CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Depakiniarz 01 lis 2014, 00:48
Dla mnie dobrze się zapowiada:)
Mam nadzieje że w Twoje kroki pójdą inni :)

przez JOSE 2 01 lis 2014, 00:51
Przeczytałem i współczuję. Za takie grosze nikogo bym nie zatrudnił. U mnie minimalna płaca wynosi netto 2050 zetów bez sobót i niedziel.
Dla nowoprzyjętych. Fachowcy zarabiają dużo więcej.

-- 01 lis 2014, 01:09 --

JOSE 2 napisał(a):Przeczytałem i współczuję. Za takie grosze nikogo bym nie zatrudnił. U mnie minimalna płaca wynosi netto 2050 zetów bez sobót i niedziel.
Dla nowoprzyjętych. Fachowcy zarabiają dużo więcej.

http://www.youtube.com/watch?v=IcoqJCJlHbQ

-- 01 lis 2014, 01:24 --

-- 01 lis 2014, 01:41 --

slow_down napisał(a):Jak polecił Depakiniarz, tak zrobiłem. Blog nie wygląda rewelacyjnie, ale chyba nie o to tu chodzi. Zapraszam - https://na-hustawce.blogspot.com

Twoją huśtawkę widziałem i przeczytałem. W tym wszystkim nie chodzi o reklamę, chodzi o zdrowie każdego z Was. Jesteście młodzi i macie szansę wydostać się z tej matni jaką jest czad. My starzy czadowcy znaliśmy tylko jedno lekarstwo na to - alkohol etylowy.
To kiedyś nam pomagało. Wy macie różne lekarstwa. Każdy czadowiec ma pociąg do alkoholu.

-- 01 lis 2014, 02:09 --

http://www.youtube.com/watch?v=pUjE9H8QlA4 stary czadowiec to lubi. Szczególnie jadąc samochodem :tel2:
Dawniej Rambo.

przez slow_down 01 lis 2014, 16:25
Pojawiła się złość na wszystko i wszystkich, tak jak poprzedniej jesieni. Mega wkurwienie na wszystkich. Zjechałem dziś z góry na dół wszystkich i każdemu bliskiemu znajomemu, w tym dziewczynie, powiedziałem co o ich zachowaniu wobec mnie naprawdę myślę. Zatem identycznie jak zeszłej jesieni, rozpierdalam kontakty z ludźmi i zostaję sam.
slow_down

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _Jack_ 01 lis 2014, 18:04
Lek z rana mnie zmulił. Na jakiś efekt trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni. Pojechałem ze starymi na groby do drugiego dziadka i babki w innym mieście. Tłum ludzi na cmentarzu. Każdy w centrum swoich problemów a reszta statystami. Trzeba było się przeciskać z tymi jebanymi wiązankami. Potem wpadłem jeszcze do swojego mieszkania i zabrałem książkę Sypniewskiego , którą mam zamiar dzisiaj poczytać. Byłem też na nordicu w lesie ,ale ciężko mi się szło. Przed chwilą wróciłem. Na wadzę wybiło mi dzisiaj 84 z haczykiem. Tak, więc schudłem już 16 kg. Wyglądam ok. Za chwilę mam zamiar obejrzeć klasyk Bundesilgi na Eurosporcie Bayern - BVB. Potem może pójdę na grób do kolegi, który powiesił się w grudniu ubiegłego roku. Zobaczę jak to będzie.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez slow_down 01 lis 2014, 20:59
Potrzeba mi chyba porządnej kosy na sen. Dziś po mianserynie miałem mega koszmary o ojcu, który wstał z grobu, wrócił męczyć mnie psychicznie, a na koniec próbowałem go załatwić zrzucając z 3 piętra mojego dawnego mieszkania. Ciekawe.
slow_down

przez caramel rose 01 lis 2014, 21:20
Mam pytanie, mam częste zmiany nastroju i tak się zastanawiam czy to jednak typowe dla osobowości chwiejnej emocjonalnie, czy może też świadczyć o początkach chad (ogólnie wkręcam sobie różne choroby). Mój nastrój zmienia się przeważnie co kilka godzin - takie przejścia od zadowolenia, radości, poczucia wszechmocy i zajebistości do smutku, lęku, poczucia beznadziejności. Co jakiś czas (raz na kilka tygodni) mam przez kilkanaście godzin - max jeden dzień bardzo podwyższony nastrój. Niby krótko, ale w tym czasie zdążę zawsze zrobić jakieś głupoty np. wydać dużo pieniędzy. Wtedy jestem bardzo nakręcona, serce mi bardzo szybko bije, jest mi gorąco, robię dużo rzeczy naraz, dzwonię do dawnych znajomych, gadam jak nakręcona, rozmowa sama płynie, staję się elokwentna itd. A potem przychodzi znowu dół i nie jestem w stanie nic zrobić. Taki bardzo podwyższony nastrój przychodzi ostatnio częściej, miałam tak we wtorek i dziś od rana do popołudnia, znów zdążyłam kupić jakieś pierdoły i zapisać się na kursy i teraz muszę to odkręcać:/ Brałam antydepresanty, ale nie działają na mnie, mam tylko po nich silne lęki, stabilizator - depakina i tegretol brałam chwilę, ale to też nie dla mnie.
"Nawoływanie się w ciemności nie przynosi światła" E. Fromm
"Nikt nie może nigdzie dojść jeśli skądś nie odszedł" J. Updike

przez slow_down 01 lis 2014, 21:39
Może to wynikać z zaburzeń osobowości, a może wynikać z aktualnej fazy księżyca. Możemy sobie tak tutaj gdybać. Zalecam konsultację z psychiatrą.

-- 01 lis 2014, 21:50 --

Właśnie zdałem sobie sprawę, że mam ostatnie 3 tabletki kwetiapiny 100mg, biorę 200 na noc, a wizyta nieprędko :hide:
slow_down

przez dariusz1990 01 lis 2014, 22:54
Witam u mnie leki leki I jeszcze raz leki.Po prostu juz nie wyrabiam z tymi lekami.Mam tylko nadzieje ze esci sobie z nimi w koncu poradzi.Juz na prawde nie daje rady.
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

przez ladywind 01 lis 2014, 22:54
Może tez wynikać z osobowosci anankastycznej , co czesto zdarza sie lekarzom mylic z chadem.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez caramel rose 01 lis 2014, 23:01
slow_down, do psychiatry chodzę, ale o tym jeszcze nie mówiłam tak dokładnie, powiem na następnej wizycie, ale zdiagnozowali mi (lekarz i psychoterapeuta) borderline, ale ostatnio jak mówiłam o tym nastroju terapeucie to stwierdził, że mam maniakalne stany i teraz sobie wkręcam, że to może początki choroby.
"Nawoływanie się w ciemności nie przynosi światła" E. Fromm
"Nikt nie może nigdzie dojść jeśli skądś nie odszedł" J. Updike

przez barsinister 02 lis 2014, 06:01
ladywind napisał(a):Może tez wynikać z osobowosci anankastycznej , co czesto zdarza sie lekarzom mylic z chadem.

to jedna z oryginalniejszych teorii, z którą zetknąłem się na forum

Lewiatanxxx kierunek - lamotrygina
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez _Jack_ 02 lis 2014, 14:33
Lek mnie ścina jak sam skurwysyn. Nie dałem dzisiaj rady przejść nordica. Czuje zmułę i zmęczenie. Nic się nie chcę. a tak na marginesie to mamy kolejne gwiazdy internetu :).

F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez freya 02 lis 2014, 15:30
_Jack_, na esci myślałam, że umrę... Leżałam i na nic nie miałam siły.
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez everlong 02 lis 2014, 16:28
Absenoru chyba za malo biore, zaczyna mnie nosic znowu
CHAD. Niebawem w klinice!

All hail:
Zolafren
Absenor