Szatan mnie opętał i dlatego źle się czuję?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Flea 25 sie 2013, 20:20
Niktita, no bo tak zwykłą depresję mieć? Taką dla szaraków, dla plebsu, Ty musisz mieć coś wyjątkowego. Szatan Cię opętał? Ja bym odcięła Cię od netu na tydzień żebyś przestał oglądać filmiki na YouTube. Ciebie opętało szukanie w sobie czegoś wyjątkowego.
Może jednak znajdź lekarza, któremu uda Ci się zaufać.

przez 1234qwerty 25 sie 2013, 20:21
Niktita, jest na tym forum temat o nerwicy eklezjogennej i natręctwach religijnych.
Znajdziesz tam osoby z podobnymi problemami.
Ostatnio edytowano 25 sie 2013, 20:24 przez 1234qwerty, łącznie edytowano 1 raz

przez Niktita 25 sie 2013, 20:23
Flea napisał(a):Niktita, no bo tak zwykłą depresję mieć? Taką dla szaraków, dla plebsu, Ty musisz mieć coś wyjątkowego. Szatan Cię opętał? Ja bym odcięła Cię od netu na tydzień żebyś przestał oglądać filmiki na YouTube. Ciebie opętało szukanie w sobie czegoś wyjątkowego.
Może jednak znajdź lekarza, któremu uda Ci się zaufać.

Flea, jesteś obleśna tak mówiąc. Nie szukam w sobie wyjątkowości, bo opętanie nie jest niczym przyjemnym, ani wyjątkowym, jak choćby przypadek Anneliese Michel. Jak widać jesteś zbyt ograniczona by pojąć to, co przed chwilą napisałem :

"Tylko faktycznie choruję na nerwicę natręctw i jak widzę kościół, to mam straszne myśli natrętne, nie będę opisywał jakie, ale przerażające. Między innymi z tego powodu przestałem się spowiadać i później chodzić do kościoła. Może szatan mnie naprawdę opętał i dlatego nie mogę przekroczyć progu kościoła bez natrętnych myśli?"

-- 25 sie 2013, 20:24 --

1234qwerty, Dziękuję, poczytam sobie.
"Ludzkość to zaraza ludzkości".
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ferdynand k 25 sie 2013, 20:24
nie tylko im bliżej sytuacji gdzie są natręctwa tym bardziej się nakręcasz
i natręctwa są nasilone
Naczelny Użyszkodnik

przez Reiben 25 sie 2013, 20:26
Niktita napisał(a): jak choćby przypadek Anneliese Michel

Skoro najbardziej ewidentny przykład chorej psychicznie, której 'pomoc' kościoła zapewniła szybkie zejście z tego świata przyjmujesz za niepodważalny dowód na opętania to tu nie ma na co czekać, dzwoń do archidiecezji, biskupa czy gdzie tam, zamiast do lekarza.
Reiben

przez 1234qwerty 25 sie 2013, 20:29

przez Niktita 25 sie 2013, 20:31
Reiben napisał(a):
Niktita napisał(a): jak choćby przypadek Anneliese Michel

Skoro najbardziej ewidentny przykład chorej psychicznie, której 'pomoc' kościoła zapewniła szybkie zejście z tego świata przyjmujesz za niepodważalny dowód na opętania to tu nie ma na co czekać, dzwoń do archidiecezji, biskupa czy gdzie tam, zamiast do lekarza.

To jak wytłumaczysz to, że mówiła w nieznanych językach, miała nadludzką siłę, że zrywała metalowe łańcuchy podczas egzorcyzmów, albo, że niszczyła figurki Matki Boskiej, ale tylko te poświęcone wodą święconą, zaś na widok zwykłej wody nie reagowała. Gdy podawano jej talerz z wodą święconą, to ryczała wniebogłosy?
obserwowany

przez Ferdynand k 25 sie 2013, 20:35
mówiła coś niewyraźnie jak człowiek chce to usłyszy język jakiś
tak samo z figurkami -przypadek
a siła przy wyrzucie katecholamin człowiek wykorzystuje 100% wydajności mięśni nie tylko 30% jak na co dzień
Naczelny Użyszkodnik

przez Reiben 25 sie 2013, 20:35
Niktita napisał(a):To jak wytłumaczysz to, że mówiła w nieznanych językach, miała nadludzką siłę, że zrywała metalowe łańcuchy podczas egzorcyzmów, albo, że niszczyła figurki Matki Boskiej, ale tylko te poświęcone wodą święconą, zaś na widok zwykłej wody nie reagowała. Gdy podawano jej talerz z wodą święconą, to ryczała wniebogłosy?

Nijak, bo mnie w przeciwieństwie do Ciebie tam nie było i nie widziałem tego.
Dla mnie temat zamknięty, moja krótka rada- lekarz, nie ksiądz/szaman/wróżka jeśli chcesz wyzdrowieć.
Reiben

przez Flea 25 sie 2013, 20:43
Niktita, skoro tak twierdzisz...

Żeby stwierdzić czy coś Cię opętało musisz pójść do księdza a nie na forum pytać. Na odległość nikt nie postawi diagnozy.

Czego Ty właściwie oczekujesz? Każdy temat jaki zaczynasz to inny problem. Tu masz nerwicę, tam opętanie, jeszcze wcześniej paranoje.

Tak jęczysz, jęczysz i nic z tego nie wynika.

Leczyć się nie chcesz, nic nie chcesz robić ze sobą, doszukujesz się ciemnych sił, jak na depresanta masz full energii i zacięcia. Wielu w depresji pozazdrościłoby Ci takiej energii.

Idź do księdza skoro uważasz, że to szatan. Jeżeli czujesz, że to depresja idź i szukaj dobrego lekarza, jeżeli to nerwica idź na terapię. Jeżeli chcesz sobie po prostu popisać i pożalić się na swój los to pisz, wiele ludzi tak robi. Ale na BOGA, przestań zadawać pytania w stylu "co o tym myślimy" i kiedy dostajesz odpowiedź to potrafisz się obrażać jak nastolatka, fuczyć i obrażać kogoś.
Zadając pytanie licz się z tym, że możesz dostać odpowiedź. Zakładając temat przyjmij na klatę, że nie wszystkie posty będą "miziaste" i nie każdy pogłaszcze. Pisząc na forum dajesz wszystkim userom prawo do wypowiedzi, pogódź się z tym.

-- 25 sie 2013, 19:51 --

Niktita napisał(a):To jak wytłumaczysz to, że mówiła w nieznanych językach, miała nadludzką siłę, że zrywała metalowe łańcuchy podczas egzorcyzmów, albo, że niszczyła figurki Matki Boskiej, ale tylko te poświęcone wodą święconą, zaś na widok zwykłej wody nie reagowała. Gdy podawano jej talerz z wodą święconą, to ryczała wniebogłosy?

Dobra, tym "ryczała w niebogłosy" na podawany talerz święconej wody strzeliłeś sobie w kolano.
Dawno się tak obleśnie nie uśmiałam.

przez Niktita 25 sie 2013, 21:02
-- 25 sie 2013, 19:51 --

Dobra, tym "ryczała w niebogłosy" na podawany talerz święconej wody strzeliłeś sobie w kolano.
Dawno się tak obleśnie nie uśmiałam.

To świadczy tylko o twojej ignorancji, infantylności, impertynencji, braku empatii i psychopatii.

Proszę, tutaj kolejne zeznania tego księdza: http://www.youtube.com/watch?v=TZrhS6kl6vg
Ostatnio edytowano 25 sie 2013, 21:04 przez Niktita, łącznie edytowano 2 razy
obserwowany

przez 7SeptemberNerw 25 sie 2013, 21:02
Może szatan mnie naprawdę opętał i dlatego nie mogę przekroczyć progu kościoła bez natrętnych myśli?

Poczytaj badania. Dziwnym trafem "opętania" najczęściej spotykają ludzi wierzących. A co z ateistami. Są już na tyle źli, że nikt nie chce ich duszy. Nie. Wyznanie nie ma nic wspólnego z tym, kto jest jakim człowiekiem.
Po prostu opętanie to tylko i wyłącznie ciężka choroba psychiczna. :angel:
Ktoś kiedyś powiedział "Rodzinie lepiej przyznać się do tego,że ktoś z jej członków jest opętany niż chory psychicznie." Choroba to napiętnowanie. A tego w tym kraju nikt nie chce.

Wg mnie natrętne myśli nt kościoła mogą być związane z jakimś ukrytym urazem do tej instytucji. ;) Lecz to tylko moje zdanie. Nie jestem specjalistą.

przez platek rozy 25 sie 2013, 21:11
Ty powaznie wierzysz w te bzdury? W 21 wieku? :shock:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez Flea 25 sie 2013, 21:16
Niktita, odpowiem Ci Twoimi słowami.
Ten film jest bezwartościowy. Przedstawia puste frazesy wszystkim nam znane.

Sortuj wg