CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez lucy1979 17 sie 2014, 20:05
Chada napisał(a):A Ty masz ChAD? Bo zestaw leków w podpisie też "nie grzeszy".

F31.6 Zaburzenie afektywne dwubiegunowe, obecnie - epizod mieszany
Taką mam diagnozę z kliniki.Czyli Chad.Jednak ja ciągle wierze że to tylko depresja.Bo nie miałem manii tylko hipomanie po antydepresantach.Jednak nie długo po wyjściu odstawiłem Olanzapinę potem Depakine bo pamięć zerowa,funkcje poznawcze jedna wielka kicha,tycie nic nie robienie ale fakt czułem się bosko.Ale teraz bym ważył ze 150 kg.Jak widać zestaw zmodyfikowany ale od roku w depresji zdycham...

Kwas walproinowy 1500mg
Lamotrygina 150mg
Olanzapina 2mg
Sertralina 50mg

Przed szpitalem miałem diagnozę Depresja endogenna a w szpitalu stan mieszany w Chad dodam że miałem wtedy tylko 16 lat i już takie dawki :P

Patrz, ja tez miałam hipomanię, po lekach SSRI a wlasciwie dla mnie to była mania do tego z urojeniami, a mimo to lekarka zdiagnozowala tylko i wyłącznie depresję. A u Ciebie w takiej sytuacji -chorobę afektywną dwubiegunowa. :shock:
Naprawdę nie wiem czym ci lekarze kierują się w swoich diagnozach. Mielismy w sumie te same objawy a diagnozy calkiem inne.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez JOSE 2 18 sie 2014, 07:26
Witam, u mnie bez zmian.
Dawniej Rambo.

przez Chada 18 sie 2014, 11:51
Chyba jednak mam mieszańca objawy na to wskazują ale ja /cenzura/ nie zniosę życia na neuroleptykach i ciężkich lekach jak stabilizatory za młody jestem nie chcę się tak truć.Nigdy nie byłem tak głupi i otyły jak po tych lekach.Ale czy biorąc inne i być w tym stanie mieszanym i prawie nie funkcjonować jest lepiej hmmm :roll:
- niepokój
- drażliwość
- rozproszenie i gonitwa myśli
- depresja połączona z pobudzeniem

Te objawy które u mnie są dokładnie pasuję do stan mieszanego.Zresztą sam często nie potrafie ocenić jak się czuję czy źle czy dobrze po prostu nie wiem z jednej strony niby ok a z drugiej do dupy ;/

-- 18 sie 2014, 12:02 --

Chyba że te nie które objawy są od lęku i na sertrze nie czuję tego wewnętrznego spokoju tylko pobudzenie i jeszcze więcej myśli w głowie żeby można połowę tych myśli wyrzucić z głowy i zostawić tylko te dobre.Bo na escitalopramie czułem taki wewnętrzny spokój bardziej ale musiałem odstawić.Chciałbym jeden dzień mieć spokojny w tej głowie.

-- 18 sie 2014, 12:20 --

Z jednej strony nie mam myśli samobójczych z drugiej strony nie chce mi się żyć
Z jednej mańki mam energię ale nie mogę jej spożytkować bo ciągłe napięcie i gonitwa myśli
To co mam w głowie to jak jazda na rowerze raz szybciej raz wolniej nigdy nie mogę zejść z tego rowera #metafora
W jednym momencie mówię że czuję się ok za chwilę mówię że jest beznadziejnie i czuję się źle
To jest jakieś wariactwo

To Chad ? stan mieszany?

Lamotrygina 150mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Widmo 18 sie 2014, 13:58
marwil napisał(a):magic, dawaj namiary na tą klinikę.

Magic w profilu ma napisane ze, jest z Wielkopolski a i tam pracuje Rybakowski
Klinika Psychiatrii Dorosłych UM w Poznaniu
http://www.sk5.am.poznan.pl/index.php?o ... Itemid=206

W sumie nie wiadomo czy wlew ketaminy "nadaje" sie jako standardowa antydepresyjna procedura medyczna.
Bardziej prawdopodobne, ze tego typu eksperymenty pokazaly, "że w mechanizmie działania leków przeciwdepresyjnych istotną rolę pełni układ glutaminergiczny" i raczej na leki "oparte" na tym mechanizmie nalezy liczyc.
Wspomniane o tym jest w artykule dot. nowych lekow do ktorego odnosnik umiescilem w ostatnim wpisie

przez Depakiniarz 18 sie 2014, 14:30
K.urwa jego mać.

Byłem dziś po odbiór orzeczenia w sprawie niepełnosprawności i według tych jebanych pseudolekarzy z depresją umiarkowaną w chad i borderline należy mi się lekki stopień niepełnosprawności.

przez guernone 18 sie 2014, 15:10
Widmo napisał(a):Magic w profilu ma napisane ze, jest z Wielkopolski a i tam pracuje Rybakowski
Klinika Psychiatrii Dorosłych UM w Poznaniu
http://www.sk5.am.poznan.pl/index.php?o ... Itemid=206

Składałem tam dn. 12.02.2014 skierowanie na oddział zamknięty. Może ktoś pamięta wpisy z tamtego okresu, grubo było :P W sekretariacie powiedzieli, że termin oczekiwania to ok. miesiąc, będą dzwonić i mnie informować. Do dziś zero odzewu :papa:
Jest ze mną o wiele lepiej, ale czasami zastanawiam się, czy nie postarać się jednak o pobyt w klinice.

Widmo napisał(a):Bardziej prawdopodobne, ze tego typu eksperymenty pokazaly, "że w mechanizmie działania leków przeciwdepresyjnych istotną rolę pełni układ glutaminergiczny" i raczej na leki "oparte" na tym mechanizmie nalezy liczyc.

Może właśnie dlatego lamotrygina działa lekko od dołu?
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez _Jack_ 18 sie 2014, 16:25
Depakiniarz, przykro mi ,ale o rencie zapomnij ze stopniem lekkim. Mnie też tak załatwili.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Laura1234 18 sie 2014, 16:31
Chada mi się wydaje że to nie chad raczej skutek brania leków leki antydepresyjne mogą prowadzic do lekkiej hipomanii ja tez mam coś takiego nieraz w ogóle spać nie mogę miałam depresję z pobudzeniem psychoruchowym i lekarz nigdy mi nie zasugerował ze to chad

-- 18 sie 2014, 16:50 --

Chada

Widziałam że kiedyś się pytałeś czy ktoś bierze ssri z ssnri ja to biorę do tej pory esci z wenlą

przez Chada 18 sie 2014, 17:36
Laura1234 napisał(a):Chada mi się wydaje że to nie chad raczej skutek brania leków leki antydepresyjne mogą prowadzic do lekkiej hipomanii ja tez mam coś takiego nieraz w ogóle spać nie mogę miałam depresję z pobudzeniem psychoruchowym i lekarz nigdy mi nie zasugerował ze to chad

-- 18 sie 2014, 16:50 --

Chada

Widziałam że kiedyś się pytałeś czy ktoś bierze ssri z ssnri ja to biorę do tej pory esci z wenlą

O widzisz a tam gdzie ja byłem nie diagnozują depresji z pobudzeniem tylko stan mieszany bo tak najnowsza literatura też podaję że takie stany leczy się głównie stabilizatorami antydepy ostrożnie,przy ciężkiej depresji,i ostawiać szybko po poprawieniu stanu.Zresztą gdybym wierzył tak naprawdę lekarzom to bym do dzisiaj już umarł bo skoro ordynatorka jednego szpitala psych mówi mi przy wyjściu że jestem zdrowy tylko brak mi zajęcia a ja wracam rok później dokładnie na jej oddział po próbie samobójczej zabandarzowany jeszcze gdzie przez ten rok w ciężkiej depresji ledwo kontaktowałem i w młodym wieku lekarze już pacykowali mnie silnymi TLPD jako ciężka deprecha to jednak coś jest nie tak :P Nie wierzę nigdy do końca lekarzom akceptuję to co mówią ale przeszedłem długą drogę i wiem jak jest więc musiał bym zgupieć żeby wierzyć w każdą diagnozę.Jeden w szpitalu mi zdiagnozował schizofrenie paranoidalną przy braku jakichkowiek takich objawów tylko z powodu depresji bo nie wiedział co mi jest.A w szpitalu do którego mama mnie przeniosła za własną zgodą zaczęli się śmiać że nie mogę mieć schizo po 5 minutach rozmowy.Pytali się co to za lekarz prowadzący takie coś robi z ludźmi ze szpitala obok:D.Jaka ulga kiedy zaczałem naciskać na profesora że ten wcześniej napisał w diagnozie schizo to sie tłumaczył i nic nie mówił jak jechałem po tym wcześniejszym lekarzu jak po łysej kobyle :DGdyby nie jedna osoba został bym zajebany neuroleptykami rispoleptem,chloproptriksenem i pernazyną to mi dawali na raz a byłem nieletni kiedy poszedłem z depresją do szpitala.A najlepsze jest to że po rozmowie z jednym profesorem i dopisaniu mi pierwszego SSRI antydepresanta do stabilizatorów i neuroleptyka zaczęło się poprawiać i wszystki objawy odchodzić :D :D
Ostatnio edytowano 18 sie 2014, 17:43 przez Chada, łącznie edytowano 2 razy

Lamotrygina 150mg

przez barsinister 18 sie 2014, 17:39
_Jack_ napisał(a):Depakiniarz, przykro mi ,ale o rencie zapomnij ze stopniem lekkim. Mnie też tak załatwili.

ale renta to zupełnie inna sprawa, nawet jak by miał znaczny stopień to orzecznik ZUS olewa to ciepłym sikiem

przy ChAD norma to stopień lekki ze schorzeniami specjalnymi, co daje jakieś możliwości zatrudnienia, bo dopłata dla pracodawcy jest niemal identyczna, co przy stopniu średnim
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Chada 18 sie 2014, 17:48
Większość psychiatrów to konowały bez wiedzy prostych rzeczy np. na co lek działa jak i jakie ma skutki uboczne lub na jakie receptory działa.Szkoda że nasze pieniądze idą na takie niedojdy.Miałem kontakt z różnymi lekarzami neurologami larybgologami,rodzinnymi,kardiologami ale psychiatrzy to najbardziej niedouczeni medycy.Czasem takie perełki leciały że myślałem że z krzesła spadnę niestety z zażenowania tym o czym mówią lub z wkurwienia że on/ona za to bierze hajs a pierdoli takie rzeczy że ziemniaki w piwnicy gniją :)

Lamotrygina 150mg

przez _Jack_ 18 sie 2014, 18:32
Chada, Potwierdzam. Też trafiałem na niedouczonych kretynów. Niby takie ciężkie studia a /cenzura/ po nich umieją. Jedna roztyła mnie 15 kg przez 2 miechy. Pakowała mi leki 225 mg wenli i 90 mg mianseryny + jeszcze fluanxol, które nic nie dawały i o zgrozo chodziłem prywatnie płacąc 100 zł za 10 minut. Po pewnym czasie jak nie było poprawy to zadzwoniłem do niej i powiedziałem ,że źle się czułem i ironicznie zapytała to co Panu może pomóc? A na pierwszej wizycie u niej zadała pytanie: czego Pan oczekuje?Na inną idiotkę też trafiłem aż ręce opadały na tej wizycie. Obecny lekarz widać ,że kumaty jak zadaję mu jakieś pytania. Siedzą takie kurwy za nasze podatki i przepisują sobie leki bez żadnej wiedzy. Chirurg to przynajmniej musi zoperować i to się nazywa odpowiedzialność.A w psychiatrii nie ma błędów lekarskich. Zawsze wszystko można zwalić na pacjenta.
barsinister, to fakt. Ale skoro jeden orzecznik dał mu stopień lekki to raczej nie sądzę aby biegły na komisji dał mu umiarkowany.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez JOSE 2 18 sie 2014, 19:01
Słuchajcie - ja choruję na Czad od prawie 50-lat. Kiedyś nie było lekarstw, wtedy się cierpiało po kilka dni nic nie jedząc i nie śpiąć. Obojętnie czy to była mania czy depresja. W mani (tak naprawdę to jej nie miałem na szczęście, było to wysokie hipo) w wieku piętnastu lat potrafiłem zadziwić w szkole wszystkich recytując z pamięci 1/3 Pana Tadeusza. Depresje były straszne, lecz pobudzały mnie do robienia czegoś niezwykłego, aby nie położyć się do wyra i patrzenia w sufit całymi dniami.
Oczywiście wtedy jedynym lekarstwem była wódka. Nienawidziłem ojca za jego ekscesy pijackie. Lecz ja w wieku 16 lat prosiłem matkę o wódkę.
Biedna nie wiedziała co mi jest, ja sam nie wiedziałem, lecz byłem bliski samobójstwa.
Zaznaczam że byłem najlepszym uczniem całej szkoły ( w SP i Technikum). Ledwo skończyłem studia lawirując pomiędzy hipo i głęboką depresją.
Wtedy głupiec nie wiedziałem co mi jest i bardzo długo nie wiedziałem. Będąc dzieckiem czytałem masy książek, chciałem być mentalnie podobny do Indian, którzy nie pokazują na zewnątrz swych uczuć. Być może to mi pomagało? Nie wiem. Potrafiłem świetnie się maskować.
Próbę samobójczą miałem jeden jedyny raz, będąc już na emeryturze górniczej jeździłem sobie po świecie. Po przyjeżdzie z Anglii, poleciałem do Tunisu. Wróciłem w pażdzierniku i od tej pory bezczynność w domu zaczynała mnie doprowadzać do depresji. Zaznaczam, że od powrotu z Tunezji nić nie piłem (nie mogłem). Próba samobójcza nastąpiła 22 grudnia po kilku próbach pomocy - chciałem uzyskać pomoc dzwoniąc na różne linie. Mój głupi rozum w najgorszym stanie depresji Chadowej nie potrafił pojąć jednej rzeczy - wystarczyło zadzwonić na pogotowie zwykłe. Do psychiatryków dzwoniłem i na niebieskie linie. Ci idioci jak mówiłem że chcę popełnić samobójstwo, kierowali mnie do przychodni itp.
Teraz tęsknię za hipo każdy z was chyba to lubi. Biorę dwie depakiny i jeden ketrel na noc (świetnie usypia i pobudza apetyt). Egzystuję teraz normalnie bez górek, nadal pracuję pod ziemią (mam firmę). Raz w tygodniu potrafię się schlać (Czadowcy to lubią). Podczas picia muszę być sam w domu, ponieważ mogę wpaść w amoku pijackim w stan normalny, deprę lub szalone hipo. Po wódce najlepszy jest ketrel.

Cześć Robert.
Dawniej Rambo.

przez Depakiniarz 18 sie 2014, 19:34
barsinister napisał(a):
_Jack_ napisał(a):Depakiniarz, przykro mi ,ale o rencie zapomnij ze stopniem lekkim. Mnie też tak załatwili.

ale renta to zupełnie inna sprawa, nawet jak by miał znaczny stopień to orzecznik ZUS olewa to ciepłym sikiem

przy ChAD norma to stopień lekki ze schorzeniami specjalnymi, co daje jakieś możliwości zatrudnienia, bo dopłata dla pracodawcy jest niemal identyczna, co przy stopniu średnim

U mnie dodatkowo współistnieje borderline. Mam rozumieć że skoro mam schorzenie specjalne, to będę traktowany jak osoba z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności?

W orzeczeniu jest podane że nie dotyczą mnie specjalne warunki zatrudnienia.

Sortuj wg