W drodze po zwycięstwo. NLP.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez MusicMaster123 16 lut 2014, 21:49
Witajcie. Postanowiłem, że z pomocą technik programowania umysłu (NLP) chcę pokonać depresję. Chcę w sobie zaprogramować ważne cechy. Przede wszystkim ma to być poczucie wartosci, samoakceptacja, asertywność oraz niezniszczalny spokój. Czy moglibyście mi, jako bardziej doświadczone osoby, doradzić jakie jeszcze cechy powinienem posiąść? Nie, ukrywam, że to dla mnie bardzo ważne, chodzi tu przecież o pokonanie choroby ;) Z góry dzięki za pomoc ;)

przez buka 16 lut 2014, 21:54
Ja bym sobie wgrał sterowniki do sensu życia.

przez PoznacSiebie 16 lut 2014, 21:55
Czy moglibyście mi, jako bardziej doświadczone osoby, jakie jeszcze cechy powinienem posiąść?

MusicMaster123, z tego co piszesz to chcesz z siebie zrobić człowiek idealnego i pytasz jakie składniki są do tego potrzebne. Wydaje mi się że sam powinieneś sobie odpowiedzieć co Ci jest potrzebne do szczęścia.
Nawisem mówiąc też kiedyś próbowałem się zaprogramować poprzez autohipnoze ale nie wyszło :bezradny:
"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz- w obu przypadkach masz rację"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez torres 17 lut 2014, 03:26
Nie da się zaprogramować tych cech. Wywalisz stary program to te cechy same się pojawią ;) Czyli musisz popracować nad niskim poczuciem wartości, brakiem asertywności itd.

przez MusicMaster123 17 lut 2014, 18:07
Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie, jakie techniki są według Was najlepsze? Autohipnoza, afirmacje, jakieś nagrania, modelowanie, muzyka relaksacyjna? Ja łączę to ostatnie z afirmacjami, bo jest to najzwyczajniej w świecie proste i wydaje się skuteczne. Wybaczcie jeśli gdzieś coś pomyliłem, dopiero uczę się podstaw NLP i mogłem w swoich wypowiedziach podkreślić swój niedobór wiedzy w tej dziedzinie.

przez torres 18 lut 2014, 17:16
Myślę, że afirmacje są przydatne ale same w sobie mogą nie pomóc. To raczej uzupełnienie dla innych technik. Modelowanie ok ale jakie cechy chcesz modelować? Na początek zalecałbym zwiększenie samooceny, a potem modelowanie cech na jakich Ci zależy. Metoda, którą Ci polecam to szukanie przekonań, które Ci przeszkadzają i praca nad nimi za pomocą metody The Work. Możesz jeszcze obalać te przekonania za pomocą Meta Modelu i Sleigh of Mouth. To wszystko pewnie znajdziesz w necie ;) A jakie przekonania przeszkadzają Ci w samoocenie? Weź kartkę (albo otwórz worda :D) i zapisz sobie jaki jesteś. Za jakiego się uważasz. Potem zaznacz cechy negatywne i spróbuj przerobić je przez The Work. Pozdrawiam :)

Sortuj wg