prostu nie rozumiem, dlaczego tak się ludzie przyzwyczaili do tej krechy między tym co legalne - z góry przez państwo, rząd, struktury prawodawcze uznane za "w porządku" a tym, co przeszkadza ekonomicznie państwu (mam na myśli tylko trawę, nie jakąś herę), bo chyba nie muszę tłumaczyć różnicy między jaraniem a chlaniem? Jasne, najlepiej nic nie robić, nie pić, nie palić, nie błąkać się po mieście ze słuchawkami na uszach, bo to antyprodukcyjne! Człowiek ma tylko zapieprzać do pracy, z pracy grzecznie do telewizorka i ogłupianie się propagandą... A potem spać! i żeby nie zapomnieć o paciorku i buzi na dobranoc a następnego dnia, dawaj, jazda do tego samego kieratu i tak kur.wa całe życie, nic tylko schematy, pieprzone schematy, a jak odbiegasz od nich to jeb, ostracyzm.

Jak mnie to wkurza, że tak wszyscy się wpieprzają, oceniają, krytykują, takie głośne z fochem TUP robią...
A ja chcę sobie po swojemu. Tak jak chcę.

Marihuana

przez kaja123 14 cze 2013, 12:56
pannaAlicja napisał(a):Każdy ma własny rozum i wybiera swoją drogę. Jeśli chcę jarać to będę to robić i koniec, end of story, kurna.

A ćpaj sobie dziewczyno nic mi do tego. Mnie jest obojętne czy Ty lub ktoś inny pali, wciąga, pije, wącha i czy to legalne czy nie! Nie masz lepszego pomysłu na szczęśliwe życie jak poprawiać sobie sztucznie nastrój i uganiać się ciągle za jakiąś trawą czy czym innym bo bez tego żyć nie możesz Twoja sprawa. Pakujesz się w to na własne życzenie. Mnie wkurza jak pewne osoby podają sobie „recepturki” na lepszego kopa. Nie to miejsce myślę. Załóżcie sobie forum (a może już jest nie wiem ?) co i jak wciągnąć i którędy żeby była dobra jazda. Na takim forum moje wpisy byłyby nie na miejscu ale to forum ma inny cel!

Nie mam nic wspólnego z telewizją trwam czy tym podobne, nie oglądam grzecznie telewizorka w ogóle nie jestem grzeczna i wiem że można bez tej gównianej chemii, która robi sieczkę z mózgu świetnie się czuć a mam prawo krytykować czyjeś zachowanie i wyrazić swój pogląd. The end.

Marihuana

przez Lord Kapucyn 14 cze 2013, 13:12
Czym z punktu widzenia psychofarmakologii jest "narkotyk"? Każdą substancją psychoaktywną, która wywiera wpływ odurzający na ośrodkowy układ nerwowy. A czym jest "narkotyk" według DEFINICJI PRAWNEJ? Ano każdą substancją psychoaktywną, która jest zakazana przez prawo w danym kraju.

Czyli de facto narkotykiem jest alkohol etylowy, nikotyna zawarta w papierosach, kofeina zawarta w kawie, leki psychotropowe itp. Ale według definicji prawnej to nie są oczywiście narkotyki, bo są legalne, państwo zarabia na nich akcyzę i jest cacy. Więc ćpunem powinien być każdy kto pije wódkę, pali papierosy, wypija codziennie 3-4 kawy,

W czasach prohibicji w USA- gdy była zakazana produkcja, import i sprzedaż alkoholu, alkohol trzebaby uznać za narkotyk, a każdego kto wtedy go spożywał- za ćpuna.

Teraz o marihuanie:

W wielu krajach, np. w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, konopie i zawarte w nich kannabinoidy znalazły powszechne zastosowanie w medycynie.

Zawarty w ganji tetrahydrokannabinol (THC) hamuje VEGF i wykazuje skuteczne działanie przeciwnowotworowe- np. powstrzymuje rozwój glejaka mózgu, raka skóry, raka jelita grubego, raka piersi.

Kannaboidy stosuje się w leczeniu SM- stwardnienia rozsianego w leku Sativex, gdzie łagodzi silne bóle neuropatyczne. Ponadto łagodzi srednie i silne bóle u osób z nieuleczalnymi nowotworami, u których opioidy (np. morfina) nie przynoszą poprawy. Lek jest dopuszczony w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Trwa rejestracja w USA i Unii Europejskiej.

Syntetyczny THC- dronabinol też wykorzystuje się w różnych przypadłościach- np. w zaburzeniach odżywiania w AIDS.

Nabilon- inny syntetyczny kannabinoid jest stosowany jako lek przeciwwymiotny.

W fazie badań klinicznych znajduje się lek Acomplia (Rimonabant) oparty na odwrotności THC, który będzie leczył otyłość i uzależnienia.

Wyznawcy hinduizmu (1 miliard wyznawców na świecie) i Ruchu Rastafari palą marihuanę. Jest to u nich powszechna praktyka religijna.

Marihuana jest legalna w Holandii, niektórych kantonach Szwajcarii, w niektórych Stanach USA, na Jamajce i Kubie. W krajach takich jak Czechy, Hiszpania, Portugalia, sporo stanów USA- zniesiono penalizację, czyli nie ma kary za posiadanie niewielkich ilości na użytek własny. We Francji jest częściowa depenalizacja, czyli za posiadanie małych ilości jest tylko mandat.

Istnieje mnóstwo badań klinicznych i dowodów naukowych na korzystny wpływ marihuany i psychodelików w terapiach wielu zaburzeń psychicznych.

Badania przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia (przynależącą do NATO) wykazały, że spżywanie marihuany niesie za sobą zdecydowanie mniejsze ryzyko szkód niż legalne używki- alkohol i tytoń.

Nie jest znany ani jeden przypadek śmiertelny czy przedawkowania marihuany- jest to niemożliwe.

W organizmie człowieka naturalnie występuje Anandamid cyzli kannabinoid, takie jakie wystepuja w marihuanie. Istnieja w mozgu czlowieka nie bez powodu receptory kannabinoidowe.

A marihuana nie jest chemia, tylko pochodzenia naturalnego- z roslin, konopii indyjskich.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Marihuana

przez pannaAlicja 14 cze 2013, 13:20
Dark Passenger, dziękuję, o połowie nie wiedziałam :D

kaja123, no tak, bo jak ćpun to walący po kanałach szukający sztucznego szczęścia... hah, gratuluję ciasnoty umysłu. Ja nie czuję "sztuczności" w działaniu trawy. Sztuczność za to czułam na benzo.

Poza tym nie widzę nigdzie przepisów jak się mocniej zjarać, jak widziałaś, to zapodaj cytat ;)

Marihuana

przez Ferdynand k 14 cze 2013, 13:23
Tomcio Nerwica napisał(a):marihuana jest dobra na libido , mi przy nerwicy spadło do zera i zawsze po paleniu odzyskiwałem je choć na chwilę , ale teraz nie pale od roku , bo zacząłem dziwne wkręty łapać po bace chociaż jak wyleczę się z nerwicy do końca , to trzeba będzie walczyć z tą pokusą pod hasłem " trzeba uczcić wyzdrowienie "

Tomcio ale oprócz thc tam są też fitoestrogeny które mogą zaburzyć libido
gdyby jednak wyizolować thc i dawać to w pigułach plastrach itp
to lepiej byłoby niż gdyby mieli pić alkohol np
ja osobiście żadnych środków nielegalnych nie zażywałem i nie zamierzam ale takie jest moje zdanie
alkohol bardziej szkodzi zdrowiu jak napisał Mad
ale też wywołuje agresję więc patrząc społecznie już lepszy jest thc
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg