BRAK UCZUC POZYTYWNE/NEGATYWNE CHEMIA W MOZGU

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez ktochcesz 29 paź 2015, 01:16
Witam, czy jest ktoś na forum co wie jak dzialaja wlasnie neuroprzekazniki w mozgu? Mam dziwne obajwy odkąd nie pije alkoholu nie pije od stycznia, ogólnie to nie odczuwam wcale uczuc i emocje tzw negatywne odczuwam,a pozytywne wcale nie ze sa spłycone tylko wcale ich nie czuje tak jakby ich nie było.Ciagle jestem senny,zmeczony,mam bezsennosc budze sie co godzine, i ogólnie mam chyba DEREALIZACJE.I tutaj pytanie czy ktos sie was zna na neuroprzekaznikach w mózgu jak to wszystko działa i jak leki psychotropowe działaja.Np idziemy do lekarza mamy depresje daje tam SSRI co podnosci serotonine w mozgu.No a jak z dopamina? Slyszalem ze lekarze nie patrza na to a tutaj gra to głowna role o uczucia i emocje a nie serotonina.I tak samo jak nie pilem kiedys alkoholu mialem stres,niepokoj,przygnebienie,i nie odczuwałem jakby pozytywnych uczuc a jesli nie napiłem to wszystko powracalo i dopiero czulem ze zyje ze powrocilo radosci,szczescnie,podniecenie,checi itp.A alkohol podnosci serotonine i dopamine w mozgu a na kacu znow jest tego mało.No a znów derealizacja to spadek dopaminy i zwiekszenie adrenaliny.Duzo czytalem tutaj tez na forach ze ludzie tez nie odczuwaja ale tez negatywnych uczuc jak stres,niepokoj,placz,smutek a ja wlasnie negatywne odczuwam ale wcale pozytywnych.I szukam sam dobrego leku dla mnie a nie to co mi powie lekarz co nie bedzie to działać na mnie.Tutaj ludzie wiecej wiedza niz lekarze.. np przyszedlem do lekarza dostalem diagnoze nerwica i derealizacja i dostalem leki setralina i fluxanol i co wiem to te leki setralina podwyzsza serotonine w mozgu a w dawkach od 150mg dopamine tez, a fluxanol w malych dawkach podnosci dopamine ale mialem bardzo skutkow po tym zestawie i jakby nie dzialalo to na mnie tylko mialem wieksza derealizacje(czulem sie jak odurzony jak po alkoholu w takim swiecie).Pozdro i zachecam do rozmowy.RAZEM RAZNIEJ :)

przez Ricah 29 paź 2015, 11:02
ktochcesz napisał(a):No a jak z dopamina? Slyszalem ze lekarze nie patrza na to a tutaj gra to głowna role o uczucia i emocje a nie serotonina.

Raz, ze nie patrza, dwa, ze kojarza dopamine glownie z ukladem nagrody i uzaleznieniami.

ktochcesz napisał(a):A alkohol podnosci serotonine i dopamine w mozgu a na kacu znow jest tego mało.

Alkohol wzmacnia transmisje dopaminergiczna i oslabia serotoninowa (nalogowi alkoholicy maja wlasnie duze deficyty w tym ukladzie).

ktochcesz napisał(a):Duzo czytalem tutaj tez na forach ze ludzie tez nie odczuwaja ale tez negatywnych uczuc jak stres,niepokoj,placz,smutek a ja wlasnie negatywne odczuwam ale wcale pozytywnych.

Mnie moglbys zaliczyc w sumie do tego opisu, ale odczuwam stres i lęki, aczkolwiek zero smutku, przygnębienia, zazdrości czy wkurwu. Miałem je przez jakiś jeszcze czas, ale znikły. Wolałbym, aby były chociaz one.

ktochcesz napisał(a):I szukam sam dobrego leku dla mnie a nie to co mi powie lekarz co nie bedzie to działać na mnie.

Sek w tym, ze nikt nie bedzie ponosil odpowiedzialnosci za doradzenie Ci lekow. Mozemy Ci podpowiedziec co byloby rozsadnym wyjsciem albo czego sie wystrzegac, ale i tak powinienes pogadac o tym z lekarzem, a juz przynajmniej miec na tyle duza wiedze i swiadomosc, ze ryzykujesz tylko sam.

Co do lekow. Pomysl o tianeptynie lub bupropionie na poczatek. Oby dwa leki sa prodopaminowe i o ile nie masz lękow (w zwiazku z alkoholizmem), to powinny byc dobrym pomyslem. Jezeli lęki masz, to sertralina nie jest najgorszym pomyslem.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez ktochcesz 30 paź 2015, 00:40
Witaj dzienki za info, o co ci chodzilo z tym lękami i alkoholizmem? U mnie zaczelo sie chyba tam ze byłem mlody 16 lat i mialem fobie spoleczna i zaczolem pic alkohol i tak z 4 lata pomagalo mi to.I odstawilem alkohol teraz po sylwku no i stalo sie cos dziwnego ze czuje sie ze jestem w innnym swiecie i jest to chyba DEREALIZACJA.Co myslisz o tym jak to wyleczyc? To jest tez powiazane z chemia w mozgu slyszalem spadek dopaminy i zwiekszenie adrenaliny.A lekarze znow przepisuja SSRI ze zwiekszaja serotonine i juz nie wiem sam czy nie maja wiedzy albo ze to serotonina jest zaburzona.W derealizacji wlasnie jestem odciety od uczuc.Bylem u lekarza przepisal mi setraline i fluxanol ponoc setralina zwieksa dopamine tez od 150mg i fluxanol male dawki zwieksza dopamine.No ale bralem to i nie pomoglo mi to ani troche tylko mialem wieksze skutki ze akaryzja itp

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg