CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez lucy1979 22 paź 2014, 19:28
Weiss napisał(a):Wojtek, jak katorga dla Ciebie bylo "spotkanie ludzi oko w oko", sam zreszto pisales, ze wzdrygasz sie na dzwiek dzwonka, ze nasluchujesz krokow na klatce schodowej - to przeciez to lek - no nie sciemniaj, ze to nie ma nic wspolnego z lekiem spolecznym ;) normalnie czlowiek wychodzi z chalupy i idzie w swiat. Lek nie objawia sie tylko trzesieniem portkami ale irytacja i rozdraznie tez moze byc jego objawem.

Osiowym objawem depresji jest brak napędu. Czlowiek nie ma sił, jest mu totalnie wszystko jedno, pragnie przestać istnieć, marzy o śmierci jak o wyzwoleniu to czego się ma bac.
Ty masz depresje lękową to co innego niż zwykla depresja.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez magic 22 paź 2014, 19:44
a co to zwykla depresja?bez leku to zwykla a z lekiem to lekowa rozne sa postacie i odmiany ja obecnie nie mam lekow a napedu brak i anhedonia i pustka ale mialem tez z lekami eh zaburzenia lekowe wspowystepuja jako objaw a nie rodzaj choroby ,chyba...
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez marwil 22 paź 2014, 20:43
Choruję już parenascie lat, więc coś baknę na temat lęku i depresji w ChAD.
Pierwsze depresje bezlękowe. Pierwsze psychotropy (fluo, franek, paro) - leny straszne.
W trakcie ewolucji mojej choroby lęki zanikły i tak jak wspomina Lucy1979 pierwsze skrzypce grają zmęczenie, niemoc, anhedonia.Oprócz kilku hipomanii notuję 2 ostre manie z objawami psychotycznymi.

Nie pogarsza mi się. Jest jak na źle - nieźle.
Zmęczenie mniejsze. Wzmożony lekko napęd (kiurwa normalny?)
Lepiej się czuję robiąc cokolwiek - miewalem już takie fazy.
Dokucza brak relaksu. Spokój poza zasięgiem. Wkurw goni irytację i zniecierpliwieniem pogania, na dysforii podparty. Na wolny czas wieczorny - nadal najlepszy bro.
W Żabie 6 Trawożerców za 13 PLN, choć wolę 3 mocniejsze - coś w stylu Chojrak, VIP, Kuflowe.
..... w krzyż cyklofrenii.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _Jack_ 22 paź 2014, 21:14
/cenzura/ wkraczam na ostatnią prostą do zwolnienia. Wziąłem dzisiaj 5 mg esci. Miałem na 10 więc wczoraj nocowałem u rodziców, bo byłem w moim rodzinnym mieście u psychiatry. Czekała mnie trasa 30 km. Oczywiście pełna czujność czy stoją czy nie stoją szynszyle na trasie. Na szczęście nie stali a jeden mandat muszę zapłacić. W pracy chujówka. Rozpiździaj w bani i mała efektywność. Jadę już po prostu na oparach do końca miesiąca. Wieczorem byłem w galerii i kupiłem sobie wagę elektroniczną, bo wyczytałem, że na Esci można przytyć a ostatnio sporo się nazapierdalałem ,żeby schudnąć 14 kg i nie chce teraz tego spierdolić skutkami ubocznymi tego leku jak to było na mianserynie(gdzie przytyłem 20 kg w 4 miesiące). Kiedy wróciłem z pracy to czekała na mnie kolejna niespodzianka. Znowu ten jebany społeczniak z dołu przyszedł z pretensją ,że go zalaliśmy. Był jeszcze wcześniej zanim ja przyjechałem. Wszedł po raz kolejny bez pukania i mój lokator puścił mu wiązankę i wypierdolił go z mieszkania. Jak ja wróciłem przyszedł po raz drugi z awanturą i musiałem z nim zejść. Faktycznie ma zacieki w łazience. Zagroził ,że jak do jutra czegoś nie wymyślę to podjebię mnie do Spółdzielni na Kolegium. Trzeba to będzie jakoś rozwiązać. Prawdopodobnie pękła jakaś rura. Wcześniej zalaliśmy go z winy lokatora. Robił pranie i zapomniał włożyć rurki do sedesu a u mnie nie ma odpływu. Co do leku to mam brać 10mg z rana. Pierwszy dzień dopiero, więc ciężko ocenić jego skuteczność, ale poki co zmniejszyły mi się tiki nerwowe.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez slow_down 23 paź 2014, 02:35
Brak potrzeby snu, przypadkowy seks, zwiększony popęd i sto myśli na sekundę. Chyba trzeba pomyśleć o wizycie u lekarza zanim się to źle skończy dla mnie. Grunt, że potrafię już jako tako ocenić, że coś się dzieje.
slow_down

przez lucy1979 23 paź 2014, 11:18
[quote="slow_down"]Brak potrzeby snu, przypadkowy seks, zwiększony popęd i sto myśli na sekundę. /quote]

Tez tak chceeeeeeee....

przez slow_down 23 paź 2014, 11:55
To wszystko wbrew pozorom nie jest do końca takie przyjemne i może mieć złe zakończenie.
Mimo ze wjebalem w siebie chlorprothixen i perazinum, nie zasnąłem.
slow_down

przez lucy1979 23 paź 2014, 12:11
Wiem, ale wole to niż totalna depresje, gdy nie mam sily ( wiem ze to brzmi absurdalnie) nawet ogladac telewizji ani siedzieć na necie. Leze tylko wtedy z zamkniętymi oczami i ...po prostu leze.
W tej chwili jeszcze nie jest tak zle, ale wiem , ze to mnie czeka. Bo zawsze tak się konczy. Dostaje jakiś lek p-depresyjny, który ma zacząć dzialac po 3, 4 tygodniach, ale u mnie cos jest tak popieprzone, ze lek działa od pierwszego dnia. Potem równo 14 dni jest super. PO czym 15 dnia przestaje dzialac, stopniowo jest coraz gorzej a konczy się wlasnie na stanie lezenia i wegetacji :cry:
Nie znam nikogo kto w ten sposób reagowalby na leki. Ludzie albo nie czuja nic, jakby lykali placebo albo zaczyna się działanie po 3 tygodniach, miesiącu.

przez Depakiniarz 23 paź 2014, 12:37
Z mojej ankiety wynika że raczej antydepy działają na ludzi. Jestem inny, mi ledwo co pomagała nawet wenlafaksyna, w ogóle te depresje w CHAD są jakieś popierdolone, nic nie pomaga. A jeszcze wkurwiały mnie porady lekarza na oddziale, że mam wychodzić na dwór, udzielać się gdzieś, wychodzić ze znajomymi...Wszystko ładne i fajne, ale jak tu gdziekolwiek wychodzić jak z łóżka nie można wstać. Nie wiem czy się zgodzicie, ale chad to jest chyba imo jedna z najbardziej destrukcyjnych chorób.

przez my_name 23 paź 2014, 12:54
Nie doświadczyłam, ale jak sobie was trochę poczytałam, to też mi się tak zaczęło wydawać. Wcześniej nie miałam aż takiego strasznego obrazu, no i słyszałam, że leki jednak na to pomagają.

przez Depakiniarz 23 paź 2014, 13:28
Pomagają, ale nie każdemu. Trzeba dobrze trafić. Dla niektórych fluoksetyna to placebo, dużo osób miało poprawę po wenlafaksynie.

przez Tańczący z lękami 23 paź 2014, 13:32
lucy1979 napisał(a):ale u mnie cos jest tak popieprzone, ze lek działa od pierwszego dnia. Potem równo 14 dni jest super. PO czym 15 dnia przestaje dzialac, stopniowo jest coraz gorzej a konczy się wlasnie na stanie lezenia i wegetacji :cry:
Nie znam nikogo kto w ten sposób reagowalby na leki.

no to już znasz. Przez ostatnie 2,5mca brałem wyższą dawkę zoloftu: pierwszy tydzień, dwa nawet nieźle a później tak jak piszesz nawet filmów w domu mi się nie chciało oglądać. Właśnie zmniejszyłem dawkę i od razu zaczynam załatwiać wiele spraw i filmy oglądam, bo w końcu mam od ch.ja wolnego czasu
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez my_name 23 paź 2014, 13:42
Depakiniarz, czyli może być też tak, że jak ktoś cały czas bierze leki, to normalnie funkcjonuje i nie ma żadnych skrajnych stanów?

przez Depakiniarz 23 paź 2014, 13:54
Ciężko jest mi się wypowiedzieć. Ludzie którzy mają dobrane odpowiednie leki chwalą sobie długie stany remisji, co nie jest równoznaczne z tym, że może w jakimś niespodziewanym momencie przyjść dół/hipo/mańka. Ja przez pewien okres nie brałem nic w ogóle, rozstałem się z toksyczną kobietą i niemal od razu włączyła mi się hipomania. Lekarz mi zmienił tabsy na ketrel i lit, w sumie jest już lepiej, ale wciąż nieznacznie targają mną hipomaniakalne przypadłości. Są też takie odmiany chad w którym leczenie zwykle nie przynosi skutków. Masz też terapie, ale osąd co do jej przydatności w leczeniu pozostawiam Tobie.

Sortuj wg