CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez nieboszczyk 02 maja 2015, 15:08
pawel1978 napisał(a):wie juz ktos jak zginal Amon?

podobno jest tu post o tym

przez pawel1978 03 maja 2015, 17:35
Sprawdzam wątek co dzień i raczej nie ma nic o jego śmierci.
olanzapina escitalopram

przez INTEL 1 03 maja 2015, 22:30
Ja jestem przekonany że sobie samemu zrobił dobrze...
Oczywiście nikt tego nigdy nie przyzna i dowiemy się o jakiejś mitycznej grypie czy innej karkołomnej przyczynie śmierci...
Przedwczesna śmierć jest wpisana w naszą chorobę i tyle
Ja wam napiszę o swojej śmierci...
Oczywiście w takim momencie ze już nikt i nic nie będzie mogło jej zapobiec

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wolfx 03 maja 2015, 22:45
pawel1978 napisał(a):wie juz ktos jak zginal Amon?

Ja wiem,ale po co drążycie temat.......
Wolfx

przez Waplo 04 maja 2015, 00:08
alutkaa - jeżeli sytuacja stresowa wymyka się nam z pod kontroli to warto się zgłosić do lekarza. Każdy jest trochę inny ale napiszę co mnie osobiście potrafi pomóc zredukować nadmierną nerwowość ale i też apatię. Zawsze lubiłem słuchać rytmiczną muzykę ale... w sytuacjach stresowych czasami wręcz mnie wkurza , natomiast kiedy dołączam do niej jakąś formę ruchu (taniec , gimnastykę ćwiczenia fizyczne ) w jej RYTM efekt jest o wiele lepszy (same ćwiczenia bez muzyki szybko potrafią mnie zmęczyć,znużyć).
Według mnie Istotą jest RYTM ,który jest katalizatorem i RUCH, który zmniejsza napięcia oraz po części CZAS (sprawa zależna od stopnia stresu).
Muzyka nie powinna być głośna bo hałas męczy choć sobie nie zdajemy czasem z tego sprawy(szczególnie sąsiadów).
Ćwiczenia czy jakaś inna forma ruchu w rytm ulubionej muzyki potrafią mi dać dużo odprężenia a zarazem i pozytywnej energii. Pozdrawiam.

przez Waplo 04 maja 2015, 07:53
Każdemu może coś innego pomaga - jednym pomaga bieganie innym joga , słuchanie spokojnej lub bardziej skocznej muzyki , hobby itp. itd. ważne aby znaleźć to co potrafi nas uspokoić i zrelaksować bo zarówno za niski nastrój jak i zbyt duże pobudzenie nie pozwala nam się skoncentrować .Mnie osobiście różna forma ruchu i pozytywne podejście do życia stabilizują moje wahania nastrojów.

przez marwil 04 maja 2015, 11:27
Witam...
Alkohol pomimo, że nader dobry okazuje się delikatnie niedobry.
Miałem 40 dni Wielkiego Postu i było lepiej niż obecnie. Od Wielkanocy łoję sobie w różnych ilościach codziennie.
O ile ograniczę się grzecznie do 3 - max 4 browarów jest dobrze. Powyżej bardzo niedobrze.
Przebudzam się punkt 3 w nocy, później zasypiam i pomimo, że to być może tylko kacyk wieje depresją cały następny dzień.
Ostatnio dwukrotnie po alko załączyły mi się urojenia ksobne.
W piątek do sąsiada, z którym sączyłem browarki dołączył "git", który rok temu wyszedł z puchy.
Trajkotał tym swoim slangiem i tak się wkręciłem, że wziąłem go na bok, ze skrzynki na narzędzia wyjąłem pobijak ręczny i spore dłuto i spytałem czym wybiera.
Przeszedł błyskawicznie na formę per "pan". Bardzo nieprzyjemne się czułem
Zamierzam iść do psychiatry po jakieś awaryjne xanaxy i troszkę złapać wytchnienia od nerwów. Niestety w zielone już nie pogram...
Przypuszczam, że codzienne siorbanie skutkuje tym, o czym Intel wspomina. Czeka się na wieczorny siorb, żeby się znieczulić, a reszta czasu jest parszywa zarówno z powodu choroby, nerwów jak i moim zdaniem objawów odstawiennych alkoholu.

Widmo milczy - wysłałem mu jakiś czas temu PW.

przez guernone 04 maja 2015, 13:31
Czy ma ktoś z Was na zbyciuxxxxxxxx i może mnie poratować?

Kod: Zaznacz cały
na forum nie handlujemy lekami , również się nimi  nie wymieniamy

przez dr. Psycho Trepens 04 maja 2015, 15:53
guernone napisał(a):Czy ma ktoś z Was xxxxxxxxna zbyciu i może mnie poratować?

no akurat mam, tylko średnio u mnie z czasem by podskoczyć na pocztę.
a masz coś na wymianę ? xxxxxxxxxxxxxxx?
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez guernone 04 maja 2015, 16:13
dr. Psycho Trepens napisał(a):
guernone napisał(a):Czy ma ktoś z Was xxxxxxxxxxxxx na zbyciu i może mnie poratować?

no akurat mam, tylko średnio u mnie z czasem by podskoczyć na pocztę.
a masz coś na wymianę ? np. xxxxxxxxxxx albo jakieśxxxxxx ?

Napisałem na pw
Kod: Zaznacz cały
ej, ej Panowie, to nie kram z psychotropami
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Ostatnio edytowano 04 maja 2015, 23:30 przez *Wiola*, łącznie edytowano 3 razy
Powód: usunieto nazwy leków

przez Bode Miller 04 maja 2015, 17:26
Dzisiaj otrzymałem przesyłkę z MOPR. Podnieśli mi grupę ze stopnia lekkiego na stopień umiarkowany. W sumie wielkiej łaski nie robili, ale oczywiście jestem wdzięczny tej lekarce, że podeszła rzeczowo do sprawy. Trochę lipa ,że jest tam napisany kod choroby. Obciach jest komukolwiek to pokazywać. Będę to traktował bardziej jako zabezpieczenie niż jakąś kartę przetargową. Fajniej by było jakbym robił te orzeczenia w odwrotnej kolejności. Czyli najpierw stopień lekki na F33 a potem z tym stopniem udałbym się na komisje ortopedyczną i podnieśliby mi na stopień umiarkowany z kodem choroby na nogę. Trudno przepadło.
Bode Miller

przez Tańczący z lękami 04 maja 2015, 21:02
marwil napisał(a): O ile ograniczę się grzecznie do 3 - max 4 browarów jest dobrze. Powyżej bardzo niedobrze.

mam to samo, dlatego piję 4 browary na imprezie po czym grzecznie wracam do domu, żeby nie kusić losu. Inaczej nazajutrz jest tragedia
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Tańczący z lękami 04 maja 2015, 21:11
poza tym obecnie jestem na etapie awersji do leków, na których srodze się zawiodłem. Nie mam już złudzeń, że będę musiał zmagać się z moją chorobą do usranej śmierci czy to z lekami czy bez. Czas na zmiany...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Bode Miller 04 maja 2015, 23:08
Alkohol to gówno. Przy zaburzeniach psychicznych powinno się go unikać ewentualnie ograniczać. Jestem abstynentem, ale nie mam zamiaru też wtryniać ludziom czy mają pić czy mają nie pić. To jest sprawa indywidualna każdego. Ja jak sobie przypomnę te kace, bóle głowy i mdłości to na samą myśl mnie odrzuca. Nie wezmę już nigdy alkoholu do ust.

Tańczący.. Medycyna idzie z postępem. Może za 10,20 lat stworzą takie leki które będą skuteczne. Wiem ,że to frajerska i wyśmiana na tym forum teoria, ale medycyna nie tylko się rozwija, ale ten rozwój idzie siłą rozpędu i ciągle przyśpiesza. Za 50,60 lat takie choroby lekarze będą leczyć już całkowicie i skończy się koniunktura na psychiatrie :)
Bode Miller

Sortuj wg