Portret psychologiczny na podstawie last.fm

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Vian 14 lip 2013, 20:46
Gdzieś w necie wyczytałam dziś, że można stworzyć wcale dokładny portret psychologiczny tylko na podstawie muzycznego gustu. Zaciekawiło mnie to, bo w takim razie, to ja mam, cholera, osobowość wieloraką. :lol:

A Wy co o tym sądzicie? Muzyka, której słuchamy, mówi coś o nas? Jaka i co? :)
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez zmienny 14 lip 2013, 20:54
nie mówi może jakieś ogólniki, przykładowo, jak ktoś słucha klasycznej, poezji śpiewanej, soulu to nie jest troglodytą.
zmienny

przez carlosbueno 14 lip 2013, 20:57
Po tej muzyce którą słucham( cold wave, new wave, różny ale raczej depresyjny metal i rock) można dojść do wniosku że jestem raczej depresyjnym typem. Weseli, szczęśliwi ludzie to słuchają jakiegoś popu, dance, disco polo prostej melodyjnej muzyki. Oczywiście to kto jakiej słucha muzyki zależy też od tzw kompetencji kulturowych i ci o wyższej będą słuchać klasyki, jazzu, alternatywnego rocka czyli raczej smutnawej muzyki a mogą być szczęśliwi a niezadowolony z życia człowiek z tzw nizin kulturowych będzie słuchał dance, technołupanki bo jego środowisko tego słucha.
Jedyna "wesoła" muzyka jaką lubię na trzeźwo jest reggae.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zmienny 14 lip 2013, 21:01
carlosbueno, to tak ogólnie można określić, ale przykladowo ja słuchałem na przestrzeni życia bardzo różnej muzyki, raczej emocjonalnej, ale i wesołej i niewesołej i gatunki różniaste.
zmienny

przez Marek1977 14 lip 2013, 21:03
Warto pamiętać że dzisiejsza muzyka klasyczna za swoich czasów była muzyką popularną(pop),za 100 lat dzisiejsza muzyka będzie klasyczną.
Conscientia est, necesse est

przez Michuj 14 lip 2013, 21:09
O matko. To pewnie po moim profilu wyszłoby, że jestem nekrosadystycznym antyspołecznym skrajnie prawicowym satanistą :lol: :lol: :pirate:
Loża szyderców

przez carlosbueno 14 lip 2013, 21:10
Mnie zawsze wesoła muzyka drażniła np nie znoszę amerykańskiego wesołego punk rocka a taki polski antysystemowy jest o.k. Te wszystkie wesołe letnie przeboje macareny itp, zawsze mnie drażniły kiedyś nawet bardziej niż dziś. Zresztą mnie drażniło kiedyś większość rodzai muzyki, dziś bardziej jestem na nie obojętny i potrafię słuchać zwykłego radia przez dłuższy czas bez wpadania w furie co za gówno tam puszczają.

przez Vian 14 lip 2013, 21:10
Marek1977 napisał(a):Warto pamiętać że dzisiejsza muzyka klasyczna za swoich czasów była muzyką popularną(pop),za 100 lat dzisiejsza muzyka będzie klasyczną.

Hm... nie. :)
Folk był 100 lat temu muzyką popularną. Muzyka ludowa. Fakt, 100 lat temu do opery chodziło się jak dziś do kina, ale zawsze było to domeną wykształconych klas wyższych, ew, średnich, a nigdy ciemnych mas.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez carlosbueno 14 lip 2013, 21:19
Marek1977 napisał(a):Warto pamiętać że dzisiejsza muzyka klasyczna za swoich czasów była muzyką popularną(pop),za 100 lat dzisiejsza muzyka będzie klasyczną.

Do czasów powstania i upowszechnienia radia istniały z grubsza 2 rodzaje muzyki klasyczna - dla elit lub ludzi do nich aspirujących, i muzyka ludowa dla reszty głównie mieszkańców wsi, oprócz tego była "mieszczańska" muzyka która łączyła te obie i z niej wyłoniła się popularna.

przez buka 14 lip 2013, 21:20
Zresztą mnie drażniło kiedyś większość rodzai muzyki, dziś bardziej jestem na nie obojętny i potrafię słuchać zwykłego radia przez dłuższy czas bez wpadania w furie co za gówno tam puszczają.

No ja jeszcze tego nie potrafie:P
Jeszcze niedawno miałem chyba jakieś uzależnienie mózgu od double-bassa i napierdlania poprostu,jak leci jakaś spokojna muzyczka to mnie poprostu wkuzwia:P

przez Michuj 14 lip 2013, 21:21

To trochę przerażające jeśli miałoby się sprawdzić. Ponieważ gdyby porównać poziom muzyki klasycznej, popularnej wtedy, a dzisiejszej muzyki popularnej... Jeśli tak będzie, to aż strach myśleć jak debilne będzie społeczeństwo za 100 lat...
Loża szyderców

przez mark123 14 lip 2013, 21:21
Ja słucham rock, dance, trance, odrobinę metalu, new age, world music, disco, gabber techno, pop. Nie wiem, czy z tego wynika jakiś portret.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Vian 14 lip 2013, 21:23
Nauczycielka mojej znajomej z konserwatorium twierdziła ponoć, że gdyby Bach żył współcześnie, tworzyłby trance. ;-)
Lisbeth Salander

przez carlosbueno 14 lip 2013, 21:33
A wracając do tematu to podobno na podstawie tego kto jakiej słucha muzyki można nieźle określić status społeczno- ekonomiczny człowieka i wykształcenie. Klasyki i jazzu słucha elita, dobrze wykształceni, średniacy słuchają pop rock, biedni i słabo wykształceni disco polo i jakiś pseudo folk, a młodzi biedni z miast hip hopu.

Sortuj wg