CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Widmo 03 mar 2014, 10:52
trust_me,
Nie jestes pewna czy jak duza byla gorka. Popisz czasami i wtedy tutaj. Mozesz sie zdziwic ale nawet przez forum latwo widac kto w jakim jest stanie. Jezeli zas sporo z tego czasu bylo jednak normalne tzn. ze powoli sie stabilizujesz i mozesz oczekiwacze obecny zjazd bedzie krotszy i plytszy wiec nie zalalamuj sie od razu i potraktuj to jako dluzsza, krotsza grype :) Powaznie.
Sam ostatnio mialem dwa tygodnie troche gorsze ale wiedzialem, ze mina i minely.

przez magic 03 mar 2014, 12:45
czy ma ktoś z was CYKLLOTYMIE stwierdzoną ??? należącą do spektrum chad...
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez Widmo 03 mar 2014, 13:30
magic,
Ciezko odpowiedziec poprawnie na tak postawione pytanie.
Cyklotymia jako choroba zostala sklasyfikowana w DSM-IV.
Spektrum zas chyba jeszcze nie lub stalo sie to calkiem niedawno.
Ciekawy artykul
http://www.journalbipolardisorders.com/content/1/1/12
Zgodnie z tym
http://online.synapsis.pl/Spectrum-zabu ... egunowych/
cyklotymia zawsze w jakims stopniu bedzie zawierala sie w spektrum chad.\
Sam majac diagnoze spektrum chad podszedlem do tego, ze nie wazne jak to zwal
ale skoro leczy to sie w zasadzie identycznie jak chad (u mnie lit, kwetiapina, antydepresant)
to nie ma co sobie glowy zawracac. Warto jedna zwrocic uwage na wiekszy wplyw osobowosci
na przebieg choroby

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marwil 03 mar 2014, 13:39
Widmo napisał(a):trust_me,
Nie jestes pewna czy jak duza byla gorka. Popisz czasami i wtedy tutaj. Mozesz sie zdziwic ale nawet przez forum latwo widac kto w jakim jest stanie.

Oj trudno wyczuć po samym pisaniu. Czytałeś książkę Intela? Nawet tam czasem trudno wyczuć w jakim był stanie czytając niektóre wpisy.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez magic 03 mar 2014, 14:44
widmo wiem że masz spectrum ale to jest pojęcie ogólne i nie ma takiej choroby nie ma na to Fki

co do cyklotymi czyli uporczywych zaburzeń nastroju F.34 czyli potocznie łagodnego chadu

wiem że sie stosuje leki podobne jestem na licie,fluoksetynie i tritico ale słabo ze mną
lit biore od niedawna będe miał badanie krwi pierwsze za tydzień
tylko że ja jestem depresyjny obecnie i antydepresant pewnie zmienie

wiem że jak ze diagnoza to nie wszystko i podbnie sie leczy jak CHAD ale twierdzisz że
wpływ osobowośći jest większy niż klasycznej dwubiegunówce???
wiem ze osobowosć chwiejna nie zalicza sie do spektrum i w sumie byłem na
konsultacji u lekarza psychiatry i właśnie nie widział we mnie osobowosći tylko
bardziej cyklotymie cóż i chyba to by sie zgadzałao a osobowść no to już inna bajka
ale ważne żeby ustawić leki dobrze bo bez nich to totalna gimela :8):
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez guernone 03 mar 2014, 17:12
U mnie ostatnio trochę huśtawka nastrojów, co mnie zbytnio nie martwi.

Natomiast najbardziej uciążliwe i wręcz nie do zniesienia jest dla mnie to otępienie, brak zdolności logicznego i kreatywnego myślenia. Deficyt uwagi.
Co mogę na to poradzić? Więcej kwetiapiny? Mniej? Czekać jeszcze?

Miałem mózg pracujący jak komputer... teraz mój komputer to co najwyżej PC klasy Pentium 133 MHz...
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez hamartia 03 mar 2014, 18:24
guernone, o tak znam to skądś
W chwili obecnej mam remisję, ale to jest jeszcze wyraźniejsze
F25, F31

przez S jak... 03 mar 2014, 21:42
Cóż...ja zdebilenia pozbyłam się po odstawieniu leków. Teraz przy minimalnej dawce stabilizatora... i dzięki bogu wciąż umysł sprawny. :D
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez _Jack_ 03 mar 2014, 23:58
guernone napisał(a):U mnie ostatnio trochę huśtawka nastrojów, co mnie zbytnio nie martwi.

Natomiast najbardziej uciążliwe i wręcz nie do zniesienia jest dla mnie to otępienie, brak zdolności logicznego i kreatywnego myślenia. Deficyt uwagi.
Co mogę na to poradzić? Więcej kwetiapiny? Mniej? Czekać jeszcze?

Miałem mózg pracujący jak komputer... teraz mój komputer to co najwyżej PC klasy Pentium 133 MHz...

Hehe wypisz wymaluj moje objawy. Jest to chyba najbardziej uciążliwe w depresji.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Depakiniarz 04 mar 2014, 00:18
Dzień był dziwny pod względem emocjonalnym. Wydaje mi się że Wenlafaksyna zaczyna powoli działać, dziś na oddziale udało mi się nawet kilka razy szczerze uśmiechnąć podczas terapii. Bardzo dziwne połączenie, jeśli brać pod uwagę to że z soboty na niedzielę miałem te cholerne myśli samobójcze. Dziś nie były one może aż tak bardzo nasilone, ale za to pojawiły się lęki w momencie robienia zakupów dla matki którą dziś odwiedziłem. Tłok- to jest co co powoduje u mnie dziwne napięcie. Jak już kiedyś wspominałem, nie czuję się wtedy agresywny, ani nie ogarnęła mną mizantropia, ale czuję się spięty, oraz moje oczy nabierają dzikiego wzroku jak wejdę w tłum ludzi. Nie wiem wtedy jak się poruszać, przeciskanie się z wózkiem pomiędzy ludźmi powoduje u mnie te dziwne stany. Kiedyś było inaczej, pracowałem z ludźmi i dla ludzi, nie raz miałem i 50 klientów dziennie którym trzeba było poświęcić dużo uwagi i jakoś nie robiłem z tego żadnego problemu. Wręcz przeciwnie, sprawiało mi to wielką przyjemność.

Leki na razie moja dr pozostawiła bez zmian, zastanawiamy się wspólnie czy nie zrobić przesiadki z Depakine Chrono na lit. Jutro mam się zgłosić do pielęgniarki aby ustalić termin na pobranie krwi. Na wszelki wypadek z rana nic nie będę jadł.

W skrzynce znalazłem list od kancelarii prawniczej, która domaga się zwrotu 1200 złotych debetu dla banku Millennium. Mam pięć dni na spłatę. Kiedyś może i by mnie to poruszyło, w obecnym stanie nie robi to na mnie żadnego wrażenia. I to mnie przeraża. Zdaję sobie sprawę że za długi mogę pójść do więzienia, uzbierało się tego trochę. Abonament telefoniczny Orange którego nie spłacam od ponad dwóch lat ( Ci na razie milczą, uzbierało się tego ze 3000 zł), kredyty w parabankach na lichwiarskich odsetkach, książki z biblioteki z którymi zalegam z przetrzymaniem za ponad rok czasu... 3 pozycje, przed chwilą sprawdzałem. Jestem skończony!

przez khaleesi 04 mar 2014, 03:48
Depakiniarz, :roll: może nie więzienie od razu. :?
Lit jest chyba gorszy niz Depakine.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez barsinister 04 mar 2014, 04:01
khaleesi napisał(a):Depakiniarz, :roll: może nie więzienie od razu. :?
Lit jest chyba gorszy niz Depakine.

lit to złoty standard, najlepiej przebadany lek w historii
wątpię, żeby skutki uboczne były bardziej dotkliwe niż w przypadku depakine

Depakiniarz, z taką historią choroby jest pewna szansa wyjścia z problemów - to jest w końcu choroba psychiczna
w każdym mieście można znaleźć prawników, którzy udzielają darmowych konsultacji prawnych pro bono, na twoim miejscu bym się tym zainteresował
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez INTEL 1 04 mar 2014, 10:03
Taaaaa
Tylko przed sądem chorobę trzeba udowodnić co jest praktycznie niemożliwe w przypadku choroby psychicznej, jak to widać na moim przypadku...
Ale racja. Depakiniarz idź do takiego prawnika i zorientuj się co tak naprawdę mogą Ci zrobić za długi. Być może mogą Cię cmoknąć w dupala i to przez chusteczkę. I w tym temacie odzyskasz spokój. Chyba, że masz rzeczy,ktore mogą Ci zwindykować. Wtedy fikcyjnie daruj je komuś zaufanemu ( wszystko na piśmie, umowy darowizny, najlepiej komuś z bliskiej rodziny aby nie płacić podatku od takiej darowizny ). Z tym,że musisz się liczyć z faktem, że w przyszłości jeśli zaczniesz uzyskiwać jakikolwiek oficjalny dochód to rzucą się na niego jak ostatnie ku.rwy.
Ja już wiem , że nawet jak cudowną interwencją Boską nie pójdę do puchy to będę miał do spłacenia jakieś dwieśćie tysiaków. Tak więc już nigdy, do końca życia nic nie będę mógł mieć, ani uzyskiwać oficjalnych dochodów.
Z tego co wiem to do puchy wysyłają tylko alimenciarzy za niepłacenie zasądzonych kwot. I niestety tacy są bardzo nisko w więziennej hierarchii. W porównaniu z takimi bandytami jak ja :D
...nie mam podpisu...

przez Widmo 04 mar 2014, 11:24
magic,
Piszac osobowosci mialem na mysli to, ze czesto objawy nie pasuja do typu chad I rodzaju, II itd. a jednak maja one cechy
z calego spektrum objawow chad-jak na drugim schemacie z linku. Wtedy czesto trzeba wykluczyc wplyw zaburzen osobowosci
ale z tego co sie orientowalem (i je tak chyba u mnie) ciezko nakreslic jednoznaczna granice. Ale nie traktuj tego jako pewnik.
Znasz ten artykul?
http://www.medforum.com.pl/upload/fil/p ... oje_18.pdf
marwil,
Intel ma czesto jak pisze stany mieszane stad moze trudnosc ale sporo osob wyraznie zmienia styl piszac na dluzszej gorce nie mowiac juz o opisach swego stanu w dole. Ale zgadza sie, ze nie tak latwo.

Sortuj wg