Wszystko o Ego

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Wszystko o Ego

przez TesullPDRS 09 mar 2015, 15:27
Czemu moje Ego jest takie jakie jest ? ( w sensie czemu jestem sobą a nie na przykład moim bratem)
Jakie właściwie jest moje Ego? ( wszystko ma jakąś określoną nazwę, ale co jeśli nie ma takiej nazwy)
Skąd to Ego się wzięło ? (jak powstawało, kto miał na to wpływ itp.)
Czy znam poprawnie swoje Ego ? (czy wiem jaki jestem naprawdę, czy wiem jak udawać, że to jest naprawdę)
Czemu to Ego właściwie istnieje ? (no, bo musiało się skądś wziąć)

Skłamałbym mówiąc : "ostatnio dręczą mnie takie pytania"; one są we mnie od zawsze, więc to też część mojego Ego

Wyraz ego pisałem z dużych chcąc podkreślić, że jest ono tu bardzo istotne

Macie podobne pytania? Znacie na nie odpowiedzi?

Zachęcam do dyskusji o wszystkim co związane z Ego (może dręczą was jakieś inne pytania, więc jakby coś to też napiszcie). Innymi słowy : wszystkie posty dozwolone.
"Nie boję się biedy, wiem że spłacę kredyt
Skoro bogate mam wnętrze, to na zewnątrz też coś będzie"
- Bosski Roman

Wszystko o Ego

przez abrakadabra xx 09 mar 2015, 18:00
Jesteś zlepkiem komórek, cząsteczek, atomów które powstały w wyniku skomplikowanych procesów dzięki którym jako jedna całość pod postacią ciebie mogą zadawać teraz takie pytania. Nie możesz być np. jakimś słynnym aktorem, bo wtedy po prostu byłbyś nim. Masz własny umysł, który nie jest żadną odrębnością w stosunku do mózgu. A to kim jesteś w sensie np. tego że dobrym czy złym zależy od punktu widzenia, możesz być kim chcesz w swoim mniemaniu inni też mogą cię widzieć na różne sposoby. Jesteś sobie jakimś tam bytem, istnieniem a kim jesteś można interpretować na tysiące sposobów. A co, kto miał na to wpływ? Wiele rzeczy, geny, wychowanie, środowisko, wszystkie wypadkowe swojego życia. Ja np. staram się sobie kreować swoje własne zdanie na mój temat biorąc pod uwagę wszystkie informacje jakie mam. Zdanie innych też biorę pod uwagę jednak ostateczną decyzję w ocenie siebie podejmuję ja. A swoją drogą ciekawy i trudny temat.

Wszystko o Ego

przez ego 10 mar 2015, 20:17
Uff, już myślałam, że ktoś założył temat o mnie...
Chociaż to zdanie:
Wyraz ego pisałem z dużych chcąc podkreślić, że jest ono tu bardzo istotne
Od biedy ujdzie. ;)
ego

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wszystko o Ego

przez Semir 10 mar 2015, 20:34
Ego moim zdaniem to swoje własne JESTEM czyli nasza tożsamość. Jesteśmy sobą a nie kimś innym czasem się tym szczycimy(pewne powiązania od słowa egoizm) więc jak nam powiedzą że mamy za wysokie ego to znaczy że zwyczajni z nas egoiści. Mi sie tylko z tym to kojarzy inaczej tego chyba określić się nie da:P
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

Wszystko o Ego

przez jetodik 10 mar 2015, 20:45
TesullPDRS,
Czemu moje Ego jest takie jakie jest ? ( w sensie czemu jestem sobą a nie na przykład moim bratem)

to samo intuicyjne pytanie mnie nawiedzało. pojawia się one jak wydzielasz wyraźnie jaźń od ciała i tu
pomocne wydaje sie przyrównanie jaźni do przedmiotu - stół jest stołem, nie może być czymś innym, jego własności nie są własnościami czegoś innego albo inaczej: ciało wytwarza coś co może być 'właśnie sobą'.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Wszystko o Ego

przez TesullPDRS 13 lip 2015, 09:03
Ktoś tam napisał, że jestem zlepkiem komórek. Wiem to, jednakże chodziło mi bardziej o postrzeganie mojego "JA" psychicznie, a nie fizycznie.

Widzę, że wszyscy w chuju mają to EGO. No, trudno... Wypierdalam stąd. Idę pobiegać z rana; nie będę cały dzień siedział przy tym kompie :mrgreen:

Wszystko o Ego

przez ego 13 lip 2015, 12:01
TesullPDRS,
Widzę, że wszyscy w chuju mają to EGO.
Nie przeginaj pały. :mrgreen:
ego

Sortuj wg