Co dalej?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Co dalej?

przez bittersweet 25 paź 2015, 10:43
Lepiej za 4 miechy niż wcale, trafiłaś na osoby, które nie potrafiły Ci pomóc, no i sama jesteś słabo zmotywowana. Zakładasz z góry na NIE, czarnowidztwo typowe dla depresji.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Co dalej?

przez coztego 25 paź 2015, 11:01
Łapa napisał(a):Coztego ciekawie się złożyło, bo jestem z tego rocznika, i mam wśród znajomych masę osób, które właśnie w zeszłym roku kończyły studia. Iiii mam wśród bardzo bliskich znajomych 2 podobne przypadki do Twojego, również osoby skończyły studiować i są na rozdrożu, nie wiedzą co robić.
Moja rada - porozmawiać z paroma mądrymi ludźmi, którzy doradzą "jak żyć", zainspirują... To wymaga spokojnego namysłu i długich rozmów.

Tylko, że ja nie mam z kim porozmawiać. Lata depresji zrobiły swoje, nie mam przyjaciół, jedynie znajomych. Znajomych, którzy właśnie zakładają swoje rodziny i do których nie będę przecież dzwonić dzień w dzień.
Czasem się spotykamy, ale to tylko pogłębia mój stan. Idziesz sam, słuchasz o tym, że znajomi wynajmują mieszkanie, a to dostali mieszkanie po babci i remontują, a to dziecko się urodziło. A ty jedynie możesz powiedzieć, że twoja mgr zbliża się do końca, bo nic innego się nie wydarzyło :roll:

Brak mi studiów, dawały mi zajęcie. Nie daje sobie rady ze świadomością, że to już koniec. Bo ja zwyczajnie nie mam co robić. Najgorsze, że po obronie miałam tyle planów, a teraz to wszystko uszło.
Moja mgr była też moim hobby. Miałam zamiar coś doczytać, rozwinąć w tej dziedzinie. A teraz mi się nie chce. Nie mogę patrzeć na książki. Zwłaszcza, że jestem typem osoby, która coś poczyta i musi to obgadać z kimś.
A jedyna opcja rozmowy właśnie mi się urwała.
Z tego wszystkiego zaczynam myśleć o doktoracie :roll:

Co dalej?

przez NN4V 25 paź 2015, 11:08
coztego napisał(a):...Z tego wszystkiego zaczynam myśleć o doktoracie :roll:

No i dobry pomysł.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Co dalej?

przez Łapa 25 paź 2015, 13:05
coztego napisałem Ci prywatną wiadomość.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Sortuj wg