czy pokonywac bariery w życiu?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

czy pokonywac bariery w życiu?

przez songo 04 kwi 2008, 19:21
witam!
dawno mnie nie było
mam parę pytań ,czy pokonywac bariery czyli przeszkody ogólnie nie tylko w tej chorobie ale w życiu chodzi o takie przeszkody ,że ma się zamiar tego nie pokonywąc bo się tego boimy,jest to pytanie do bardziej dośwaidczonych ode mnie i do specjalistów .pozdro.
Dragon Ball

przez julie 05 kwi 2008, 21:18
heh, cóż za pytanie, jest dla nas nerwicowców i depresowiczów niczym hamletowskie "być albo nie być";
jeśli nie pokonasz problemów to one pokonają Ciebie...a nie ujarzmione lęki czają się w zakamarkach psyche by wyleźć w odpowiedniej chwili i Tobą zawładnąć :evil: tak więć, jeśli np. boisz się publicznych wystąpień i uważasz, że lepiej ich unikać to jesteś w dużym błędzie-po latach możesz być np "życiow zmuszony" (praca, etc) to takiego wystąpienia i co wtedy? Wszystko powróci ze zdwojoną siłą...ale jeśłi już teraz będziesz walczył z tym lękiem (tzn mając okazje wystąpień faktycznie będziesz występował) to mając szczerą wolę pokonania tego syfu pokonasz go ;)
ja miałam tak z własną autodestrukcją...zdawało mi się, że jest ok i zbagatelizowałam sprawę, a przez kilka lat katowałam się nawet nie będąc tego świadoma by w końcu umrzeć mentalnie za życia :cry: a gdyby tak zacząć walczyć od razu? pewnie nie zmarnowałabym czasu ani zdrowia :roll:
hmm, no to odp chyca dostałeś...
Can as well die if cannot fly

przez depresyjny86 06 kwi 2008, 20:04
Pokonywanie barier to najtrudniejsza psychiczna robota na świecie.Zwłaszcza jeżeli się ma lęki związane z innymi ludżmi<bo wtedy trzeba nieustannie pokonywać bariery każdego dnia>
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jaaa 06 kwi 2008, 22:23
ja przestalam pokonywac i jest teraz ze mna zle

takze wlaczyc i poknowyac poki ma sie sily i checi

przez songo 08 kwi 2008, 16:49
to z tego co wynika to znaczy ,że samą chęcią nie można rozwiązać problemu? dzięki wam wszystkim za odpowiedzi, nie myliłem się co do forum ,że tu zawsze znajdę pomoc.pozdro.
Dragon Ball

przez jaaa 08 kwi 2008, 22:18
mozna rozwiazac sama checia to polowa sukcesu ;) baa nawet jak sie nie ma checi uwazam by walczyc
pewnie dlatego chodze na terapie ;)

przez metka 09 kwi 2008, 01:38
byle bez przesady :>
bo można tak jak ja, uznać że powinnam robić wszystko przed czym czuję opór. w celach autoterapii.
nie polecam :?

przez songo 09 kwi 2008, 16:27
metka sory ,ale dokładnie nie wiem o co ci chodzi, przepraszam mogłabyś powiedzieć to jaśniej ,jeszcze raz sory i pozdro.
Dragon Ball

przez metka 11 kwi 2008, 21:20
Chodzi mi o to, że zaczynam sobie wyszukiwać przeszkody. i jest ich coraz więcej. Czasem nawet do końca nie jestem pewna, czy coś jest przeszkodą - czy tylko wymówką...

przez Pstryk 12 kwi 2008, 11:50
metka ta metoda jest zalecana w przypadkach lęków takich jak lęk przed komunikacją czyli w przypadkach że tak powiem technicznych. Jeśli lęki za bardzo dotykają sfery psychicznej czyli im bardziej są nierealne to nie jest dobra metoda. Wówczas zmiany trzeba rozpocząć od samego siebie a to wymaga większej ilości metod takich jak autosugestia i praca nad własną wartością.
Pstryk

przez metka 12 kwi 2008, 12:31
I to jest racja ;)

Sortuj wg