Idealizm

Inne zaburzenia.

Idealizm

przez Semir 12 lut 2014, 14:04
Ja tak miewam niby wszystko idealne i musi się udać to klops i kolejne działanie
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

Idealizm

przez torres 12 lut 2014, 17:27
wysłowiona, możesz podesłać te materiały. Nie wiedziałem, że coś takiego jak perfekcjonizm można leczyć. Myślałem, że to cecha, z którą trzeba żyć.

No zapewne nie popełnię samobójstwa bo nie potrafię tego zrobić. Brak mi do tego odwagi. Ale chętnie bym to zrobił...

Idealizm

przez wysłowiona 12 lut 2014, 20:51
Dobra, więc najpierw warto poczytać ten tekst:
http://www.hillaryrettig.com/perfectionism/
To jest o perfekcjonizmie. A potem solutions. To niby dwie strony, ale przerobienie wszystkich metod dużo zajmie. Ponadto jej materiały audio można znaleźć przez Google, są całkiem fajne.
http://www.hillaryrettig.com/solutions- ... ectionism/

Nie wiedziałem, że coś takiego jak perfekcjonizm można leczyć. Myślałem, że to cecha, z którą trzeba żyć.

Jak mówisz, to cecha. Więc bardziej zmieniać niż leczyć. A zmieniać można wszystko ;) Przy perfekcjonizmie to bardziej praca z przekonaniami. Odpuszczanie sobie, przekonywanie się, że w ogóle można sobie odpuścić. Tutaj przydaje się jeszcze koncept self-compassion, podrzucam Ci z mojej strony:
http://cloudymind.pl/wordpress/self-compassion

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Idealizm

przez socorro 14 lut 2014, 22:22
Nie wierzę, że nic nie będzie. Może nie będzie a może jest reiknarnacja. A może będę jakimś duchem wtedy. Mimo wszystko nie będzie obecnego cierpienia.

ale będzie cierpienie. może inne, może takie samo. gwarancji nie masz
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

Idealizm

przez torres 18 lut 2014, 17:11
Skąd wiesz, że będzie? Jest duża szansa, że nie będzie.

Idealizm

przez socorro 18 lut 2014, 21:56
a skąd wiesz, że nie będzie?
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

Idealizm

przez dar 19 lut 2014, 13:01
to ja też się podpisuję jako idealista. Może nie mam takich wniosków jak torres, ale niektóre poruszone przez niego tematy też mnie wybitnie denerwują i martwią. Często przez to czuję się samotnie w tym poje.anym świecie.
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Idealizm

przez torres 19 lut 2014, 13:56
socorro, nie wiem czy nie będzie ale tak podejrzewam. Jest na to duża szansa, raczej większa niż na to, że będę cierpiał.

dar, to przynajmniej nie jestem sam z takim myśleniem :P

Idealizm

przez dar 19 lut 2014, 15:33
torres napisał(a):
dar, to przynajmniej nie jestem sam z takim myśleniem :P

Mnie też to pociesza ;)
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Idealizm

przez jetodik 19 lut 2014, 15:35
również jestem idealistą.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Idealizm

przez zujzuj 19 lut 2014, 16:04
tylko że z opisu wynika że raczej mamy do czynienia z perfekcjonizmem...może jeszcze z czymś. Jeśli ktos taki jest zaangażowany ideowo to będzie tez idealistom...no ale to wszystko jest często bardziej skomplikowane niż sie wydaje...bo jeśli nie można znieść że są na świecie głupcy, to to nie jest idealizm....może ty cierpisz z tego powodu że ludzie myślą inaczej niz ty? Piszesz, że jeśli ktoś jest pedofilem to cie to nie mierzi, jeśli ma niskie iq to tez nie...ale jeśli jest lewicowcem to tak. Taki ktoś jest debilem i ty tego nie możesz znieść...piszesz o byciu debilem z własnej woli. Czyli pewnie chodzi ci o "błędne"(twoim zdaniem) wybory innych ludzi. To jest forma jakiejś sztywności, dogmatyzmu, dychotomii w myśleniu...idealizm kojarzy mi sie z czyms innym. Raczej widzę takich ludzi energicznych, patrzących na świat przez różowe okulary, niepoprawnych optymistów, marzycieli...

Idealizm

przez zmęczona_wszystkim 19 lut 2014, 16:18
[quote="zujzuj"]tylko że z opisu wynika że raczej mamy do czynienia z perfekcjonizmem...może jeszcze z czymś. Jeśli ktos taki jest zaangażowany ideowo to będzie tez idealistom...no ale to wszystko jest często bardziej skomplikowane niż sie wydaje...bo jeśli nie można znieść że są na świecie głupcy, to to nie jest idealizm....może ty cierpisz z tego powodu że ludzie myślą inaczej niz ty? Piszesz, że jeśli ktoś jest pedofilem to cie to nie mierzi, jeśli ma niskie iq to tez nie...ale jeśli jest lewicowcem to tak. Taki ktoś jest debilem i ty tego nie możesz znieść...piszesz o byciu debilem z własnej woli. Czyli pewnie chodzi ci o "błędne"(twoim zdaniem) wybory innych ludzi. To jest forma jakiejś sztywności, dogmatyzmu, dychotomii w myśleniu...idealizm kojarzy mi sie z czyms innym. Raczej widzę takich ludzi energicznych, patrzących na świat przez różowe okulary, niepoprawnych optymistów, marzycieli[/quote]

Podpisuję się pod tym w 100%. Idealizm też kojarzy mi się z tym, co napisałeś w ostatnim zdaniu, a nie chęć, żeby wszyscy byli jednowymiarowi i mieli "odpowiednie" poglądy. Pogarda dla odmiennych , nieszkodzących nikomu poglądów, które ani nie zawierają nienawiści do kogoś, ani nic w tym stylu, dla mnie nie ma nic wspólnego z idealizmem, ale właśnie z dogmatyzmem, brakiem dojrzałości. Idealista chce zmienić świat, ale czy to, co dla mnie oznacza "dobro" jest tak samo dobre dla innych? Nie, i dojrzałość pozwala to zrozumieć. Nikt nie jest alfą i omegą, nikt nie ma zawsze racji, a świat nie jest zero-jedynkowy. Idealizm ma dla mnie pozytywne skojarzenia, a ten opisany na początku kojarzy mi się głównie z dogmatyzmem jak u Rydzyka, Kaczyńskiego, i rozmaitych polityków z wielu stron sceny politycznej. Niby rozmaite poglądy, ale ten sam schemat w traktowaniu innych.
Chęć zmiany świata, ale nie na siłę, dla dobra innych, a nie dla zaspokojenia swojego ego (bo tak powinno być, bo ja tak chcę i basta). Nie muszą mi przeszkadzać poglądy innych (o ile nie poniżają innych i nie szkodzą im), ich różnorodność, bo to jest ciekawe i w dodatku uzależnione od tak wielu czynników.

Idealizm

przez jetodik 19 lut 2014, 16:28
zmęczona_wszystkim,

Pogarda dla odmiennych , nieszkodzących nikomu poglądów, które ani nie zawierają nienawiści do kogoś, ani nic w tym stylu, dla mnie nie ma nic wspólnego z idealizmem

prawo do wyrażania odmiennych nieszkodzących nikomu poglądów, też jest ideą, przez wielu ludzi nieszanowaną.

Idealista chce zmienić świat, ale czy to, co dla mnie oznacza "dobro" jest tak samo dobre dla innych?

to zależy o jakie dobro chodzi, są pewne dobra wspólne.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Idealizm

przez zujzuj 19 lut 2014, 19:13
no a czy Breivika można nazwać idealistą? Przecież koleś wszystko co zrobił, zrobił dla ideałów,dla wyznawanych wartości...tylko że no właśnie. Czy na pewno? Dla mnie on nie jest idealistą. Jest nim pozornie, ale dużo bardziej jest pewnie człowiekiem pełnym nienawiści do odmienności i nieumiejącym sie pogodzić że inni widzą świat inaczej...a juz na pewno nie potrafi sie pogodzić że inni wybierają inne niz on wizje świata...

Sortuj wg