Skocz do zawartości
Nerwica.com

W drodze po zwycięstwo. NLP.


MusicMaster123

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Postanowiłem, że z pomocą technik programowania umysłu (NLP) chcę pokonać depresję. Chcę w sobie zaprogramować ważne cechy. Przede wszystkim ma to być poczucie wartosci, samoakceptacja, asertywność oraz niezniszczalny spokój. Czy moglibyście mi, jako bardziej doświadczone osoby, doradzić jakie jeszcze cechy powinienem posiąść? Nie, ukrywam, że to dla mnie bardzo ważne, chodzi tu przecież o pokonanie choroby ;) Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście mi, jako bardziej doświadczone osoby, jakie jeszcze cechy powinienem posiąść?

MusicMaster123, z tego co piszesz to chcesz z siebie zrobić człowiek idealnego i pytasz jakie składniki są do tego potrzebne. Wydaje mi się że sam powinieneś sobie odpowiedzieć co Ci jest potrzebne do szczęścia.

Nawisem mówiąc też kiedyś próbowałem się zaprogramować poprzez autohipnoze ale nie wyszło :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie, jakie techniki są według Was najlepsze? Autohipnoza, afirmacje, jakieś nagrania, modelowanie, muzyka relaksacyjna? Ja łączę to ostatnie z afirmacjami, bo jest to najzwyczajniej w świecie proste i wydaje się skuteczne. Wybaczcie jeśli gdzieś coś pomyliłem, dopiero uczę się podstaw NLP i mogłem w swoich wypowiedziach podkreślić swój niedobór wiedzy w tej dziedzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że afirmacje są przydatne ale same w sobie mogą nie pomóc. To raczej uzupełnienie dla innych technik. Modelowanie ok ale jakie cechy chcesz modelować? Na początek zalecałbym zwiększenie samooceny, a potem modelowanie cech na jakich Ci zależy. Metoda, którą Ci polecam to szukanie przekonań, które Ci przeszkadzają i praca nad nimi za pomocą metody The Work. Możesz jeszcze obalać te przekonania za pomocą Meta Modelu i Sleigh of Mouth. To wszystko pewnie znajdziesz w necie ;) A jakie przekonania przeszkadzają Ci w samoocenie? Weź kartkę (albo otwórz worda :D) i zapisz sobie jaki jesteś. Za jakiego się uważasz. Potem zaznacz cechy negatywne i spróbuj przerobić je przez The Work. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×