CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez barsinister 05 maja 2013, 04:46
tak, tylko przejście z lamotryginy na tegretol to przejście z jednego stabilizatora na drugi (a sens ma odstawić swój jedyny stabilizator, stąd moje wątpliwości)

z tego co widzę na forum to z przeciwlękowych leków niebenzodiazepinowych ludzie chwalą paroksetynę (SSRI) i spamilan, ale te leki nie zadziałają od razu, tylko po kilku tygodniach

moja bardzo subiektywna opinia jest taka, że bezpośrednio po odstawieniu alko zdecydowanie najlepiej sprawdzają się jednak benzodiazepiny (oczywiście brane przez krótki okres)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez dariusz1990 05 maja 2013, 08:35
Wielkie dzięki wszystko było by dobrze gdybym tak ciężko nie reagował na leki takie jak paroksetyna.Myśle że z tych dwóch spamilan mógłby być dobry. Ja jednak myśle o jakimś tanim neuroleptyku na leki prócz perazyny abym mógł go brać w ciągu dnia znacie jakieś?
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

przez sens 05 maja 2013, 09:25
hej
schodzę z lamy bo muszę być docelowo bez leków na około 2-3 miesiące
potem będę wracać
a teraz miałam duży stres więc antydepresant jest zatrzymany a 100 Lamy mam zejść w ciagu 2,5 miesiąca...
Tylko może 50 to za dużo na raz było...
wczoraj wzięłam normalną dawkę i dziś już czuje się lepiej
nie wiem czy to lek czy organizm mi wypoczął...

jak sądzicie??
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 0Rh+ 05 maja 2013, 11:39
Witam .Z niektórymi osobami " znam " się z ogólnego działu.Wydaje mi się ,że najbliżej mi do tego wątku ,choć w zaburzeniach osobowości też miałbym o czym pisać;]
Leczę się od trzech lat ...choruję od zawsze ...
Początkowo za swój sukces ;] uznałem sam fakt pójścia do psychiatry i podjęcie leczenia . Z perspektywy czasu widzę ,że z depresji wszedłem w manię .Wtedy myślałem ,że tak czuje się optymista ,"normalny" człowiek ...
Po dwóch latach zrezygnowałem z pierwszego psychiatry . Miał inne poczucie humoru ;] Drugi lekarz nie przeszkadzał . Polecił psychoterapeutkę .Trochę trwało zanim się do niej wybrałem . Po kilku sesjach i perspektywie spędzania z nią 50 min co dwa dni, do końca życia ( z wyłączeniem sierpnia który to przeznacza na urlop, jak od razu mnie poinformowała ;] ) zrezygnowałem . Nie była w moim typie;]
Teraz jestem na etapie zmiany podejścia do leczenia...do siebie...
Pierwsze wybory lekarzy ,terapii [ a raczej jej braku ] były dość chaotyczne , podyktowane potrzebą chwili ,brakiem czasu i wiedzy na temat choroby.Wiem ,że muszę bardziej świadomie zmierzyć się z " ciemną stroną mocy " ...

przez magic 05 maja 2013, 13:59
sens oczyszczasz organizm dlaczego?
ja mam w brzuchu splot jakiś i chudne niewiem co robić ale zżera mnie coś od środka

musze przetrwać przynajmniej do jutra by zadzwonić do porandni po pomoc :8):

damy rade :(
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez pannaAlicja 05 maja 2013, 21:41
0Rh+, :twisted:
fajny masz styl pisania :D
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

przez 0Rh+ 05 maja 2013, 22:34
pannaAlicja napisał(a):0Rh+, :twisted:
fajny masz styl pisania :D

Gdyby jeszcze była z tego kasa ;]
Miłe słowo ...bezcenne.

przez *Monika* 06 maja 2013, 02:22
0Rh+, Witam Cię serdecznie na forum :D

Myślę, że z uwagi na dotychczasowe doświadczenie po prostu dojrzałeś do tego, żeby poznać to zaburzenie.
I bardzo dobrze bo robisz to dla siebie.
Myślę, że z takim nastawieniem będzie Tobie łatwiej.

Czy byłeś dokładniej diagnozowany pod kątem CHAD? Bo często współistnieje z innymi zaburzeniami, tzn. często jest tak, że w wyniku CHAD przyplątują się zaburzenia lękowe, depresyjne. Są też przypadki, w których osoby z CHAD mają zaburzenia osobowości. Różnie bywa ;)
Oczywiście pod wpływem leczenia, zarówno farmaceutykami jak i terapią, diagnoza może się zmieniać.
Jak Ty do tego podchodzisz? Jak podchodzisz do diagnozy? No i czy podejrzewasz skąd u Ciebie to zaburzenie?
Obrazek
Główny Moderator

przez 0Rh+ 06 maja 2013, 09:48
*Monika* napisał(a):0Rh+, Witam Cię serdecznie na forum :D

Myślę, że z uwagi na dotychczasowe doświadczenie po prostu dojrzałeś do tego, żeby poznać to zaburzenie.
I bardzo dobrze bo robisz to dla siebie.
Myślę, że z takim nastawieniem będzie Tobie łatwiej.

Czy byłeś dokładniej diagnozowany pod kątem CHAD? Bo często współistnieje z innymi zaburzeniami, tzn. często jest tak, że w wyniku CHAD przyplątują się zaburzenia lękowe, depresyjne. Są też przypadki, w których osoby z CHAD mają zaburzenia osobowości. Różnie bywa ;)
Oczywiście pod wpływem leczenia, zarówno farmaceutykami jak i terapią, diagnoza może się zmieniać.
Jak Ty do tego podchodzisz? Jak podchodzisz do diagnozy? No i czy podejrzewasz skąd u Ciebie to zaburzenie?

Witaj :]
Dojrzałem do tego ,by poznać zaburzenie ,by lepiej poznać siebie...Chociaż trochę to trwało ;]

Nie jestem dobrze zdiagnozowany.Byłem leczony pod kontem depresji.Wiem ,że miałem epizody manii ( niezłe wrażenie jak ze szklanki się wylewa ;] ) . Szukam dobrego psychiatry który będzie umiał właściwie mnie zdiagnozować i współprowadzić leczenie.Na forum zbieram informacje które pomogą mi lepiej odnajdywać się w leczeniu...w życiu ...
Chcę poznać osoby które maja podobne doświadczenia .
Wiem ,że mam zaburzenia osobowości.
Odziedziczyłem kilka nie najlepszych genów ;] ...Sprawy...dopełniły czarę ...
Do diagnozy i leczenia podchodzę pozytywnie ;] . Jestem otwarty na nowe doświadczenia :]
Jeszcze raz witam miło.

-- 06 maja 2013, 22:12 --

Z tym pozytywnym nastawieniem trochę przesadziłem.Nie specjalnie ufam ludziom ,czyli nie ufam nikomu ;]
Mam spore wahania nastroju.
Co nie zmienia faktu ,że nie chce mi się dalej samemu męczyć ze sobą .Niech społeczeństwo reprezentowane przez rasę panów...białą rasę ,ups białe kitle zobaczy jaki zaje..fajny jestem :mrgreen:

przez barsinister 06 maja 2013, 23:14
diagnoza jest ważna, bo leczenie jest specyficzne, oparte głównie na farmakoterapii, ze stałą obserwacją i zmianami leków w razie potrzeby
ale warto, co prawda od momentu diagnozy osiągnięcie jako takiej równowagi zajęło mi osiem miesięcy, ale to było warte wszystkiego
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez 0Rh+ 07 maja 2013, 00:23
Każda sugestia która zbliża mnie do lepszego poznania choroby jest dla mnie bardzo cenna.
Do tej pory ślizgałem się po swoim schorzeniu. Muszę chwycić je za j..a i mocno ścisnąć...zobaczymy kto dłużej wytrzyma.
Pierwszy psychiatra poszedł z klucza jako takiego zaufania ( byłem wtedy w bardzo złym stanie) .Drugi miał wypisać receptę i tak robi.Wiem ,że chce mi pomóc.Pytanie ,czy potrafi ? Trzeciego szukam...Zobaczymy do ilu dojadę...Trochę instrumentalnie ich traktuję ...,jak do tej pory. Nie przepadam za lekarzami ,za mechanikami samochodowymi również ;] Wiem ,że są porządni wykształceni lekarze ,którzy przykładają się do tego co robią. Znajdę ich :]
Wydaje mi się ,że za mało pytałem w trakcie wizyt.Więc i odpowiedzi nie było wiele.Pracuję nad tym...

przez *Monika* 07 maja 2013, 01:38
0Rh+, Śmiem przypuszczać, że z tak pozytywnym nastawieniem w końcu trafisz na kompetentnego specjalistę.
Po prostu nie trafiłeś na "swojego". Diagnoza potrzebna jest do ustawienia leczenia, cokolwiek to oznacza...leki, psychoterapia...bo napisałeś, że masz zaburzenia osobowości.
Czeka Cię twardy orzech do zgryzienia, ale uważam, że warto. Bo robisz to przede wszystkim dla siebie, dla poprawy funkcjonowania.
P.S.
Mechanikom samochodowym też nie ufam, za to lekarzom...owszem. Zawsze miałam to szczęście, że trafiałam w dziesiątkę, zarówno na psychiatrów jak i terapeutów.
Na dzień dzisiejszy już nie korzystam z ich usług. Ale kto wie? :mrgreen:
Człowiek ma różnego rodzaju trudności, które weryfikuje życie. Nie wiem co spotka mnie jutro. No, ale nie chcę się negatywnie nastawiać i Tobie też życzę optymizmu i dystansu, przede wszystkim do siebie.
Obrazek
Główny Moderator

przez cocococo 07 maja 2013, 10:09
Witam ponownie mam pytanie : mąż ma zdiagnozowany chad jest po próbie samobójczej leżał w szpitalu tam go po miesiącu postawili na nogi. Wyszedł do domu był jeszcze w lekkiej depresji depresja mineła i został przy depakine chrono rano 1000 i wieczorem 1000. Jest teraz w hipo bo bierze lek jak mu pasuje. Popija winko jezdzi samochodem jak pirat drogowy. Mam pytanie czy jak będzie systematycznie przyjmował depakine czy będzie się stabilizował i czy zacznie mnie normalnie traktować bo teraz 0 uczuć.

przez dariusz1990 07 maja 2013, 23:14
Witam koniec końców zrezygnowałem z Tegretolu pomimo że świetnie usypiał .Teraz zastanawiam sie na ketrelem w niewielkiej dawce 25 mg jako dodatek do lamotryginy 100mg.Co sądzicie czy takie połączenie może coś zaradzić na huśtawki nastrojów?.Myśle też o jakiejś psychoterapii zarówno alkoholwej jak i depresyjnej.Najgorsze są męczące mnie stany lękowe które myśle złagodzić perazinem w wiekszej dawce .Nie chce sie już bawić w ssri czy inne mianseryny chce po prostu normalnie to znaczy stabilnie.Najgorsze że teraz musze podjąć prace i nie moge uczęszczać na terapie grupową wolałbym z początku coś indywidualnie może znacie psychologów w Warszawie na NFZ nie ważne jaka dzielnica bo z tego co wiem IPIN w przychodni wogóle nie przyjmuje nowych pacjentów.
Ostatnio edytowano 07 maja 2013, 23:38 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono ort.
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

Sortuj wg