Homoseksualizm:(

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Mooni 01 mar 2008, 10:54
A mój pogląd na tę sprawę jest prosty i logiczny (przynajmniej dla mnie 8) ). Mianowicie: albo człowiek jest dla mnie sympatyczny, lubię z nim rozmawiać, dyskutować - kolokwialnie mówiąc "jest fajny", albo nie. A jakie ma on poglądy, orientację i kolor skóry, jakie wyznaje zasady (nie mówię tu o ekstremalnych sprawach) - to sprawa mało istotna.
Jeżeli nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

przez mariusz123567 09 mar 2008, 17:05
heh ze smutkiem napisze ze mam te same objawy co majfu88 z tym ze
: mam dziewczyne od roku
nie uprawiamy sexu ale petting
kocham Ja z calego serca
dostaje erekcji rpzy byle okazji

ale mam urojenia jak np. stoje obok kumpla albo cos

zaczalem sie bac homoseksualizmu i w pewnym momencie zaczalem sie bac ze moge byc gejem itp... i z dnia na dzien bylo coraz gorzej raz lepiej i gorzej juz mnie glowa boli od tego ... ale mam te same objawy co mafju i lift.

Z dziewczyna rozmawiam na ten temat i wyobrazam sobuie fantazje erotyczne z kobietami i jest ok, ale leki nadal mam ze ktos moze sie do mnie zblizyc mezczyzna heh....

Po prostu ja ja kocham i dlatego zalezy mi aby nie miec tych urojeń... jak z tego wyjsc?

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:07 pm ]
A ja chyba mam nerwice ale to po mamie :( kiedys pol roku panicznie balem sie smierci heh ....

przez Lift 09 mar 2008, 17:16
Siema,
sprawdz swoją skrzynke z prywatnymi wiadomosciami...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Raymond_du_Puy 09 mar 2008, 18:15
Witam!
Trafiłem na Wasze forum trochę przypadkiem, a trochę zupełnie celowo. Nie mam nerwicy, choruję na inną przewlekłą chorobę - na epilepsję, tak że wiem co do długa i złośliwa choroba. Czytam wypowiedzi w tym temacie i pozwolę sobie zadać Wam pytania, których skarżący się tu i dyskutujący chyba nie postawili sobie na wstępie. Jeden z Was napisał, że wygląda jak gej.
1. A jak wygląda gej? Ma rogi, kopyta, nietoperze skrzydła lub obleśnie skrzywione w pożądaniu usta? Czy może tak wygląda stereotyp geja stworzony przez media i prawicowych parlamentarzystów? Zaś zwykły mężczyzna homo lub lesbijka siedzi koło Was w pracy, na studiach, albo nalicza rachunek w sklepie? I nie patrzy z dzikim pożądaniem tylko podaje bezinteresownie, nie myśląc o Waszej cielesności, ołówek, który właśnie jest Wam potrzebny. A może, przywołując inny stereotyp to tylko zadbany, normalnie elegancki mężczyzna? Który ubiera się, myje i chodzi do dobrego fryzjera? Wielu mogłoby się tego uczyć i przejąć niektóre takie "gejowskie" zachowania pro publico bono.
Ktoś inny powiedział, ze geje nie mogą stworzyć rodziny.
2. Niby dlaczego? Jeden z moich przyjaciół, homoseksualista, stworzył ze swym partnerem szczęśliwy związek, w którym jest już od lat. Mieszkają razem, żyją, robią zakupy, tak że wiele "normalnych" par może im tylko tego zazdrościć. Takiej zwykłej, szarej codzienności z kochającym drugim człowiekiem.
3. Co to jest NORMALNOść? Na skali Kinsey'a wielokrotnie tu przywoływanego najrzadziej pojawiają się 100% hetero- i homoseksualiści. Cała reszta mieści się gdzieś pomiędzy. Ja też. I kolejne pytanie.
4. Dlaczego mam uważać, a wielu tu chyba uważa, że homoseksualizm to coś złego? Ja swojego wyżej wspomnianego przyjaciela bardzo cenię i szanuję, za wiedzę, za talent, za inteligencję...i czy dlatego, że podobają mu się mężczyźni, bo tak został skonstruowany genetycznie, miałby być kimś złym? Kimś gorszym? Zapewniam, że mało kto ma w sobie tyle człowieczeństwa i bezinteresownej życzliwości co on.
5. Co złego widzi wielu z Was w tym, że podziwia męskie ciało? Lub że ktoś podziwia, kocha męskie ciało? Wszak wielu mężczyzn jest pięknych zupełnie obiektywnie. Mogę ich podziwiać, zazdrościć muskulatury, fryzury, etc. ale czy od razu jestem homoseksualistą? Czy może zwyczajnie dostrzegam coś, co jest ładne zupełnie zwyczajnie...
Wielu z Was boi się tego. Przyznania że ktoś tej samej płci jest przystojny. A nie jest? Czy nie ma w tym odrobiny zadufania w sobie? Że ja jestem ładny i jak to widzę to u siebie to ok, ale jeśli komuś przyznam do tego prawo, to na 100% coś ze mną nie tak?
6. Prawdziwa męska przyjaźń jest czymś pięknym i podziwianym od czasów starożytnych. I nie ma w niej nic złego. Dlaczego miałbym ganić siebie za to że mam przyjaciół, a kogoś za to, że jego przyjaźń przemieniła się w jego stosunku z kimś w coś więcej? Taki prawdziwy przyjaciel jest wielkim skarbem, nie każdemu danym.
7. Boicie się gejostwa, czy tego co ludzie powiedzą, bo tak chwilami to odbierałem.

Na koniec powiem o sobie, aby nikt nie mówił, iż każda pliszka swój ogonek chwali, że jestem hetero i mam dziewczynę.
Pozdrawiam i życzę zdrowia,
Raymond du Puy

przez Mafju88 09 mar 2008, 20:16
mariusz123567 napisał(a):heh ze smutkiem napisze ze mam te same objawy co majfu88 z tym ze
: mam dziewczyne od roku
nie uprawiamy sexu ale petting
kocham Ja z calego serca
dostaje erekcji rpzy byle okazji

Mam dziewczyne od jakiegos czasu... a z reszta podobnie tlyko ze nerwica pieprzy mi wszystko... rozmawialem z seksuologiem i jestem heteroseksualny :) tlyko teraz musze wyleczyc nerwice i sie odnalesc w tym wszystkim ;) pozdrawiam

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:23 pm ]
a pozatym prosiłbym już nie nawiazywać do mojego przypadku i wogole zaluje ze tu to napisalem... tak dla tych co mysla sobie niewiadomo co... zaakceptowalem ze moze istniec cos takiego jak homoseksualizm i wiem przez to JESTEM HETEROSEKSUALNY. To moj ostatni post tym temacie jezeli nikt juz do mnie nic nie bedzie nawiazywac. Pozdrawiam

przez mariusz123567 09 mar 2008, 21:51
mafju co poradze na to ze mam identycznie, choc od wczoraj jest super odkad tutaj zobaczylem. poradz innym co maja zrobic aby bylo ok ;)

przez Mafju88 10 mar 2008, 00:59
Najlepeij to isc do seksuologa albo psychologa... :P wiesz moj psychiatra mowil ze nerwica moze przez okres trwania swojej choroby zniszczyc zycie seksualne a co za tym idzie jakies watpliwosci... wiec leczmy nerwice i do lekarza na terapie :) oto moja rada:)
I'll be where the eagles flying higher and higher

przez mariusz123567 10 mar 2008, 17:45
I mowisz, ze Ci pomogl psycholog ?:)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:46 pm ]
Bo wiesz to, ze ja jestem HETERO to jestem pewien od dziecinstwa, ale ta nerwica :///

przez oblibenec 17 mar 2008, 19:22
Raymondzie_du_Puy, przywracasz mi wiarę w ludzi..... dziękuję:smile:

przez Raymond_du_Puy 18 mar 2008, 13:35
oblibenec napisał(a):Raymondzie_du_Puy, przywracasz mi wiarę w ludzi..... dziękuję:smile:

:oops: zawstydzasz mnie, bo zapewniam Cię, że nie jestem jeden. Takiego zdania jest wiele osób, tylko są mniej hałaśliwe niż te, które "innych" paliłyby na stosach.
Pozdrawiam,
Raymond du Puy

przez Mafju88 02 kwi 2008, 00:46
dobra to moze teraz powie mi ktos czy mozliwa jest zmiana orientacji seksualnej ?:> orientuje sie ktos moze w tym temacie?czy poprostu jest sie takim od urodzenia i tego zmienic nie mozna?
I'll be where the eagles flying higher and higher

przez nierzeczywista 02 kwi 2008, 01:27
Mnie się wydaje, że jest możliwa, ale opinie "specjalistów" są podzielone.
black flowers blossom
feathers on my breath

przez Amy Lee 02 kwi 2008, 01:54
Mafju88 napisał(a):dobra to moze teraz powie mi ktos czy mozliwa jest zmiana orientacji seksualnej ?:>

Mnie się wydaje, że ona się krystalizuje w dorosłym wieku, chyba nawet bliżej 30-stki niż 20-stki i nic jej nie zmieni. W młodszym wieku człowiek może po prostu jeszcze nie wiedzieć, albo spodziewać się czegoś innego.
Amy Lee

przez nierzeczywista 02 kwi 2008, 08:37
Przykład z mojego życia:
Mężczyzna heteroseksulany, ale z zaburzeniem osobowości - chce być kobietą. Diagnoza lekarska: transseksualizm. Terapia, zmienia się w homoseksualną kobietę. Po pewnym czasie staje się biseksualna, potem heteroseksualna.
Wydaje mi się, że skoro w takiej sytuacji jest to możliwe, to jest to możliwe w ogóle. Kwestia tylko, aby tego NAPRAWDĘ chcieć, dla samego siebie, a nie dla mamy/taty/kościoła/środowiska...
black flowers blossom
feathers on my breath

Sortuj wg