Test osobowości

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Test osobowości

przez Misiek_NL 14 paź 2010, 20:37
546 pytań :pirate:

Ja rozmawiałem dziś z psycholożką o wynikach testu osobowości i podobno są 3 kryteria jedno określa objawy drugie nasilenie a trzecie czy pacjent mówi prawde... i w tym trzecim podobno wzkaźnik zwariował a w dwóch pozostałych wyszło wszystko na raz :) nerwica schizofrenia itp. i pani powiedziała że to się wyklucza jedno z drugim bo nie można mieć schizofreni i nerwicy jednocześnie... i wymyśliła że mam zaburzenia osobowości ale jakiego typu to już nie powiedziała :) i zaleciła wziąść od psychiatry skierowanie na terapię nerwic... :bezradny:

Robiliście coś takiego ?? Jak wam wyszło ??
Misiek_NL

Test osobowości

przez aleksandraaniela 18 paź 2010, 07:53
Ja miałam robione jak trafiłam do szpitala. Niestety nie pokazali mi wyników. Nie mniej jednak na wypisie mam zab.osobowości.
Tak czy owak uważam, że wszyscy są chorzy a ci co uważają się za zdrowych są nie zdiagnozowani.
Nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani..
http://terapeutycznie.blogspot.com/

Re: Test osobowości

przez El Chupacabra 18 paź 2010, 21:23
Misiek_NL,

mowisz o MMPI ?

Jesli powaznie potraktowales ten test i nie robiles sobie jaj wypalniajac go, to problemu z interpretacja nie powinno byc. Stawiam na niekompetencje Pani Psycholog...

wola człowieka jest jego niebem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Krwiopij 18 paź 2010, 21:30
aleksandraaniela, tak mawia moj psychiatra ;)
Mi robiono,ale tylko kurtuazyjnie,bo diagnozę wystawilo mi identyczną 5 psychiatrow..Aczkolwiek dopiero za czwartym razem sprawdzilam sobie w internecie czym owa efka jest.
Nie identyfikowalam się z nią.Dopoki objawy nie nasily sie na tyle,że rozpaczliwie zaczelam szukac tych,ktorzy mają to samo..Nie jestem zwolenniczką prymitywnego dsm,bo czlowieka nie da sie zamknąć w kilku objawach.Ostatecznie jednak psychiatrzy jakoś porzadkowac te zab muszą...i zadziwia mnie jak genialnie podobne do mnie są wszystkie pogranicznice,ktore poznalam.
Krwiopij

przez Korba 18 paź 2010, 22:41
Misiek_NL, jaki to był test? chodzi mi o nazwę?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Misiek_NL 18 paź 2010, 23:23
Korba, Niestety nie wiem jak się nazywał... Pani psycholog powiedziała że to test osobowości, ale czy to było MMPI czy coś innego to nie wiem.

W każdym bądź razie moja pani psychiarta wypisała mi skierowanie na terapie i na nim pisze zaburzenia osobowości, zaburzenia nerwicowe lękowe z czymś tam (F-60, F45) :shock:
Misiek_NL

przez Buratino 19 paź 2010, 18:44
Raczej ten test to WISKAD.
Buratino

przez El Chupacabra 19 paź 2010, 19:18
Misiek_NL napisał(a):Korba, Niestety nie wiem jak się nazywał... Pani psycholog powiedziała że to test osobowości, ale czy to było MMPI czy coś innego to nie wiem.

W każdym bądź razie moja pani psychiarta wypisała mi skierowanie na terapie i na nim pisze zaburzenia osobowości, zaburzenia nerwicowe lękowe z czymś tam (F-60, F45) :shock:

F-16 ? ;)

wola człowieka jest jego niebem

przez Misiek_NL 19 paź 2010, 21:22
F60 - Specyficzne zaburzenia osobowości

Są to głębokie zaburzenia osobowości i behawioralnych tendencji jednostki, które nie są bezpośrednim następstwem choroby, urazu czy innego uszkodzenia o.u.n. lub innego zaburzenia psychicznego. Zazwyczaj obejmują kilka wymiarów osobowości, prawie zawsze skojarzonych z odczuwaniem znacznej przykrości osobistej (distress) i zerwaniem więzi społecznych. Zaburzenia te pojawiają się już w okresie dzieciństwa lub pokwitania i utrzymują się w wieku dojrzałym.

F45 - Zaburzenia występujące pod postacią somatyczną (somatoform disorders)

Główną cechą zaburzeń tej kategorii jest powtarzające się występowanie objawów somatycznych z uporczywym domaganiem się badań lekarskich, pomimo negatywnych wyników takich badań i zapewnień lekarzy, że dolegliwości nie mają podstaw somatycznych. Jeżeli współistnieją jakieś choroby somatyczne, nie wyjaśniają one charakteru i nasilenia objawów ani też przygnębienia (distress) i obaw o własne zdrowie.

:hide: :hide: :hide:
Misiek_NL

przez Mantis 31 paź 2010, 15:12
A jest ten test gdzieś w formie online?

przez marcja 31 paź 2010, 16:10
Testy psychologiczne nie sa publikowane w sieci. A nawet gdyby sie w niej znalazly jakims cudem, to do ich opracowania potrzebny jest specjalny podrecznik, ktory zawiera klucz do testow. Jako osoba nie bedaca psychologiem, nie bedziesz miec dostepu do takiego podrecznika (jest to zabronione, nikt Ci go nie da) i do klucza, wiec test jest ci zupelnie zbedny ;) Musisz isc do psychologa, jesli chcesz miec przeprowadzony taki test:)

przez Jeżozwierz 01 lis 2010, 15:25
Są internetowe wersje wiskada ale bez interpretacji.
Jeżozwierz

przez Badziak 01 lis 2010, 15:34
Książki do interpretacji też są dostępne w internecie. :) Trzeba tylko umieć szukać.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Mantis 01 lis 2010, 19:18
Badziak napisał(a):Książki do interpretacji też są dostępne w internecie. :) Trzeba tylko umieć szukać.

Trzeba WIEDZIEĆ CZEGO szukać.

Sortuj wg