Wyuczona bezradność

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Wyuczona bezradność

przez siostrawiatru 03 cze 2013, 22:39
Paweł Gaweł napisał(a):Zawsze ktoś się znajdzie bystrzejszy od Ciebie ale pociesz się że tez jest masa ludzi mniej kumatych.Np w szkole zawsze w klasie jest kilku którzy dostają świadectwa z paskiem a kilku zawsze ma trudności z przejściem z klasy do klasy.Mnie też często ogarnia duża złość gdy czegoś nie umiem np podłączałem telewizor.Podłączyłem antene ten dekoder DVBt i ciągle śnierzył zacząłem okrećać tą antene na różne strony,zmieniać w opcjach aż się tak wkurzyłem że to wszystko zostawiłem i musiałem wyjść.Ale tak robią małe dzieci i to nic nie daje.Trzeba pomyśleć czy coś może źle zrobiłem poszukać w google albo kogoś zapytać.Okazało się że musi być wzamacniacz.

No mniej kumatych ode mnie to chyba nie ma. Całe życie wstydzę się, że jestem tępakiem. I czasem miała problemy z przejsciem z klasy do klasy. Jestem kaleką, myślę tak wolno, że mi wstyd.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Wyuczona bezradność

przez carlosbueno 03 cze 2013, 22:44
Paweł Gaweł, Nie mam nadwagi a w sporcie byłem kiedyś nawet niezły, z najprostszymi pracami nie wymagającymi sprawności manualnej a np siły sobie radzę. Ale jak pracowałem w fabryce to nie mogłem nadążyć mimo że nawet na przerwy nie chodziłem żeby nadrobić a i tak byłem do tyłu, a przy zbiorze owoców to nawet połowy tego co inni nie uzbierałem. Do tego jestem chyba jedynym człowiekiem na świecie który potrafi robić wolno i byle jak jednocześnie, powinni mi jakąś rentę przyznać albo specjalne zaświadczenie abym mógł pracować na specjalnych prawach.
Największy Forumowy Maruda

Wyuczona bezradność

przez siostrawiatru 03 cze 2013, 22:49
carlosbueno napisał(a):Do tego jestem chyba jedynym człowiekiem na świecie który potrafi robić wolno i byle jak jednocześnie, powinni mi jakąś rentę przyznać albo specjalne zaświadczenie abym mógł pracować na specjalnych prawach.

A ja to już chyba w żadnych ramach się nie mieszczę. Staram się jak mogę a i tak gówno przeważnie z tego wychodzi.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wyuczona bezradność

przez mark123 03 cze 2013, 23:14
carlosbueno napisał(a):a w sporcie byłem kiedyś nawet niezły, z najprostszymi pracami nie wymagającymi sprawności manualnej a np siły sobie radzę.

Ja na w-fie w szkole miałem obniżone wymagania, żeby zdawać.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Wyuczona bezradność

przez Bonus 04 cze 2013, 10:43
Ja to nie mam, aż takich problemów z pracą.
Ale jak pracowałem w ZAKŁADZIE PRACY u mnie, to tam posadzili mnie na maszynie i ja nie za bardzo wykonywałem dobrze tą pracę, ponieważ nigdy wcześniej takiej pracy nie wykonywałem.
To jest oczywiście kwestia wprawy, ale mimo to, kierowniczka miała pretensję, że będąc nowym pracownikiem, na okresie próbnym, nie potrafiłem za bardzo tego robić.
Ale przecież uczyłem się, musiałem zobaczyć, jak to się robi. A to nic wyrozumiałości dla człowieka. Natomiast, ja znam się na drobnych pracach fizycznych, bo takie prace wykonuję u rodziny. I to już od lat 18 zajmuję się takimi pracami tam. A najbardziej cenię sobie zajęcia przy drewnie. I ja też zajęcia wykonuję dobrze, sumiennie. Czasami zdarzy się, że się pomylę, pominę coś, ale to zdarza się każdemu.

-- 04 cze 2013, 09:49 --

Ja sobie radzę w mojej sytuacji, ale są takie sprawy, w których nie mam możliwości zrobić więcej.
Dla mnie wiara w siebie jest czymś istotnym i tego się trzymam. Ale czasem nie jest łatwo w siebie wierzyć.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Wyuczona bezradność

przez Paweł Gaweł 04 cze 2013, 16:07
Carlos pewnie jesteś wysoki a więksi ludzie często mają trochę wolniejsze ruchy.Ale za to masz siłę a to się liczy w pracy.
Siostro na pewno przesadzasz.Piszesz że się starasz jak możesz więc to na pewno ktoś doceni.Wogóle to jesteś przecież miss forum i gdy jakiemuś pracodawcy na rozmowie kwalfikacyjnej się spodobasz to masz pracę zapewnioną :)

Wyuczona bezradność

przez vifi 07 cze 2013, 00:46
No mniej kumatych ode mnie to chyba nie ma
Uwierz mi że nie doceniasz świata. I siebie.

Wyuczona bezradność

przez mark123 12 cze 2013, 02:15
Paweł Gaweł napisał(a):Carlos pewnie jesteś wysoki a więksi ludzie często mają trochę wolniejsze ruchy.Ale za to masz siłę a to się liczy w pracy.

Ja zaś mam i wolne ruchy i nie jestem wysoki i nie mam siły fizycznej (nawet około 10 kilo mi się dość ciężko trzyma).
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg