Skocz do zawartości
Nerwica.com

BRAK UCZUC POZYTYWNE/NEGATYWNE CHEMIA W MOZGU


ktochcesz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest ktoś na forum co wie jak dzialaja wlasnie neuroprzekazniki w mozgu? Mam dziwne obajwy odkąd nie pije alkoholu nie pije od stycznia, ogólnie to nie odczuwam wcale uczuc i emocje tzw negatywne odczuwam,a pozytywne wcale nie ze sa spłycone tylko wcale ich nie czuje tak jakby ich nie było.Ciagle jestem senny,zmeczony,mam bezsennosc budze sie co godzine, i ogólnie mam chyba DEREALIZACJE.I tutaj pytanie czy ktos sie was zna na neuroprzekaznikach w mózgu jak to wszystko działa i jak leki psychotropowe działaja.Np idziemy do lekarza mamy depresje daje tam SSRI co podnosci serotonine w mozgu.No a jak z dopamina? Slyszalem ze lekarze nie patrza na to a tutaj gra to głowna role o uczucia i emocje a nie serotonina.I tak samo jak nie pilem kiedys alkoholu mialem stres,niepokoj,przygnebienie,i nie odczuwałem jakby pozytywnych uczuc a jesli nie napiłem to wszystko powracalo i dopiero czulem ze zyje ze powrocilo radosci,szczescnie,podniecenie,checi itp.A alkohol podnosci serotonine i dopamine w mozgu a na kacu znow jest tego mało.No a znów derealizacja to spadek dopaminy i zwiekszenie adrenaliny.Duzo czytalem tutaj tez na forach ze ludzie tez nie odczuwaja ale tez negatywnych uczuc jak stres,niepokoj,placz,smutek a ja wlasnie negatywne odczuwam ale wcale pozytywnych.I szukam sam dobrego leku dla mnie a nie to co mi powie lekarz co nie bedzie to działać na mnie.Tutaj ludzie wiecej wiedza niz lekarze.. np przyszedlem do lekarza dostalem diagnoze nerwica i derealizacja i dostalem leki setralina i fluxanol i co wiem to te leki setralina podwyzsza serotonine w mozgu a w dawkach od 150mg dopamine tez, a fluxanol w malych dawkach podnosci dopamine ale mialem bardzo skutkow po tym zestawie i jakby nie dzialalo to na mnie tylko mialem wieksza derealizacje(czulem sie jak odurzony jak po alkoholu w takim swiecie).Pozdro i zachecam do rozmowy.RAZEM RAZNIEJ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jak z dopamina? Slyszalem ze lekarze nie patrza na to a tutaj gra to głowna role o uczucia i emocje a nie serotonina.

Raz, ze nie patrza, dwa, ze kojarza dopamine glownie z ukladem nagrody i uzaleznieniami.

 

A alkohol podnosci serotonine i dopamine w mozgu a na kacu znow jest tego mało.

Alkohol wzmacnia transmisje dopaminergiczna i oslabia serotoninowa (nalogowi alkoholicy maja wlasnie duze deficyty w tym ukladzie).

 

Duzo czytalem tutaj tez na forach ze ludzie tez nie odczuwaja ale tez negatywnych uczuc jak stres,niepokoj,placz,smutek a ja wlasnie negatywne odczuwam ale wcale pozytywnych.

Mnie moglbys zaliczyc w sumie do tego opisu, ale odczuwam stres i lęki, aczkolwiek zero smutku, przygnębienia, zazdrości czy wkurwu. Miałem je przez jakiś jeszcze czas, ale znikły. Wolałbym, aby były chociaz one.

 

I szukam sam dobrego leku dla mnie a nie to co mi powie lekarz co nie bedzie to działać na mnie.

Sek w tym, ze nikt nie bedzie ponosil odpowiedzialnosci za doradzenie Ci lekow. Mozemy Ci podpowiedziec co byloby rozsadnym wyjsciem albo czego sie wystrzegac, ale i tak powinienes pogadac o tym z lekarzem, a juz przynajmniej miec na tyle duza wiedze i swiadomosc, ze ryzykujesz tylko sam.

 

Co do lekow. Pomysl o tianeptynie lub bupropionie na poczatek. Oby dwa leki sa prodopaminowe i o ile nie masz lękow (w zwiazku z alkoholizmem), to powinny byc dobrym pomyslem. Jezeli lęki masz, to sertralina nie jest najgorszym pomyslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj dzienki za info, o co ci chodzilo z tym lękami i alkoholizmem? U mnie zaczelo sie chyba tam ze byłem mlody 16 lat i mialem fobie spoleczna i zaczolem pic alkohol i tak z 4 lata pomagalo mi to.I odstawilem alkohol teraz po sylwku no i stalo sie cos dziwnego ze czuje sie ze jestem w innnym swiecie i jest to chyba DEREALIZACJA.Co myslisz o tym jak to wyleczyc? To jest tez powiazane z chemia w mozgu slyszalem spadek dopaminy i zwiekszenie adrenaliny.A lekarze znow przepisuja SSRI ze zwiekszaja serotonine i juz nie wiem sam czy nie maja wiedzy albo ze to serotonina jest zaburzona.W derealizacji wlasnie jestem odciety od uczuc.Bylem u lekarza przepisal mi setraline i fluxanol ponoc setralina zwieksa dopamine tez od 150mg i fluxanol male dawki zwieksza dopamine.No ale bralem to i nie pomoglo mi to ani troche tylko mialem wieksze skutki ze akaryzja itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×