dlaczego tak jest?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

dlaczego tak jest?

przez Mike Hale 14 paź 2010, 12:42
Nie wiem czy ten temat zakładam w odpowiednim miejscu, bo ten temat jest trochę psychologiczny, ale spróbuję.

W mojej szkole, moi rówieśnicy potrafią duży okres czasu mówić o wulgarnych rzeczach, bardzo dużo klną i w ogóle. Rozmawiają w wulgarny sposób o seksie i innych rzeczach. Ja np. nie klnę, nie palę, nie piję, nie zażywam narkotyków ani dopalaczy i nie mówię o takich rzeczach co oni, chodzę bardzo często do kościoła. Mam 16 lat i jestem inny niż moi rówieśnicy. Nie rozumiem tego.

Re: dlaczego tak jest?

przez Piorunka 14 paź 2010, 12:45
czego nie rozumiesz? ze jestes inny?

ciesz sie ze swojego indywidualizmu:)

a ja C gratuluje :great: :great:
Piorunka

przez linka 14 paź 2010, 12:48
Mike Hale, i bardzo bardzo dobrze. Absolutnie nie powinieneś się tego wstydzić, dziwić się temu, jeśli to wszystko co wymieniasz to TY to trwaj w tym. Jełśi nikt cie do tego nie zmusza to uważam, ze wyrośniesz na bardzo wartościową osobę.......

Każdy z nas jest inny, tylko jedni potrafią bronić swojej indywidualności ( TY) a inni pod wpływem rówieśników zaczynają np palić, pic itd.
Masz inną wrażliwość, inne zasady moralne, kierujesz się innymi wartościami, żyjesz w zgodzie ze sobą i moim zdaniem to jest ok.

Jak patrzę na pokolenie dzisiejszych 16 latków to się załamuje, takie posty jak twój jednak świadczą, ze nie wszyscy są tak "zepsuci" i dajesz nadzieję :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rambo123 14 paź 2010, 13:16
Takich ludzi jest więcej. Niekiedy w szkole czują się wyobcowani ale szkoła to tylko mały odcinek czasu z naszego życia. Znajdż sobie przyjaciela/kę o podobnych poglądach na życie. Na pewno takich rówieśników jest więcej.

Linka przypominają mi się słowa jak miałem 16-cie lat - co z tej młodzieży wyrośnie. Wbrew temu co się mówi nie jest tak żle. :papa:
Ech życie.

przez Mike Hale 14 paź 2010, 13:18
Mam jednego przyjaciela ale on niedawno poszedł na studia i mało czasu ma, żeby gadać i się spotkać, a tak to kolegów nie mam w szkole...

przez stopek 14 paź 2010, 13:21
Lepiej mieć 1 wartościowego przyjaciela, niż stado fałszywych znajomych. Ja byłem podobny do Ciebie i też czułem się z tym dziwnie, ale znalazłem pozytywne strony mojego charakteru:) Tego życzę i Tobie:)

Sortuj wg