Skocz do zawartości
Nerwica.com

psycholog


carahija

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

kilka lat temu wydarzylo sie w moim zyciu kilka niefajnych rzeczy, bylam kilka razy u psychologa i pomoglo mi to doraznie. Mimo tego od jakichs 2 lat mam bardzo obnizony nastrój, czasem stany depresyjne, płaczę itd. Na codzień radze sobie dobrze, pracuje, mam znajomych itd., nie moge jednak przez moje przezycia ulozyc sobie zycia osobistego. Wiem, ze mozna z tym zyc, ludzie mają rozne problemy.Bardzo bym chciala znowu chodzic do psychologa, czuje potrzebe zeby o tym porozmawiac. JEdnak nie wiem, czy to nie jest oszukiwanie siebie-u psychologa mozna powiedziec, co cie boli, wygadac sie, on zada pytania, ktore cos uswiadomia itd. Tylko czy na dluzsza mete to dziala? Czy to nie jest troche placenie za ukojenie bolu na chwile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carahija, samo zrozumienie swoich problemów oraz ŹRÓDEŁ problemów daje WIELE.

wydaje mi się, że to jest doświadczenie życiowe.... zdobywasz je na całe życie i możesz z niego czerpać, lub i nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie wiem do jakiego chodzisz psychologa ,też tak myślałam że to tylko wygadanie się i nic więcej ,mnie nakierowała co by było dla mnie najlepsze mówiła jak to widzi, owszem to co mówiła zrobiłam rok po terapii i dobrze że ja posłuchałam bo ułożyłam sobie życie od nowa.wszystko zależy od terapeuty, ja wiem że są tacy co wysłuchają i to wszystko, ale wiem że są tacy co współpracują z pacjentem i daje to świetne rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chodzi mi o to, że boję się, zeby sie nie uzaleznic od tego. Kilka lat temu mialam duzy problem,bylam 3 razy u pani psycholog, która wtedy naprawde uratowala mi zycie. Tylko to nie byla taka 'regularna terpapia' tylko pomoc dorazna. Bardzo mi pomoglo. Teraz znow mam taki kryzys, bez jednej wyraznej przyczyny tylko w wyniku wielu wydarzen. No i mam straszna potrzebe, zeby cos z tym zrobic ale boje sie, ze tylko sie 'wygadam' u niego i to za sporo pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carahija, tak czasem jest, ze nawet kilka lat po traumatycznym wydarzeniu może powrócić, pojawić się taki stan. Zależy co się działo w twoim życiu i zależy jakie masz jeszcze objawy. Może to być depresja lub PTSD(w przypadku traumatycznych wydarzeń takich jak wypadek, gwałt itd.)

 

Objawy PTSD to min. koszmary senne, agresja, gdy ktoś wspomina o traumatycznym wydarzeniu, stany depresyjne, panika, gdy dana sytuacja, przedmiot itd czy ktoś przypomni o traumatycznym wydarzeniu. To może nie wszystkie. Jeśli takie masz objawy to może to być PTSD, ale ja Cię nie powiem, że na pewno, bo nie jestem lekarzem. U psychiatry byłaś? Idź do psychoterapeuty. On Ci lepiej pomoże, bo psycholog porozmawia przeważnie, a psychoterapeuta lepiej pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rzeczywiście niektóre objawy się zgadzają, takie jak agresja ale tez z drugiej strony lęk w podobnych do dawnych sytuacjach, obniżony nastrój. Tylko ja o tym rozmyślam każdego dnia od 2lat, ciągle się zadręczam i myśle, ze to oznaka mojej slabosci, lenistwa, ze sie roztkliwiam nad sobą itd. Ze mam juz dosc tego samoumartwiania się ale nie mogę przestać. Robie sobie wyrzuty, ze nie umiem sobie poradzic, ze to slabe, ze chce isc do psychologa i wydawac tyle pieniędzy. Niestety nie mam za bardzo mozliwosci chodzić panstwowo. Pani, która mi bardzo pomogla jest niestety dosc droga i raczej mnie na to nie stac. Znalazłam tanszą opcję- program taniej i dostępnej terapii za 60 zł ale nie znam opinii o zadnych z tych psychologów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×