Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez Karolina1987 02 paź 2014, 09:27
Ja mam inną sytuację. Budzę się nocą co 1,5 h i później zasypiam w ciągu 15 minut. Zdarza mi się, że w nocy budzę się ok. 5-6 razy. Żyję z tym już z 10 lat, ale zaczęło to wkurzać mojego chlopaka. Poszłam do lekarza, on mi dał skierowanie do neurologa. Neurolog mnie o mało co nie wypędził z gabinetu i spytał się "co? mam zrobić tomografię czy jak? Tu Pani nie pomogę". Wróciłam do lekarza swojego. PRzepisał mi "nasen" i tak się w nocy budziłam, tylko byłam do 12:00 w pracy nie do życia, więc odstawiłam. Jak myślicie, co może mi dolegać?

przez Karolina1987 02 paź 2014, 09:28
Ja mam inną sytuację. Budzę się nocą co 1,5 h i później zasypiam w ciągu 15 minut. Zdarza mi się, że w nocy budzę się ok. 5-6 razy. Żyję z tym już z 10 lat, ale zaczęło to wkurzać mojego chlopaka. Poszłam do lekarza, on mi dał skierowanie do neurologa. Neurolog mnie o mało co nie wypędził z gabinetu i spytał się "co? mam zrobić tomografię czy jak? Tu Pani nie pomogę". Wróciłam do lekarza swojego. PRzepisał mi "nasen" i tak się w nocy budziłam, tylko byłam do 12:00 w pracy nie do życia, więc odstawiłam. Jak myślicie, co może mi dolegać?

przez rikuhod 02 paź 2014, 10:18
Karolina1987, wiesz popróbował bym rady jeszcze jakiś specjalistów, często tak bywa że pierwsi mogą nie pomóc

wiesz to bardzo możliwe że nie jest związane z psychiką, ale z reguły na odstresowanie czy relaks wewnętrzny pomagają spacery.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Depakiniarz 02 paź 2014, 13:51
Lekarze mówią że przed snem dobry jest spacer, tak z 15-20 minut aby zaczerpnąć świeżego powietrza.

przez Karolina1987 02 paź 2014, 13:52
Próbowałam i spaceru, i książki, a nawet tzw. "higieny snu". Niestety, nic to nie daje.

przez stracony 02 paź 2014, 14:02
"dziwnych" dolegliwości lekarze nigdy nie zrozumieją. Jeżeli Tobie to tak bardzo nie przeszkadza, jesteś po takim spaniu wypoczęta to nie ma się czym przejmować. No ale jeśli chcesz drążyć temat to proponuję jeszcze spróbować poszukać dobrego neurologa prywatnie. Może będzie miał inne podejście niż ten z NFZ, któremu zawracałaś głowe "pierdołami"
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

przez lojantka 02 paź 2014, 14:07
bez sensu, bo nie przerabiasz śpiąc tych wszystkich tam cykli po kolei, które są konieczne do prawidłowej regeneracji. budząc się i zasypiając zaczynasz kolejny znowu od początku, na dłuższą metę to niezdrowe dla organizmu. a czujesz się na codzień zestresowana i znerwicowana, tak żeby to nerwy Cię podrywały w nocy np.?
lojantka

przez ladywind 02 paź 2014, 14:54
Polecam Ci mirtazapine lub mianseryne na sen
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez stracony 02 paź 2014, 15:37
a ja odradzam wszelkie leki jeśli nie ma absolutnej konieczności stosowania. Leki to zło i na jedno pomagają a na co innego jeszcze bardziej szkodzą :(
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

przez estera1 02 paź 2014, 16:30
nie cierpisz na bezsenność a bierzesz lek nasenny?nie masz problemów z zasypianiem a to ,że sie wybudzasz to w czym problem?na miejcu neurologa zrobiłabym to samo...

przez estera1 02 paź 2014, 16:34
poco jej wciskacie leki psychotropowe jak dziewczyna nie ma problemów ze snem.Ona sie TYLKO wybudza i zaraz zasypia .Jej to przeszkadza.Znam mase ludzi co mają jak ona ,tez sie wybudzają ale śpią normalnie jak ona.Więc nie ma sensu brania leków na co na wybudzanie?bez przesady...ja biore leki i tez sie wybudzam.Często nie śpie wcale i to jest PROBLEM...a nie jak ONA .Zasypia ,wybudza sie ,znowu zasypia (zaznaczyła ,że w ciagu 15min u osób z problemami ze snem nie zasypia sie w ciagu 15min!!!!)czy to jest powód aby brać leki???

przez lojantka 02 paź 2014, 16:52
niektóre leki nasenne/antydepresyjne zażywa się nie tylko doraźnie, ale po to, by wyregulować sen i działanie utrzymuje się po zakończeniu kuracji, może to niegłupi pomysł
lojantka

przez estera1 02 paź 2014, 17:48
idz do psychiatry

przez spaceman 02 paź 2014, 18:55
Cześć,

Proste, biegnij do apteki po lekki na sen, powinny pomóc.
Założe się po twojej wypowiedzi, że jako nerwicowiec już pewnie zadajesz sobie pytanie: a co jak mi nie pomogą?
Wychodź z założenia, pomogą lub nie, ważne, że spróbowałaś ;)
Co do strachu, nie staraj się z nim walczyć. On będzie się pojawiał tak czy siak, gdy dasz mu pożyć to będzie się zjawiał się coraz rzadziej:)

Sortuj wg