Problemy ze szkołą

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Problemy ze szkołą

przez Evia 23 wrz 2015, 21:36
agusiaww napisał(a):mieszą mnie takie małolackie wypowiedzi jak truchło :D jasne nauczyciele zli, rodzice zli i swiat zły tylko jeden idealny sie trafił :D Powodzenia w zyciu na wlasny rachunek :D Jak skonczysz 18 lat to juz to widze jak sobie dasz rade z takim podejsciem :D Piszesz o wyjscu awaryjnym, to dlaczego teraz z tego nie skorzystasz? :D Tak, tak kazdy najmadrzejszy a pozniej zycie weryfikuje takie osoby, najpierw swiat zły ale jak pojdzie na swoje to bedzie lajcik i happy -zabawne :) Takie wypowiedzi to tylko swiadcza o niedojrzalosci...Rodzice płaca za neta, daja dach nad glowa, daja jedzenie, itd. takze moze najpierw narzekac zobacz co ile kosztuje i ile trzeba zarobic ;) a jak myslisz o wyjezdzie i ze bedzie tak słodko, to niestety ale angielski to podstawa, dobry angielski zeby nie tyrac na zmywaku. Zawsze tez mozna isc do maca i sprobowac pracy na wlasny rachunek i jak bedzie słodko :mrgreen:

Widzisz w moim przypadku akurat poglądy z życia nastoletniego traktujące o bezsensowności niektórych szkolnych działań się potwierdziły.
Znacznej większości osób, z którymi się uczyłam, pozorna pilność nic nie dała.
Aktualnie żyją nędzniej ode mnie.
Jedynie dwóm osobom udało się osiągnąć coś ponadto, jednak były to osoby nadzwyczaj pilne.
W takim razie morał z tego taki, że wypadałoby być najlepszym, jednak to również wiąże się z wieloma negatywnymi konsekwencjami typu zero życia towarzyskiego, rozrywek itd, a wiadomo, że w okresie wieku dojrzewania jest to nadzwyczaj trudne i nie zawsze opłacalne.

Problemy ze szkołą

przez Longoberd 24 wrz 2015, 12:02
Morphine90 napisał(a):Szkołę trzeba przeżyć, mieć gdzieś to co jest w niej beznadziejne, a korzystać z tego co ona daje czyli względną wolność

Szkoda że ja tak późno to zrozumiałem...

Problemy ze szkołą

przez Limitrophe 29 wrz 2015, 11:06
Ciężko wrócić do nauki po wieloletniej nieobecności.
Zapomina się jak to jest :uczyć sie;
Często słyszę , że jak ktoś mówi "nie pojde w tym roku na studia, za rok pojde" to juz po ptokach.
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg