W kierunku jakiego to/jaki to rodzaj zaburzenia?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez cerebro 16 lut 2013, 15:35
Osoba ma fioła na punkcie sprzątania, robienia za innych poświęcania się, opierdalania innych za nieporządek, przeszkadzają jej rzeczy innych nieprzeszkadzające - mówi, że nei mogą tam stać, bo jej spadną na głowę, choć absolutnie nie ma takiej możliwości, wszystko musi być tam gdzie ona chce, bo ona wie gdzie i ona pamięta itp.

a JEDNOCZEŚNIE

W jej szafkach można znaleźć leki z datą ważności 1989 rok, stare szmaty, kurtki dziecięce lub botki relaxy, sofiksy, końcówki mydeł itd. w pieprzoną nieskończoność - to, co tam się znajduje przekracza moją umiejętność wyobrażania sobie! W szafach zalegają stare graty (na zasadzie: "to się jeszcze może kiedyś przydać"), każda próba posprzątania tego spotyka się z lękiem, protestem czy nawet agresją tej osoby, a rzeczy aktualne i potrzebne zajmują przestrzeń mieszkania przeszkadzając; wszędobylska odzież an wieszakach pozawieszana na wszystkim np. kluczach od szafek, rzeczy na krzesłach, na których sie siedzi itd.

-- 17 lut 2013, 05:54 --

...stare kubki po jogurcie (rzekomo do galartu), maskotki dzieci, szmaty, pudełeczka różnego rodzaju a w środku np. końcówki sznurka, folie ze spożywczaka, kolekcja pamperków, klasery o ziemi

- ogólne przesłanie jest takie, że "może się przydać" dlatego nie należy wyrzucać - to jest chyba najstraszniejszy moment gdyby stwierdziła, że "to miała" ale wyrzuciła.

Pomoże ktoś? Jak to nazwać?
Oczekiwania mogą być bardzo niebezpieczne, szczególnie, gdy są jednocześnie wielkie i nieokreślone

przez oohwowlovely 24 lut 2013, 19:08
nie wiem, mi to wyglada na jakas kolekcjomanie.

-- 24 lut 2013, 18:09 --

http://online.synapsis.pl/Slowniczek/Pa ... enesa.html
oohwowlovely

przez Lord Kapucyn 24 lut 2013, 19:22
Osobowość anankastyczna (obsesyjno-kompulsyjna) + patologiczne zbieractwo
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg