żona nie pozwala wypocząć w sobotę

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Ojciec Świecki 28 gru 2014, 00:32
Arasha napisał(a):Trzymaj się Janek i walcz o swoje prawa :great:

Właśnie, bo zeszliśmy z głównego wątku. Z tego co piszesz wynika, że panienka jest na twojej łasce, bo to ty jesteś jedynym żywicielem rodziny. Skoro zatem ona nie pracuje zawodowo, to niechaj zajmuje się domem. Jest taki piękny cytat, bodaj ze św. Pawła: Kto nie chce pracować, niech też nie je!. Ja na twoim miejscu bym wyjaśnił jej, że skoro nie dorzuca się do domowego budżetu, to powinna zadbać o dom. Tylko trzeba tu być delikatnym, bo może się obrazić.
Płód jest własnością całego społeczeństwa. Ci, którzy próbują nie mieć dzieci, są dezerterami i naruszają prawo narodu do ciągłości.

~Nicolae Ceaușescu

przez my_name 28 gru 2014, 00:45
Aż się zaczęłam zastawiać, jak jest z tymi słowami i wychodzi na to, że żadne z nich nie jest obecnie jednoznacznie pejoratywnie. Zainteresowałam się tym, bo używam czasem słowa facet i nie oznacza to lekceważenia z mojej strony.
Znalazłam np. coś takiego: "Facet – jeszcze w końcu XIX wieku określenie śmiesznej postaci literackiej – przez cały prawie wiek XX był uniwersalnym potocznym określeniem mężczyzny. Od lat osiemdziesiątych zaczął w tej funkcji wypierać go gość. A słowo facet wypełniło wolne miejsce na potoczne określenie partnera związku (jest to słowo częściej używane przez kobiety niż przez mężczyzn).
Ludzie po czterdziestce wciąż jednak mówią facet w znaczeniu ‘jakiś mężczyzna’, np. „Był tu jakiś facet’’. Młodsi powiedzą pewnie gość.
Dlaczego w znaczeniu ‘partnerka’ nie używa się słowa facetka? Bo nigdy nie było popularne, nawet w znaczeniu ogólnym.
O partnerkach młodzi mężczyźni mówią wciąż moja dziewczyna. Starsi pewnie mówią moja kobieta, choć ostatnie określenie ma nie najlepsze, nieco władcze konotacje." (Marek Łaziński, Uniwersytet Warszawski)
Już nie będę więcej off topować

przez coccinella 28 gru 2014, 00:48
Ojciec Świecki napisał(a):
Arasha napisał(a):Trzymaj się Janek i walcz o swoje prawa :great:

Właśnie, bo zeszliśmy z głównego wątku. Z tego co piszesz wynika, że panienka jest na twojej łasce, bo to ty jesteś jedynym żywicielem rodziny. Skoro zatem ona nie pracuje zawodowo, to niechaj zajmuje się domem. Jest taki piękny cytat, bodaj ze św. Pawła: Kto nie chce pracować, niech też nie je!. Ja na twoim miejscu bym wyjaśnił jej, że skoro nie dorzuca się do domowego budżetu, to powinna zadbać o dom. Tylko trzeba tu być delikatnym, bo może się obrazić.

zajmowanie się domem i dziećmi jest pracą...
Nie chce mi się.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ojciec Świecki 28 gru 2014, 15:27
Mam dziwne wrażenie, że w ogóle nie zrozumiałaś co napisałem i jedynie chciałaś mnie teraz zirytować.
Płód jest własnością całego społeczeństwa. Ci, którzy próbują nie mieć dzieci, są dezerterami i naruszają prawo narodu do ciągłości.

~Nicolae Ceaușescu

przez bittersweet 28 gru 2014, 17:41
zajmowanie się domem i dziećmi jest pracą
To najgorsza praca z mozliwych, 24/7, w dodatku nieodpłatna i lekcewazona przez tych co sie nią nigdy nie zajmowali. W zyciu nie pozwoliłabym sie wrobic w cos takiego, zapierdalac non stop ale nie zarabiać, a jako podziekowanie etykietka "kury domowej" :roll:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Sortuj wg