wasze zaprzepaszczone plany, marzenia

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez *Monika* 04 lip 2011, 23:49
acetyloCoA, Jakie teraz masz nowe plany?
Oczywiście gratuluję Tobie takiej decyzji. Bardzo dojrzałej decyzji!
Obrazek
Główny Moderator

przez L:) 05 lip 2011, 15:21
@acetyloCoA - Miałem (to dobre słowo) przyjaciela, który poszedł na medycynę, wybacz ale dziwne jest to środowisko, bardzo się wywyższa ponad wszystkimi, podobnie prawnicy.
L:)

przez acetyloCoA 05 lip 2011, 16:52
L:), Wiem dobrze, że to bardzo dziwne środowisko. Czułam się tam okropnie. Nie mówię, że to źli ludzie, ale po prostu specyficzni.

Monika1974, jutro mam pierwsze zajęcia kursu przygotowawczego na ASP. Powoli krystalizują mi się plany na przyszłość. Zobaczymy, jak mi pójdzie. Jak mi się nie uda, to będę kombinować, co dalej:)
Kobieta musi wyglądać tak mądrze, by jej głupota była miłą niespodzianką.
Karl Kraus

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Autodestrukcja 05 lip 2011, 18:46
to ciekawe, bardzo często osoby po bio chemach, z ciągotami medycznymi mają też ciągoty artystyczne, plastyczne

sama studiuję na ASP, a długo zastanawialam sie czy nie popełniam błędu nie probując iść na medycyne < musiałąbym się długo przygotowywać do matury, byłam w klasie mat hist > . W końcu uznałam, że choć fascynuje mnie ludzki organizm oraz pewne zagadnienia dotyczące człowieka z naukowego punktu widzenia to jednak sama medycyna tylko by mnie rozczarowała... JEstem zbyt emocjonalna, lubię myśleć, rozważać a praca lekarza nie na tym przecież polega, to ciężki fach.

Gratuluję decyzji, wiem że czasem niezwykle trudno jest się wycofać, wyjść.
Autodestrukcja

przez buu 05 lip 2011, 18:57
Autodestrukcja napisał(a):to ciekawe, bardzo często osoby po bio chemach, z ciągotami medycznymi mają też ciągoty artystyczne, plastyczne

Coś w tym chyba jest :mrgreen:
Ja chodziłam przez pewien czas do Liceum Plastycznego myślałam o Grafice na ASP lub architekturze, a później zainteresowałam się kierunkami medycznymi.
La inteligencia sin ambición es como un pájaro sin sus alas.
buu

przez Sensitive Soul 05 lip 2011, 23:33
acetyloCoA, Również gratuluję decyzji, dobrze, że nie kierujesz się cudzymi oczekiwaniami względem siebie i postępujesz w zgodzie z samą sobą. Tak trzymaj. ;)
"I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not..."
Kurt Cobain

przez acetyloCoA 06 lip 2011, 22:28
Dziękuję :) Mnie medycyna bardzo rozczarowała. Zero kreatywności, logicznego myślenia... Jestem po pierwszych zajęciach kursu na ASP i trochę się boję, że mogę nie dać rady, ale mam tym razem zamiar zamiast panikować (jak zawsze) i się zamartwiać (jak zawsze) wziąć się do roboty i zobaczyć, co życie przyniesie.
Dobrych snów i słoneczka jutro!
Buziaki!
Karl Kraus

przez Autodestrukcja 06 lip 2011, 22:35
po pierwszych zajęciach nie ma się co przejmować. duszo szkicuj, rysuj a będzie dobrze :)

nigdy nie ma gwarancji że się dostanie, jest to trochę loteria, więc warto mieć jakieś zajęcie, studia oprocz, ale to zalezy w jakim stopciu ktos jest zdeterminowany akurat na kierunek artystyczny

pozdrawiam!
Autodestrukcja

przez buka 06 lip 2011, 23:08
No ja tez gratuluje.Ale wiesz,ASP to troche specyficzne miejsce..
A jeśli myslisz ze to jest lajt i to dobre dla emocjonalnych ,wrazliwych ludzi(w przeciwieństwie do medycyny),to nie jest prawda.Żeby mieć efety potrzeba cięzkiej pracy i dużo samozaparcia,czasem stoisz przy sztaludze 8godzin i robisz jeden motyw,w dodatku patrzysz jak inni świetnie sobie radza,a ciebie ciągle sie p.profesor czepia,nerwicy mozna dostac;p
Owszem,sporo tam pozerów,dla których studia to wieczna impreza a jedyny wartosciowy kierunek to abstrakcjonizm albo minimal.Czsem jednemu czy drugiemu uda sie wybic i ma sanse zaistnieć gzies w jakiejs galeri sztuki współczesnej wystawiajac swoje instalacje z worków na śmieci..

Nie mówie ze ASP jest bee,zalezy jaki kierunek i gdzie,ale to nie to co kiedys.Teraz ASP jedzie głównie na marce,znaczku firmowym.Dzisiaj jest dużo innych opcji.Zresztą zobacz wśród tych którzy naprawde coś robią,np.w grafice czy fotografi-ilu z nich jest po ASP.. ;)

przez acetyloCoA 08 lip 2011, 13:59
buka, Mam dużo samozaparcia:)Ja wcale nie myślę, że to będzie "machanie pędzelkiem". Zawsze się interesowałam się sztuką, ale traktowałam to jako hobby. Dla mnie czytanie o architekturze, sztuce, rysowanie to najlepszy sposób spędzania wolnego czasu. Jak byłam na med, nie miałam najmniejszej ochoty jeszcze potem w domu coś doczytywać, to była katorga. Najważniejsze jest to, że chcę spróbować. Zaryzykuję i zobaczę, co będzie dalej. Mam zamiar podejść do tego z optymizmem i tyle:)
Karl Kraus

przez Autodestrukcja 08 lip 2011, 16:05
acetyloCoA, a jaki wydział?

może medycyna zabytków? :) na konserwację najlatwiej się chyba dostać a fach jest to konkretny. Ale to tylko dla kogoś kto lubi dłubać i dziubdziać :)
Autodestrukcja

przez Sensitive Soul 08 lip 2011, 16:31
acetyloCoA napisał(a):...Jestem po pierwszych zajęciach kursu na ASP i trochę się boję, że mogę nie dać rady,

To zrozumiałe, że się niepokoisz stojąc przed nowym wyzwaniem, ale spokojnie - jakoś to będzie. :) Interesujesz się sztuką , więc na pewno będzie Ci łatwiej niż na medycynie - która była poza kręgiem Twoich zainteresowań. Sam dobrze wiem jak trudno uczyć się czegoś, czego się kompletnie "nie czuje".

acetyloCoA napisał(a):ale mam tym razem zamiar zamiast panikować (jak zawsze) i się zamartwiać (jak zawsze) wziąć się do roboty i zobaczyć, co życie przyniesie.
acetyloCoA napisał(a):Najważniejsze jest to, że chcę spróbować. Zaryzykuję i zobaczę, co będzie dalej. Mam zamiar podejść do tego z optymizmem i tyle:)

Bardzo fajnie, że tak do tego podchodzisz, staraj się nie dopuszczać do siebie złych myśli.

Ja w chwilach zwątpienia, kiedy nachodzą mnie różne (często bardzo natrętne) czarne myśli wiążące się z lękiem, staram się myśleć o czymś maksymalnie pozytywnym - czymś co daje mi siłę. To mi pomaga oczyścić umysł i wyzbyć się lęku, dzięki temu mogę w miarę normalnie funkcjonować.

Mam nadzieję, że naprawdę podejdziesz do tego z optymizmem i nie będziesz się przejmować, bo po prostu szkoda życia by się zamartwiać - uwierz w to i bądź dobrej myśli. Ściskam. ;)
"I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not..."
Kurt Cobain

przez acetyloCoA 08 lip 2011, 21:50
Autodestrukcja, architektura wnętrz. Wiem, że bardzo ciężko się dostać.
Sensitive Soul, Dzięki za wsparcie! Ciekawa jestem, czy jest tu może ktoś po ASP...
Buziaki!
Karl Kraus

przez buu 11 lip 2011, 12:09
To prawda, środowisko artystyczne jest na swój sposób dość specyficzne. Mi pasował ten indywidualizm i odmienność.
Mnie akurat historia sztuki przygniatała. Podobała mi się wzajemna analiza prac.
Ja lubiłam tworzyć i to właśnie na swój sposób, z wyobraźni. Denerwowały mnie ograniczone tematy.
W każdym razie bez względu na wszystko jeśli to jest 'to' to człowiek da sobie radę ;) Trzeba szukać.
acetyloCoA, również powodzenia, szkicuj dużo w wolnych chwilach, to bywa również odprężające ;)

Mnie właśnie czasem dobija to wypominanie, rodzice często sobie wspomną, że marnuje talent :? Dla nich tylko w tym byłam dobra.
La inteligencia sin ambición es como un pájaro sin sus alas.
buu

Sortuj wg