CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez amfibia 20 lis 2012, 15:36
Dzisiaj to jest jakaś masakra - czuję, jakby mi kombajn przejechał po nerwach. Cały dzień chodzę jak w śpiączce, nie mam na nic siły, nawet jak byłam głodna to mi się nie chciało wstać i zrobić cokolwiek. Najchętniej bym spała i spała i spała.
Na poprawę piję kawę. Mam niskie ciśnienie, zwykle po kawie się budziłam, teraz nie do końca.
Neurotop - 300mg

przez miodusia 20 lis 2012, 15:42
Podobnie czuje się ,wszystko mnie drażni a na dodatek ta senna pogoda,miałam wczoraj tyle planów na dzisiejszy dzień i znowu zawaliłam.

przez amelia83 20 lis 2012, 15:52
girl anachronism, ja po olanzapinie 10mg sypiałam 11-14 godzin na dobę, teraz mam znowu zmniejszona na 5mg i jest coraz lepiej, teraz ok 10 godz sypiam, mam nadzieję zejść do 7-8, rano biorę citabax 1o mg do początku grudnia, potem 20mg i schodę z wenli jestem na 37,5 mg; czję, że citabax powoli u mnie się wkręca-biorę drugi tydzień i mam większą chęć i motywację do różnych czynności, rano nie budzę się z płaczem i nie przeraża mnie umycie się np. Ty też olanzapinę bierzesz z tego co czytałam, ale nie codziennie ?
p.s. Chad to moja nowa diagnoza według mojej doktor i terapeutki, wcześniej miałąm inną
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez girl anachronism 20 lis 2012, 16:08
amelia83, biorę 15g olanzapiny, powinnam codziennie, ale biorę jak już naprawdę nie mogę spać, nie chcę brać codziennie bo tyję.
wild hearts can't be broken.

F31

przez amelia83 20 lis 2012, 16:13
girl anachronism, oj też niezle przytyłam po niej, a chciałam łagodnie przytyć, od przyszłego miesiąca zaczynam chodzic na basen :smile:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Amon_Rah 20 lis 2012, 16:51
Piekne podejscie do leczenia "powinnam brac codziennie, ale nie biore, tylko wtedy kiedy jest juz naprawde zle, bo tyje". Jesli tak sie slucha zalecen lekarza, to potem nic dziwnego, ze laduje sie w szpitalu.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez amfibia 20 lis 2012, 21:56
Gdzieś dzień zgubiłam, bo dzisiaj jest dzień 7.

Śpiączka, nie mogłam się dozbierać do 14, rozwalony cały dzień, nic nie mogłam zrobić. Wyszłam na miasto, załatwiłam jedną rzecz i nagle wszystkie siły mnie opuściły. Wlokłam się z powrotem, wstąpiłam do sklepu gdzie sklepowa zrobiła pomyłkę podczas zatwierdzania zakupu kartą i całą winę zwaliła na mnie mimo potwierdzenia z banku, że to jej wina... Wróciłam do domu i nie mogłam przestać płakać przez pół godziny - tak mnie drobna kłótnia zdenerwowała.
No przynajmniej coś poczułam. Szkoda że z powrotem w stronę dołka.

Nie jestem pewna - antydepresanty mogą do czasu zadziałania (tu - ok. 2 tygodnie) pogłębić posiadaną depresję ?

Boże - ześlij chociaż namiastkę tej niby-euforii.Na tyle żebym chociaż starła kurz w domu z półek, a nie padała po kilku krokach.
Neurotop - 300mg

przez magic 21 lis 2012, 12:23
ja ketileptowi mówie NIE
A a już napewno w leczeniu ambulatoryjnym jak już to w szpitalnym

pierwsza dawka jak wziełęm obudziłem sie o 17 tej
nastepne było lepiej ale chodziłem zmulony jak świnia...

ten lek wyłaczncza wycisza ale jak mówie w szpitalu proponuje brać gdzie jest sie pod kontrolą
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez girl anachronism 21 lis 2012, 14:40
Amon_Rah napisał(a):Piekne podejscie do leczenia "powinnam brac codziennie, ale nie biore, tylko wtedy kiedy jest juz naprawde zle, bo tyje". Jesli tak sie slucha zalecen lekarza, to potem nic dziwnego, ze laduje sie w szpitalu.

W szpitalu wylądowałam biorąc leki jak w zegarku. Olanzapinę dodali mi właśnie w szpitalu. Jestem stabilna i tylko kiedy czuję nawet delikatne nienaturalne pobudzenie to natychmiast ją łykam i jest spokój. Poza tym podnoszę dawkę lamo zgodnie z zaleceniami mojej szpitalnej lekarki, więc mam nadzieję, że neuro odpadną mi po konsultacji z psychiatrą.

-- 21 lis 2012, 14:49 --

Noszę w torebce po listku 5mg, w razie, gdyby coś się działo w dzień i 15mg na ewentualne wieczorne pobudzenie. Potrafię rozróżnić kiedy po prostu mam energię, a kiedy jest "za bardzo".

-- 21 lis 2012, 15:04 --

A, i nie kusi mnie już podtrzymywanie górek, bo na lamo przekonałam się, że stabilny stan nie umniejsza odczuwania emocji. To tyle.

F31

przez amfibia 21 lis 2012, 22:32
Dzień 8 - jak zauważyłam, to najwięcej negatywnych myśli dopada mnie na wieczór. Wczoraj nie spałam jeszcze 2 godziny po wzięciu leku, bo zaraz po kłótni spadła na mnie chmara czarnych myśli o których wiedziałam, że są przerysowane, że są katastroficzne, nieprawidłowe i tak dalej. Tylko że jak to się zacznie to mogę sobie to powtarzać do znudzenia, przewartościowywać je, pokazywać sobie realne szanse i zagrożenia a nie wyolbrzymienia...nic nie działa. To jest jak walący we mnie młot z wielkim napisem: "Cokolwiek nie zrobisz - zrobisz to źle". Bo wiadomo - że biorę leki to też źle bo tylko pokazuje sobie, jaka jestem słaba (ta jasne...). Chcę pracować na własny rachunek - zbankrutuję (nagle dostaje dar jasnowidzenia). Będę pracować u kogoś - to mnie zaraz zwolni (to oczywiste, nie?). Nie ma co podnosić kwalifikacji, bo i tak się do niczego nie nadaję.
I tak dalej na tę melodię. Leżę,płaczę i czekam, aż minie.
Strasznie drgają mi mięśnie. Dzisiaj latały mi dłonie a na wieczór nagle zaczęłam stroić bezwolnie miny ku mojemu zdumieniu, tak mi drżały wargi.
Śpiączki nie było. Po kolorowych i bajecznych snach (strasznie mi się ten efekt podoba !) wstałam bez problemu po 6 (!) godzinach snu.

MAM BARDZO DLA MNIE ISTOTNE PYTANIE.
Moja siostra ma w ten weekend zaręczyny.
Co się stanie, jak wypiję 3 lampki wina przed wzięciem leku ?
Neurotop - 300mg

przez pannaAlicja 22 lis 2012, 02:11
amfibia, może lepiej ogranicz się do jednej lampki? Tak na wszelki wypadek?

girl anachronism, dalej bierzesz 15mg? Kiedy Twój lekarz chce Ci zmniejszyć dawkę? Dobrze znosisz lamo? Miałam tak samo w szpitalu: olanzapina przy hipo i lamo dołączono, ale lamo źle na mnie działała... olanzapinę wycofano mi dopiero po 8 msc i 10kg nadwyżki... no ale już je prawie zgubiłam :]
Ale wszystko zgodnie z instrukcjami lekarza. Olanzapinę co prawda mam w razie W, gdyby przyszła mania albo co... ale póki co nie ma potrzeby.

Jak na razie męczy mnie niepokój i drżenie mięśni. Benzo częściej niż zwykle. Ale to wina zmian, jakie zachodzą w moim życiu.
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

przez girl anachronism 22 lis 2012, 13:41
pannaAlicja, świetnie się czuję na lamo, nie mam żadnych skutków ubocznych i dobrze funkcjonuję.

-- 22 lis 2012, 13:58 --

Wiesz od czego masz to drżenie? Ja się zawsze cała telepię chociaż nie biorę depakiny i wyniki tarczycy mam w porządku, a te dwie rzeczy sugerowano mi jako możliwe przyczyny.

F31

przez amfibia 22 lis 2012, 17:33
pannaAlicja napisał(a):amfibia, może lepiej ogranicz się do jednej lampki? Tak na wszelki wypadek?

Chciałabym, ale wiesz jak jest na imprezach - chcesz czy nie to Ci leją a potem zmuszają do picia. Argument o lekach nie przejdzie ,bo nie przejdzie mi przez gardło. Cwaniakowanie z tym że biorę "antybiotyki" też nie, bo "nie zaszkodzi ci". A 3 lampki mogę akurat sączyć całą imprezę, jeśli będzie taka potrzeba. Z jedną może być problem, ale będę się starać.
Neurotop - 300mg

przez pannaAlicja 22 lis 2012, 18:54
amfibia, w takim razie weź jedną i dolewaj do niej wodę. Na początku nikt nie zauważy, a potem będziesz ściemniać, że to różowe ;)

girl anachronism, może to tarczyca... nie pomyślałam, ost biorę większą dawkę letroxu.
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

Sortuj wg