Skutki stłumienia seksualności

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Skutki stłumienia seksualności

przez torres 10 lis 2014, 22:18
Chodzi o to, że człowiek nie jest stworzony do bycia ze sobą do końca życia a miłość to uczucie jakie wypływa z Ciebie do kogoś i może też być do czegoś np idei - pasji, religii, Boga a u niektórych ludzi do przedmiotów, które gromadzą. Kochamy też różne stany, które odczuwamy. Jeśli kochamy to możemy się uzależnić i wtedy zaczynamy nienawidzić. To co kochaliśmy staje się przekleństwem. Miłość o jakiej myślę to stan kiedy kocha się drugą osobę i nie jest się od niej uzależnionym. W grę nie wchodzi wiązanie się na całe życie tylko relacja, w której w pewnych momentach nie ma "ja" ale jesteśmy "my" i tak myślą obydwie osoby. Związek pełen miłości nie może blokować rozwoju więc z definicji nie może być zawarty na zawsze. Jeśli jedno z partnerów zmieni się tak, że druga osoba będzie ją blokować w rozwoju albo obydwoje przestaną się uwodzić i pasować sobie nawzajem seksualnie to wtedy z miłości mogą się rozstać. A dalszy związek byłby brakiem miłości i wzajemnymi pretensjami ale każda osoba chciałaby mieć związek tylko dla siebie. Związek miłosny to nie przeciąganie sobie kołdry nawzajem i wiązanie się nią do siebie tylko relacja dwóch dojrzałych ludzi. Związki małżeńskie to przeważnie wymaganie od drugiej osoby żeby była dla mnie zarezerwowana na zawsze, tak jak ktoś kupuje sobie karnet na mecze swojej drużyny albo na basen. Druga osoba jest wtedy przedmiotem potrzebnym do zaspokojenia potrzeby ego - swojej emocjonalnej i pozycji społecznej.

Sortuj wg