EFT - Techniki Emocjonalnej Wolności

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Wyznanie Od Serca - O Nerwicy

przez Kalebx3 05 kwi 2013, 14:52
Czego się nauczyłeś patrząc na tą całą sytuację i ją przeżywając na co dzień? Jaka jest szansa oddzielenia się od toksycznej osoby?

Czego się nauczyłem?
Ano tego ,że nie wszystko w życiu musi układać się haapi. Że będą do końca mego życia ludzie , których będę lubiał i ludzie ,których nie będę lubiał . Z którymi będzie mi ciężko , ale i tacy , z którymi będzie mi dobrze. Że bliskośc ( zamieszkiwania)drugiej osoby to wielkie wyzwanie ( nawet małżeństwo ) , że ma prawo zawsze cos sie popsuć w relacjach. Że najtrudniej własnie razem ,ale i z drugiej strony ( teście) to też dla mnie duża pomoc w przypilnowaniu 6 letniego Syna.Są plusy i minusy ;)
Szansa woddzieleniu?
Tak samo toksyczny ja jestem dla teścia jak On dla mnie.
Dobrze mi tu gdzie mieszkam i nie zamierzam stąd nigdzie uciekać( chyba ,że na jakiś czas dla odpoczynku), teście mają dozywotność zamieszkiwania ( Dom jest na żonę,ale w prezencie od ojczyma - teścia)), więc chyba śmierć ( jak w" przysiędze małżenskiej") nas nie rozłączy.Damy radę. Nawet z nerwicą. Wszystko przeżyjemy z Boża Pomocą?
Jak myślisz Konrad Gorak?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez CnaV 10 kwi 2013, 14:18
jestem zainteresowany Konradzie jogą emocjonalną i programem detox emocjonalny mógłbyś coś więcej napisać o tym , czy to to samo co eft czy coś zupełnie innego?
""You're so afraid of love there's not much time.. All the pain inside just makes you want to die.. Love me, Don't hate me You're angry it's ok trust me come this way live in eternity... "

przez KonradGorak 15 kwi 2013, 13:39
CnaV napisał(a):jestem zainteresowany Konradzie jogą emocjonalną i programem detox emocjonalny mógłbyś coś więcej napisać o tym , czy to to samo co eft czy coś zupełnie innego?

Witaj,

Program emocjonalny detox to program sprzed 2 lat, obecnie go nie udostępniam, ponieważ musi być udoskonalony o wszystkie te technologie, które powstały w okresie tych ostatnich 2 lat. Emocjonalna Joga funkcjonuje obecnie w postaci warsztatów. Jeśli chodzi o EFT to jest to kilkuletni system używany przez kilka milionów ludzi na świecie, zatwierdzony jakiś czas temu przez APA - American Psychological Association. Najskuteczniejsza z form terapii jaką dotąd wymyślono.

Polecam obejrzenie filmu z Haiti gdzie rozprzestrzenia się naszą wiedzę. Jak pamiętacie na Haiti było trzęsienie ziemi, 250 tys ofiar. Masa ludzi doświadczyła potwornej traumy, obserwowali śmierć swoich bliskich. Od czasu trzęsienia ziemi nikt nie był w stanie pomóc emocjonalnie tym ludziom. Grupa specjalistów od EFT pojechała by pomóc ludziom na Haiti. Warto obejrzeć i zobaczyć efekty.
http://www.youtube.com/watch?v=BFhdLWEjxuQ

Ten sam projekt został uruchomiony w Rwandzie w Afryce, gdzie EFT pomaga dzieciom na pozbycie się potwornych traum związanych z masowymi mordami. Link tutaj - http://www.youtube.com/watch?v=3JLugqjn3o8

-- 15 kwi 2013, 11:43 --

Krótki opis emocjonalnej jogi masz tutaj:

Emocjonalna Joga to rewolucyjny system pracy z ciałem i umysłem podświadomym pozwalający na eliminowanie nagromadzonego stresu, napięć, negatywnych emocji i wszystkich skutków traum przebytych w życiu.

Głównym zadaniem Emocjonalnej Jogi jest przywrócenie naturalnych, wrodzonych umiejętności samoregulacji układu nerwowego i eliminowania napięcia. Twój organizm został tak zaprojektowany aby radzić sobie w każdej sytuacji. Jednak w procesie socjalizacji jesteśmy oduczani tych naturalnych reakcji. Dzikie zwierzęta od razu po przeżyciu traumy/stresującej sytuacji rozładowują napięcie w określony sposób, ich ciała mimowolnie wyrzucają z siebie cały negatywny ładunek emocjonalny.

Emocjonalna Joga powstała dzięki szerokiej analizie zachowań świata dzikich zwierząt. Na podstawie tych obserwacji powstał system pozwalający na przywrócenie tych naturalnych reakcji człowiekowi, dzięki czemu może on sam wpływać na swój stan psycho-fizyczny eliminując tym samym stres, napięcie i negatywne emocje zgromadzone w całym ciele.
Konrad Gorak
Podróżnik, Trener, Terapeuta, Tata,
Dawacz, Słuchacz, Mąż, Człowiek, Psycholog,
Odkrywca, Poszukiwacz, Rewolucjonista

Trener Sukcesu i Inteligencji Emocjonalnej
www.sukcescoach.pl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wyleczyłam się EFT i polecam innym

przez TAO 24 maja 2013, 11:58
vifi napisał(a):A czy stoi za tym jakaś teoria która by tłumaczyła dlaczego uciskanie kilku punktów i przypominanie sobie zdarzeń miałaby działać leczniczo? Raczej jestem sceptycznie nastawiony do "przepływów energii".

Oczywiście że jest.
I to nie teoria ale praktyka. Wyobraź sobie, że masz poglad: "nikt mnie nie lubi."
Twój mózg kiedyś pod wpływem jakiegoś traumatycznego zdarzenia zakodował w sobie taki wzorzec.
Idziesz do pracy, sklepu, do znajomych i odbierasz wszystkie sygnały które świadczyć mogą, że cię ktoś nie lubi.
Pomiędzy tymi miejscami w mózgu wytwarzają się połączenia kojarzące tylko ten fakt.
Natomiast fakty świadczące że jednak ludzie cie lubią pozostają bez skojarzonej konotacji jako odrębne pudełeczka niepołączone ze sobą. Tych faktów zatem nie dostrzegasz jako wzorca. Wzorcem jest to, co jest silnie skojarzone z "nikt mnie nie lubi." Z czasem całym sobą człowiek zaczyna pokazywać: " NIKT MNIE NIE LUBI!!!"
Inni świetnie to odbierają, a wzorzec zaczyna funkcjonować w dwie strony. Teraz już nie masz wątpliwości to stało się twoją prawda życiową.
EFT powoduje, że tak jak po nitce do kłębka, dochodzisz podczas opukiwania do źródła wzorca. Tam jest to, co w EFT nazywa się odwróceniem psychologicznym. To odwrócenie powoduje, ze przepływ energii jest zburzony, ze płynie w przeciwnym kierunku. Opukiwanie meridianów przywraca prawidłowy przepływ tej energii. Nagle zaczynasz dostrzegać druga stronę medalu i wytwarzają się połączenia miedzy tymi pozamykanymi pudełeczkami pod tytułem " LUDZIE MNIE LUBIĄ". Wszystko sie zmienia jak za dotknięciem magicznej różdżki.

Paradigm napisał(a):Chciałem dodać coś od siebie. To mój pierwszy post.

We wrześniu 2011 roku zostawiła mnie osoba z którą wiązałem przyszłość. To, że doprowadziłem do tego sam, doszedłem do tego bardzo szybko, jednak mamy kwiecień 2013 a ja dalej zbieram tego żniwo. ....

.... Sumując...uważam, że EFT to na prawdę świetna technika uwolnienia emocji, ale jak każda wymaga odpowiedniego podejścia i samoświadomości. Na pewno się nie poddam i znajdę klucz do tych miejsc w mojej głowie, które generują to ścierwo.

Pozdrawiam.

Co do tego postu to jest to zrozumiałe!
Nie zawsze mamy dystans do siebie samych, a nasz umysł robi różne dziwne wolty, aby ochronić to co ma "najcenniejszego". Tutaj już potrzebna jest praca z trenerem, który poprowadzi za rękę tego, który ma problem.
Po to są własnie trenerzy EFT, po to się kształcą i jest im wydawany certyfikat. Powiem więcej, oni sami czasem korzystają z sesji u innych trenerów. Są przecież takimi samymi ludźmi jak wszyscy, mają tak samo funkcjonujące umysły.

Czasem umysł zawiesza się jak komputer. Wówczas trzeba go zresetować. EFT jest świetnym narzędziem do tego.

To tak po krótce jak wygląda mechanizm działania EFT i opukiwania meridianów.

Piszę o tym na mojej stronie http://www.eft.nogard.pl/strona=strona_glowna
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

przez KonradGorak 02 cze 2013, 12:32
Witajcie,

Chciałem się podzielić z Wami materiałem udostępnionym ostatnio po polsku przez Polską Akademię EFT. Film pokazujący jak EFT pomaga uporać się z traumami mieszkańcom Haiti, którzy w 2010 roku doświadczyli trzęsienia ziemi. Zginęło ponad 250 tyś. osób. Ogromna tragedia, trauma i potworny poziom lęku, strachu, cierpienia i żalu rodzin ofiar. Warto zwrócić uwagę na ten materiał filmowy ponieważ jak dotąd żaden sposób terapii nie był tak skuteczny jak EFT w całym projekcie pomocy ludności Haiti. A jeśli chodzi o samo EFT to jest już ono zaakceptowane przez APA (American Psychology Association) jako jedno z narzędzi terapeutycznych. Psycholodzy na całym świecie uczą się EFT w takich ośrodkach jak nasz.

Tu link do materiału filmowego z Haiti z polskimi napisami - http://www.youtube.com/watch?v=G6hzUdmKTGw

Na naszej stronie znajdziecie więcej filmów i informacji o tym systemie - http://www.eftpolska.pl/
Konrad Gorak

www.sukcescoach.pl

przez Vitalia 02 cze 2013, 18:30
KonradGorak napisał(a): A jeśli chodzi o samo EFT to jest już ono zaakceptowane przez APA (American Psychology Association) jako jedno z narzędzi terapeutycznych. Psycholodzy na całym świecie uczą się EFT w takich ośrodkach jak nasz.

Można prosić o link potwierdzający, że eft zostało zaakceptowane przez APA?

przez TAO 02 cze 2013, 19:11
Vitalia,

No tego akurat nie mam ale na mojej stronie (w podpisie)
znajdziesz kilka przedruków i tzw. abstraktów z literatury naukowej o badaniach przeprowadzonych w poważnych
ośrodkach medycznych w USA.

Ponadto jest duży ośrodek w Anglii i Francji.
tu link do jednej ze stron angielskich

http://www.theenergytherapycentre.co.uk ... vanced.htm
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

przez KonradGorak 03 cze 2013, 12:05
Konrad Gorak

www.sukcescoach.pl

przez KonradGorak 10 cze 2013, 11:44
piotrr287,

temat się urwał ponieważ wygląda na to że większość tu osób piszących jest mądrzejsza w tej tematyce od międzynarodowych ekspertów. To oczywiście ironia. Jeśli chodzi o EFT to już 6 milionów ludzi na całym świecie używa EFT a jego popularność nadal rośnie. Do tego dodam że robione są już badania kliniczne, które potwierdzają kilkukrotnie wyższą skuteczność EFT nad innymi formami terapii. W Polskiej Akademii EFT dajemy darmowe próbki takich sesji gdzie możesz zobaczyć od razu na sobie w jaki sposób to działa i jak szybko. Zero jakiegokolwiek ryzyka.

Ponadto EFT dociera tam gdzie inne formy pomocy zawodzą:

- na Haiti pomaga się w ten sposób ludności która w 2010 roku przeżyła potworne trzęsienie ziemi a 250 tys zginęło pod walącymi się budynkami. To wydarzenie pozostawiło trwały ślad w psychice ludzi i większość z nich żyje z bardzo dużym poziomem PTSD. EFT jako jedyna forma terapii była tak skuteczna że ludzie zaczęli normalnie funkcjonować. Tu jest materiał filmowy z polskimi napisami - http://www.youtube.com/watch?v=G6hzUdmKTGw

- EFT osiągnęło równie wspaniałe rezultaty w pracy z ludnością Sierra Leone. 11-letni konflikt w Sierra Leone doprowadził do zrujnowania kraju oraz wielu zbrodniom przeciwko ludzkości. Siły rebelianckie dopuszczały się napadów, gwałtów oraz zmuszania do niewolniczej pracy przy wydobyciu diamentów dzięki którym zdobywano środki na zakup broni. Ci ludzie żyją z ogromnymi zakodowanymi traumami. Nie ma skuteczniejsze narzędzia do pracy nad tymi traumami niż EFT. Tu kolejny materiał filmowy z Sierra Leone - http://www.youtube.com/watch?v=g-M2o8GBH3A

- Kolejnym przykładem jest Rwanda gdzie mieliśmy wojnę domową i setki tysięcy ofiar. Tu materiał nie przetłumaczony jeszcze - http://www.youtube.com/watch?v=3JLugqjn3o8

- EFT - Emotional Freedom Techniques są używane na całym świecie w wielu miejscach i przez wiele osób. Gwiazdy pokroju Madonny lub Lilly Allen używają EFT na codzień, używają go gracze amerykańskich drużyn koszykarskich i baseballowych żeby pozbyć się stresu i zwiększyć swoją sportową produktywność. Weterani wojenni są skutecznie leczeni tylko i wyłącznie dzięki EFT - tutaj materiał filmowy o tych wszystkich miejscach i osobach które używają EFT - http://www.youtube.com/watch?v=i1SamSneYIk

Jest masa materiałów w internecie na temat skuteczności EFT, miliony osóba na świecie go używają. Problem w Polsce polega na nieufności do nowyh rzeczy. Ludzi bardzo często przeraża to jak szybko EFT eliminuje różne negatywne stany emocjonalne. Bo zmiana dla wielu osób jest czymś czego podświadomie nie chcą. Nerwica pojawia się w życiu w jakimś celu. EFT pozwala na delikatną i skuteczną pracę nad wszystkimi blokadami emocjonalnymi, lękami, fobiami stresem. Czego chcieć więcej?

W Polsce tym tematem zajmuje się Polska Akademia EFT - tu jest link do strony - do poczytania - www.eftpolska.pl

Chętnie odpowiem na pytania odnośnie EFT.

Pozdrawiam,
Konrad Gorak

www.sukcescoach.pl

przez abraxas 10 cze 2013, 13:09
temat się urwał ponieważ wygląda na to że większość tu osób piszących jest mądrzejsza w tej tematyce od międzynarodowych ekspertów

Dziwnym trafem badania o większej skuteczności EFT niż terapii widziały tylko osoby zajmujące się EFT... KonradGorak, skoro siedzisz w tym temacie to pokaż te badania, bo nic nie mogę znaleźć na ten temat. Jedynie porównanie EMDR i EFT na grupie osób z PTSD. A EMDR to nie terapia.

I jeszcze mam takie pytanie, jak to działa u osób z zaburzeniem osobowości? Jeśli ktoś nie zdaje sobie sprawy z jakiś dysfunkcyjnych przekonań na swój temat, to EFT nie pomoże w tym? Bo rozumiem, że trzeba to wypowiedzieć i zdawać sobie sprawę z tego, co nam przeszkadza/co nas niepokoi, więc jeśli ktoś uważa, że po prostu nie lubi przebywać w towarzystwie, a tak naprawdę unika towarzystwa innych bo się boi, to co wtedy?
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez natti 10 cze 2013, 13:11
KonradGorak, Twój sposób pisania i formułowania zdań nasuwa mi na myśl przedstawicieli handlowych, którzy z mozołem zaczepiają ludzi na ulicach. Ktoś, kto pisze, że jakaś metoda nie niesie za sobą absolutnie żadnego ryzyka jest po prostu ściemniaczem. Każda metoda i każde działanie niesie za sobą jakieś potencjalne ryzyko - tylko teraz pytanie - kto ponosi za ewentualne szkody odpowiedzialność? Jeśli załóżmy coś by mi się stało podczas sesji EFT - odblokowałby się stres, którego nie potrafiłabym przepracować i który wpłynąłby na moje dalsze życie - czy taki "trener" bądź "terapeuta" EFT jest w stanie podpisać stosowne pismo, że ponosi pełną odpowiedzialność za skutki uboczne owej terapii? Czy będzie w stanie ponieść koszta następstw sesji EFT, jeśli takowe będą potrzebne? ( pobyt w szpitalu, koszty badań, leków i wizyt u psychlogów? ) Jeśli tak możemy kontynuować rozmowę.
Proszę nie podawać jako dowodu działania metody w liczbach ludności, nie podawać za przykład ludzi po kataklizmach i celebrytów. Miliony wierzą w Marię Dziewicę - czy to jest dowód, że istniała? Milionom także podobno pomogła. Ludzie w w traumatycznych warunkach są w stanie wmówić sobie wszystko z rozpaczy, pomorze im nawet Potwór Spagetti, jeśli wystarczająco w niego uwierzą.
Dla mnie to żenujące, że szukacie klientów na forach, gdzie szukają pomocy ludzie wrażliwi i słabi. Szukajcie wśród równych sobie - cwaniaków z kursem marketingowca. Trzeba na prawdę nie mieć sumienia ani odrobiny wrażliwości, żeby robić coś takiego.

przez Vitalia 13 cze 2013, 12:46
KonradGorak natti i abraxas zadali ci pytania, odpowiesz? Wiadomo,że taki miedzynarodowy ekspert jak ty może nie mieć czasu, ale może kiedyś w wolnej chwili :roll:
Fajnie by bylo dostać linki do niezależnych, replikowanych badań nad Eft

przez Lord Kapucyn 13 cze 2013, 13:23
Ze strony internetowej zwolenników i osób zajmujących się EFT:

"KIEDY EFT NIE DZIAŁA

Tak, bywa i tak że EFT nie działa.
Jest 10 % klientów, którzy nie mogli doświadczyć cudownego działania EFT.
Jakie przyczyny sprawiają, że te 10% pozbawione jest "łaski" zasmakowania skutków stosowania Techniki Emocjonalnej Wolności?

1. Jest problem, z którym nie możesz sobie sam/a poradzić, bo brak ci do niego właściwego dystansu.
2. Błędnie budujesz ustawienie w skutek albo błędnego rozpoznania problemu źródłowego abo zignorowania go pod wpływem odwrócenia uwagi od emocji, która pojawiła się na bieżąco podczas sesji
3. Występuje SWK - tzw. Syndrom Wtórnych Korzyści, (podświadomie rezygnujesz z czegoś ważnego na rzecz czegoś jeszcze ważniejszego). jest to specyficzna odmiana konfliktu.
4. W przypadku poważniejszych zaburzeń potrzeba więcej czasu i cierpliwości na rozstanie się z problemem.
5. Pojawiają się kolejne emocje dotyczące tej samej sprawy, np. smutek, żal, wstyd, poczucie winy, gniew.
6. Toksyny energetyczne.

Toksyny energetyczne to te substancje, które blokują całkowicie przepływ energii.
Normalnie nie wywołują objawów na poziomie ciała w postaci alergii czy zatrucia pokarmowego.
Działają one natomiast na poziomie układu bioenergetycznego, blokując całkowicie jego prawidłowe funkcjonowanie.

Takimi substancjami mogą natomaist być: zioła, przyprawy, nabiał, cukier, zboża, oraz np składniki chemii kosmetycznej i higienicznej, jak krem, dezodorant, płyn do mycia naczyń itp."

Zatem przykro mi- jeśli jedliście dzisiaj chleb, zrobiliście na obiad dobrze doprawionego kurczaka, piliście kawę, używaliście antyperspirantu czy zmywaliście naczynia albo posiadacie problem, z którymi nie potraficie sobie poradzić (patrz: punkt 1) to jest 10% szansy, że EFT u Was nie zadziała i nie obejmie Was zwrot pieniędzy jako nieusatysfakcjonowanych klientów. :lol:

EFT:

EFT- narzędzie medycyny alternatywnej oparte na teorii, iż negatywne emocje są spowodowane zaburzeniami pola energetycznego człowieka, a podczas opukiwania meridianów czyli punktów energetycznych na ciele człowieka oraz myśląc o negatywnej emocji, sprowadzamy ją do poziomu „neutralnego”.

Zwolennicy EFT twierdzą, że łagodzi objawy wielu stanów psychologicznych oraz fizycznych, zawierających depresję, niepokój, stres po przeżyciach traumatycznych, stres ogólny, uzależnienia i fobie. Niektórzy twierdzą, iż jest skuteczna na stwardnienie rozsiane (ang. multiple sclerosis), a jeden ze zwolenników tej metody nawet twierdzi, że "możesz również użyć jej do wszystkiego począwszy od zwykłego przeziębienia do raka.

Opinia środowiska naukowego jest jasna- nigdy nie udowodniono istnienia żadnych "meridianów" czy potwierdzenia podstawowych założeń EFT wypływających ze starożytnej chińskiej medycyny. Jest to metoda niefalsyfikowalna (nie spełnia kryterium naukowości) i pseudonaukowa- co za tym idzie kompletnie nieskuteczna.

Krew mi się burzy w żyłach jak takie podłe hieny, wykorzystujące psychomanipulację i socjotechnikę, żerujące na naiwności i niewiedzy ludzi, szukają ofiar w takich miejscach jak to-pełnych ludzi chorych, słabych, zdesperowanych, który chwycą się dosłownie wszystkiego, żeby wyjść ze swojego schorzenia. EFT służy jednemu- nabijaniu kabzy szarlatanerii i pseudoekspertom.
EFT służy jednemu- nabijaniu kabzy pseudonaukowym pseudoekspertom, szarlatanom i hochsztaplerom.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Hakaka 15 cze 2013, 02:39
Kolejne sposób naciągania na kasę. Robiłem to bardzo długo. Efekt żaden, zwykłe placebo.

Sortuj wg