mam 30 lat i nie pracuję

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

mam 30 lat i nie pracuję

przez bittersweet 30 kwi 2013, 00:17
carlosbueno, no to skoro dziewczynka nie potrafi/chce pracować ani w Pl ani za granicą, to zostaje jej juz tylko zostac politykiem :mrgreen:

Btw, czy Ty na pewno piszemy teraz o niej ? ;)
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

mam 30 lat i nie pracuję

przez zmienny 30 kwi 2013, 00:23
carlosbueno, a Ty teraz za granicą?

ja szukam akutalnie roboty, od kilku tygodni, faktycznie nie jest kolorowo.

a wszystko się ebie coraz bardziej. ;/
zmienny

mam 30 lat i nie pracuję

przez carlosbueno 30 kwi 2013, 00:23
bittersweet napisał(a):carlosbueno, no to skoro dziewczynka nie potrafi/chce pracować ani w Pl ani za granicą, to zostaje jej juz tylko zostac politykiem :mrgreen:

Btw, czy Ty na pewno piszemy teraz o niej ? ;)

o niej, ale że mamy podobne doświadczenia życiowe przynajmniej mi się tak zdaje to i częściowo o mnie, zresztą tytuł największego marudy forum zobowiązuje.

-- 30 kwi 2013, 00:26 --

zmienny, nie ja w Polsce ale myślę o skandynawii i to nie koniecznie praca tylko żeby mnie tam utrzymali np lekkie więzienie, psychiatryk
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

mam 30 lat i nie pracuję

przez bittersweet 30 kwi 2013, 00:27
zmienny, jako osoba dorosła nie wyobrażam sobie byc zależna od rodziców. A mieszkając U KOGOŚ, zawsze jest sie od niego zależnym. Np jak chcą jedno u drugiego przenocowac, to proszą mame o zgodę ? masakra, w tym wieku to uwłaczające :hide:

mam 30 lat i nie pracuję

przez zmienny 30 kwi 2013, 00:28
zmienny, nie ja w Polsce ale myślę o skandynawii i to nie koniecznie praca tylko żeby mnie tam utrzymali np lekkie więzienie, psychiatryk

wierze, że tak kombinujesz, ale nie wierze, że to zrealizujesz. :)

-- 29 kwi 2013, 23:31 --

bittersweet, no rozumiem, zależy jaki kto styl życia prowadzi i nie każdy nawet pracując może sobie kupić mieszkanie.

ale jak autorka szuka pracy, tylko omija niekorzystne oferty to może znajdzie sobie coś fajnego.
zmienny

mam 30 lat i nie pracuję

przez carlosbueno 30 kwi 2013, 00:32
zmienny napisał(a):

wierze, że tak kombinujesz, ale nie wierze, że to zrealizujesz. :)

już o tym od roku ponad gadam he, he i nic na razie nie zrobiłem. Ale np taka praca w Holandii w fabryce, szklarni i mieszkanie w hotelu robotniczym na kupie bo właściwie innej opcji tam nie ma, nie jest nic lepsze od luksusowej paki czy psychiatryku w socjalnym skandynawskim raju i praca Cie nie męczy i dołuje tak jak tam, jedyny minus że kasy nie dostaniesz choć w pace można nieco zarobić ok 10 euro dziennie co przy zerowych kosztach utrzymania złe nie jest.

mam 30 lat i nie pracuję

przez bittersweet 30 kwi 2013, 00:33
A czemu Ty nie pojedziesz sobie na jakis wolontariat, pozwiedzac za darmo świat ? jakbym była wolna, juz dawno bym tak zrobiła.

mam 30 lat i nie pracuję

przez carlosbueno 30 kwi 2013, 00:35
bittersweet, na wolontariacie trzeba pracować, zresztą pewnie mojego kalecznego angielskiego by nie zaakceptowali.

mam 30 lat i nie pracuję

przez bittersweet 30 kwi 2013, 00:39
carlosbueno, pewnie nie wymagali by od Ciebie wykonywania operacji na mózgu, a własnie na wyjeździe miałbys okazję sie poduczyc jezyka. Na pewno lepsze to od pobytu w psychiatryku ;) i podbudowało Twoja samoocenę.

mam 30 lat i nie pracuję

przez refren 30 kwi 2013, 00:50
dziewczynka24 napisał(a):Właśnie bardziej jest w tym problem, że ja jestem bardzo słaba psychicznie, a nie leniwa. Mogłabym pracować, wstawac rano, nie chodzi o to, że mi się nie chcę, ale ja po prostu nie mogę, nie potrafię... Popracuje kilka tygodni,miesięcy i już nie mogę znieść mysli, że tracę cos cennego, cos mi umyka, siedzę w miejscu, które jest jak więzienie, a mogłabym robić milion innych rzeczy! I jeszcze nie potrafię znieść tego wyścigu szczurów, tego chamskiego upodlania pracownika, taktowania go jak smiecia, nawet jesli nie słownie (a to niestety w każdej pracy się działo u mnie) to poprzez płacenie za moja pracę jałomużny, podczas gdy ktoś nade mna nie robi nic i zbiera kokosy. Nie wytrzymuje tego psychicznie, chciałabym miec twardszy tyłek:/

Dla mnie to nie jest słabość psychiczna, raczej normalność. W każdym razie też mnie to przeraża i nie wiem, czy bym potrafiła to znieść. Nie mam tego w swojej pracy, a i tak męczy mnie brak sensu w niej, na przykład przykładanie ręki do ogłupiania ludzi - bo to właśnie robię.

mam 30 lat i nie pracuję

przez znudzona-ona 30 kwi 2013, 17:32
ktoś napisała, że zależność finansowa od matki jest uważana za zło a od faceta jest ok. Otóż nie, bycie dorosłym i zależnym finansowo od kogokolwiek to kanał i tyle. A popieranie takiej postawy to popieranie niedojrzałości i pasożytnictwa. a autorka szuka winy w pracodawcach, może należy w sobie winy poszukać skoro, wg jej słów, aż w 15 miejscach pracować się nie dało.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

mam 30 lat i nie pracuję

przez Lux24 30 kwi 2013, 18:04
Pod koniec postu zapytałaś "co byście zrobili na moim miejscu". Z tego co piszesz wynika, że jest Ci dobrze, więc nie zrobiłabym nic. Nie rozumiem dlaczego inni uważają taką sytuację za niezdrową, skoro matka może utrzymać córkę i obie nie mają z tym problemów. Ja osobiście miałam różne epizody w życiu - mieszkanie z chłopakiem, mieszkanie na stancji ze znajomymi współlokatorami, w tej chwili od grudnia mieszkam z rodzicami i szukam pracy. Pomijając pieniądze, nudzę się przeokrutnie i brakuje mi kontaktu z ludźmi, nie wiem jak wytrzymujesz swoje bezrobocie, nie wiem co robisz przez całe dnie (po pewnym czasie nawet własnych zainteresowań ma się dość i chce się "coś" robić), ale tak jak napisałam - skoro dobrze Ci z tym, nie ma sensu dyskutować.

mam 30 lat i nie pracuję

przez Sorrow 01 maja 2013, 00:47
carlosbueno napisał(a):zmienny, nie ja w Polsce ale myślę o skandynawii i to nie koniecznie praca tylko żeby mnie tam utrzymali np lekkie więzienie, psychiatryk

Jak czytam o twoich doświadczeniach, to mam wrażenie, że Twój problem może polegać na tym, że jesteś melonogłowym. Z tego co rozumiem, to pochodzisz z arystokratycznej rodziny, tak?

mam 30 lat i nie pracuję

przez Siding Spring 01 maja 2013, 11:32
no carlos ma szlacheckie korzenie:P

Sortuj wg