CHAD/depresja, a radość życia ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez eunika 20 sty 2014, 19:51
Czy potraficie odczuwać przyjemność z małych rzeczy np. kąpiel,wyjście na spacer,jakiś fajny drobiazg?

przez Eus 20 sty 2014, 20:32
W depresji? Nie. Ani z małych, ani z dużych rzeczy. Tylko sen wydaje się w jakiś sposób przyjemny, no i może jeszcze wizja wyskoczenia z balkonu, ale to się chyba nie liczy. ;)
Trust me, I'm a scientist. Bipolar scientist.
Eus

przez Łapa 20 sty 2014, 20:45
Chorując na ChAD, a będąc w remisji? Jak najbardziej, trzeba cieszyć się każdą drobnostką.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez eunika 20 sty 2014, 22:10
Łapa napisał(a):Chorując na ChAD, a będąc w remisji? Jak najbardziej, trzeba cieszyć się każdą drobnostką.

tak będąc w remisji..no trzeba się cieszyć,ale jak nie można to co zrobić??

przez Eus 21 sty 2014, 01:59
eunika napisał(a):tak będąc w remisji..no trzeba się cieszyć,ale jak nie można to co zrobić??

Chyba przede wszystkim zastanowić się, czy to na pewno remisja, a nie wciąż depresja czy subdepresja, bo odczuwanie przyjemności jest jednak dość istotnym aspektem stanu psychicznego. Można też przyjrzeć się lekom (bo zakładam, że jakieś bierzesz) i zastanowić się czy mogą powodować spłycenie odczuwania pozytywnych emocji. Albo... iść za ulubioną radą mojego lekarza, czyli spróbować się z tym pogodzić, ale to niezaprzeczalnie słaba opcja. :?
Trust me, I'm a scientist. Bipolar scientist.
Eus

przez eunika 21 sty 2014, 19:54
Przyjmuję Seronil i Trittico,ale kompletna anhedonia- nie cieszy mnie nic.. jak żyć?:(

przez Candy14 21 sty 2014, 20:03
eunika, na pewno masz chad?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez eunika 21 sty 2014, 23:10
Candy14 napisał(a):eunika, na pewno masz chad?

Lekarze mówią ,że nie,ale ja wiem że miewałam stany hipomaniakalne np.zakochałam się,czy coś tam mi się udało.. byłam nakręcona,rozpierała mnie energia,nie chciało mi się spać,gadatliwość,zwiększona uprzejmość do wszystkich,a pozniej szpital i głęboka depresja..itp.

Sortuj wg