starsza kobieta?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

starsza kobieta?

przez Candy14 07 sty 2013, 00:01
Depresyjny :(, to nie dziecko jest chyba tu przeszkoda ale Twoj stan obecny?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

starsza kobieta?

przez MadGregor 07 sty 2013, 00:56
Depresyjny, od siebie dodam tylko, że byłem (ponad rok temu) w podobnym związku. Mając niespełna 20lat związałem się z o dziesięć lat starszą kobietą. Ta co prawda bezdzietna aczkolwiek w trakcie rozwodu, skąd wyszła trochę pogmatwana sytuacja, bo jeśli z mojego powodu dopnie formalności, jak później ewentualnie się z tego wywinąć. Wcześniej nie miałem żadnych doświadczeń z dziewczynami, więc trudno spodziewać się że poprzestanę na tej jednej, dlatego naszą znajomość- w odróżnieniu od niej- traktowałem z przymrużeniem oka. Pielęgniarka (notabene szpitala, w którym się leczyłem) z dyplomem z psychologii- wydawałoby się, że doskonale zdaje sobie sprawę w co się pakuje. A jednak to ja- jak na ironię- po powrocie do domu doszedłem do wniosku, że dzieli nas nie tylko odległość w sensie technicznym, ale przede wszystkim mentalna wynikająca właśnie z wieku- wyłącznie moje odczucie. Bilans różnic nad tym co łączy zdecydował o zakończeniu naszej relacji, a to wymagało dojrzałej decyzji. Mam tylko prośbę abyś sam dojrzale podszedł do tematu i odpowiedział sobie na pytanie, czy zdołacie stworzyć parę wspólnie utrzymującą/wychowującą dziecko, czy może będziesz tylko kolejnym utrzymankiem.
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

starsza kobieta?

przez pinda 07 sty 2013, 01:01
Depresyjny :(, zależy ile ma się lat.

Myślę, że dla większości kobiet od mniej więcej 32 roku życia, różnica wieku w dół o 5-7 lat przestaje być problemem.
Co oczywiście nie oznacza, że są i młodsze, które akceptują taką różnicę wieku, jak i są takie, które zdecydowanie wolą równolatków bądź starszych partnerów.

Oczywiste- ile kobiet, tyle opinii.
burning down the house!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

starsza kobieta?

przez Depresyjny :( 07 sty 2013, 23:57
To poważna sprawa! A ja nie jestem tak odpowiedzialny(mam swoje odchyły). Wiem to dobrze. Zależy mi na niej ale realia są niekorzystne.
Depresyjny :(

starsza kobieta?

przez Candy14 07 sty 2013, 23:58
Depresyjny :(, skoro Ci zalezy to bierzesz sie za siebie! :D
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

starsza kobieta?

przez betty_boo 08 sty 2013, 00:07
nie miałabym nic przeciwko jeśli byłby dojrzały stosownie do swojego wieku lub bardziej.

starsza kobieta?

przez Depresyjny :( 08 sty 2013, 00:09
Candy14, To nie jest takie proste, nie wiem co robić.

-- 07 sty 2013, 23:11 --

jest jedna bariera i to ona to komplikuje
Depresyjny :(

starsza kobieta?

przez mark77 08 sty 2013, 00:13
wykończony napisał(a):Wiolciu zależ jak się trzyma np taka Salma Hayek wygląda oooooooooooo :twisted: :mrgreen:

Powiem tyle: Salma Hayek przy Wiolci nie ma szans ;)

Depresyjny :( różnica wieku, o której mówisz, to żadna różnica.

starsza kobieta?

przez Candy14 08 sty 2013, 00:56
Powiem tyle: Salma Hayek przy Wiolci nie ma szans ;)

popieram! :great:

starsza kobieta?

przez tęczowa 23 sty 2013, 21:18
Osobiście nie wierzę w trwałość związku z bardzo dużą różnicą wieku (czyli zdecydowanie większą niż 5-7 lat:) )i to bez względu na to, które z partnerów jest starsze. Wiem, że równolatkowie tez zdradzają ale uważam, że w przypadku bardzo dużej różnicy szansa na zdradę młodszej/ego jest zdecydowanie większa. Chyba większość osób w bardzo młodym wieku przechodzi okres fascynacji dojrzałymi osobnikami płci przeciwnej i najczęściej, wcześniej czy później mija. Ze mną zresztą było kiedyś podobnie Kiedy miałam naście lat, czyli lata świetlne temu :D, niesamowicie interesowali mnie panowie ok 40-ki, 50-ki :roll: ale po paru latach przeszło. Niedawno sama byłam w relacji z młodszym o 10l. Wytrzymaliśmy niecały rok, mój błąd polegał na tym, że zbyt często mu matkowałam, byłam cholernie nadopiekuńcza :/
"Im dłużej czekasz na przyszłość tym będzie ona krótsza"

starsza kobieta?

przez Vanilia33 19 kwi 2013, 13:09
Sama miałam partnera 4 lata młodszego. Ja 32 on 28 . I myślę,że z jednej strony -to kwestia indywidualna na ile facet jest dojrzały emocjonalnie .Może mieć lat 22 i być dojrzały i odpowiedzialny bardziej niż nie jeden 40 latek . I odwrotnie.
W moim przypadku jednak "mój " był bardzo daleko w tyle .... Uważał się tylko za dorosłego i dojrzałego ,a życie i problemy weryfikowały jego postawę .
Nigdy więcej . Mam uraz. Ale to tylko moje luźne przemyślenia pod kątem przeżytych doświadczeń .

starsza kobieta?

przez Candy14 19 kwi 2013, 13:18
Osobiście nie wierzę w trwałość związku z bardzo dużą różnicą wieku (czyli zdecydowanie większą niż 5-7 lat:) )i to bez względu na to, które z partnerów jest starsze.

MOj trwa 4 lata i nie zapowiada sie na zmiane a roznica wynosi kilkanascie lat. O tym, ze partner bedzie mnie zdradzal slyszalam od samego poczatku tak jakby byla to norma a tu zonk... jest wierny ;)

starsza kobieta?

przez bittersweet 19 kwi 2013, 13:32
Znalam pare juz z dlugim stazem, on 20 lat mlodszy od niej - twierdzil, ze tak mu dobrze, ze nie interesuja go inne kobiety...
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

starsza kobieta?

przez Milly 24 kwi 2013, 22:22
Hmm, myślę, że warto spróbować.

Chociaż osobiście, nie chciałabym się związać z młodszym facetem, bo po prostu bardziej ciągnie mnie do starszych, tak około 6-8 lat, to znam przykłady trwałych, bardzo fajnych związków, gdzie kobieta jest starsza. Np. moja siostra (która zawsze wiązała się z młodszymi chłopakami, jest teraz w poważnej relacji z 5 lat młodszym, mają już nawet małego dzidziusia.:) )

Sortuj wg