loośne gatki (o depresji)

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Chada 25 lip 2014, 17:45
Makabra jesteś kolejną osobą która myli depresję jako prawdziwą chorobę z przejściowym gorszym nastrojem.Sory ale czasem to denerwujące że ludzie mówią o depresji przy zwykłym smutku która sam z siebie jakoś mija.To nie jest depresja :)

Lamotrygina 150mg

przez Kalebx3 25 lip 2014, 17:45
Kalebx3, ależ bardzo chętnie, tylko najpierw musiałby mnie jakiś chcieć.

a nie chce Cie żaden ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez monapayne 25 lip 2014, 17:49
Okropny tytuł tematu. Jest za mało wyrafinowany jak na depresję. Nie ma klasy.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Makabra 25 lip 2014, 17:50
Chada napisał(a):Makabra jesteś kolejną osobą która myli depresję jako prawdziwą chorobę z przejściowym gorszym nastrojem.Sory ale czasem to denerwujące że ludzie mówią o depresji przy zwykłym smutku która sam z siebie jakoś mija.To nie jest depresja :)

Ja mogę sobie mylić, ale psycholog i psychiatra niekoniecznie :roll:
Makabra

przez Chada 25 lip 2014, 17:54
robotnica napisał(a):Okropny tytuł tematu. Jest za mało wyrafinowany jak na depresję. Nie ma klasy.

Jak się nie podoba to do widzenia :mrgreen:

Lamotrygina 150mg

przez Makabra 25 lip 2014, 17:56
Kalebx3 napisał(a):
Kalebx3, ależ bardzo chętnie, tylko najpierw musiałby mnie jakiś chcieć.

a nie chce Cie żaden ?

Nie mam informacji na temat chcenia mnie przez kogoś.
Makabra

przez monapayne 25 lip 2014, 17:56
No tak, przecież to Twój temat, ach, uraziłam Cię... wybacz.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

przez Makabra 25 lip 2014, 17:57
robotnica napisał(a):No tak, przecież to Twój temat, ach, uraziłam Cię... wybacz.

Bo Ty zła kobieta jesteś :mrgreen:
Makabra

przez Chada 25 lip 2014, 18:00
robotnica napisał(a):Okropny tytuł tematu. Jest za mało wyrafinowany jak na depresję. Nie ma klasy.

Jesteś przykładem typowego hejtera nie napisze nic na temat przyjdzie napiszę że jest złe,okropne i bez klasy pyta czy jeszcze uraziła autora :mrgreen:

Lamotrygina 150mg

przez mark123 25 lip 2014, 18:24
Chada napisał(a):No właśnie ''smutek'' a depresja to nie tylko smutek.Pisałaś że od 5 lat cierpisz na depresję.Według mnie nie da się znieść prawdziwej depresji bez leków ani wyleczyć.Więc skoro nic nie bierzesz i wytrzymujesz to możliwe że wcale jej nie masz :P Przecież się uczysz. W depresji nie masz szans zapamiętać nawet kilku zdań do tego skoncentrować się też jest ciężko.Aż w końcu się centralnie pogarsza i się przestaje wychodzić tym bardziej do szkoły :? Bo się poprostu nie ma siły i przez depresję nieleczoną się nie da uczyć.

Jest jeszcze dystymia.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez monapayne 25 lip 2014, 18:31
No właśnie ''smutek'' a depresja to nie tylko smutek.Pisałaś że od 5 lat cierpisz na depresję.Według mnie nie da się znieść prawdziwej depresji bez leków ani wyleczyć.Więc skoro nic nie bierzesz i wytrzymujesz to możliwe że wcale jej nie masz :P Przecież się uczysz. W depresji nie masz szans zapamiętać nawet kilku zdań do tego skoncentrować się też jest ciężko.Aż w końcu się centralnie pogarsza i się przestaje wychodzić tym bardziej do szkoły :? Bo się poprostu nie ma siły i przez depresję nieleczoną się nie da uczyć.

Dobra, miałam nie pisać, ale mnie aż ruszyło. Ile ludzi tyle może być depresji. Niektórzy nie leczą depresji i sobie radzą. Wszystkie zaburzenia afektywne nie zawsze wynikają tylko z fizjologii, tzn. chodzi mi o to, że nie każde zaburzenie nastroju zaleczysz tylko lekami, bo to zaburzenia neuroprzekaźników. Łączą się one z osobowością, temperamentem, łączą się z nerwicą, mogą przechodzić od lewej strony do prawej, od psychozy do neurozy, ludzka psychika jest bardzo rozległa, a Ty próbujesz kogoś zaklasyfikować, że 'nie, nie, Ty nie masz depresji, ja wiem, bo ja mam tylko prawdziwą depresję'. Może masz taki profil osobowości, że nie masz w sobie motywacji do nauki. Każdy prowadzi inne życie i jego depresja będzie zupełnie inna. Jednych będzie niszczył smutek, inni będą w stronę dysforii, a jeszcze inni będą skatatonizowani.

przez Kalebx3 25 lip 2014, 18:34
Robotnica , nie podzielam Twojej logiki w rozpoznawaniu depresji . Dla mnie mądre jest to co mówi Chada .Sorry , mamy rózne zdania , Twoje na moje oko jest przeintelektualizowane.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Makabra 25 lip 2014, 18:40
Pozwólcie, że moją depresję będą stwierdzali lekarze, dobrze? Pokój :mrgreen:
Makabra

przez mark123 25 lip 2014, 18:43
Są 4 rodzaje depresji:
- dystymia
- łagodna depresja
- umiarkowana depresja
- ciężka depresja
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg