CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez barsinister 18 kwi 2013, 16:08
uff, po wizycie wyszło, że jednak blisko eutymii, w końcu pożegnanie z antydepresantami (oby na długo)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez norma_baker 18 kwi 2013, 16:46
barsinister, gratulacje ! teraz tylko pielęgnuj ten stan i trzymam kciuki za to ;)
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez dariusz1990 18 kwi 2013, 18:49
Witam od niedawna jestem diagnozowany pod kątem ChaD .Czy uważacie że sama lamotrygina w dawce którą rozpoczynam od 25 mg rano a potem 25 mg rano 50 wieczorem. ma jakiekolwiek działanie przeciwdeprsyjne i przeciwlękowe ?Dodam że na sen dostałem perazin w dawce do 100 mg na noc ?Jak długo by czekać na stabilizacje?
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez S jak... 18 kwi 2013, 19:40
barsinister napisał(a):dzięki wielkie, a orientujesz się, czy orzeczenie o niepełnosprawności może pomóc?

u mnie nawet nie spojrzeli na orzeczenie o niepełnosprawności. Brali pod uwagę tylko komisję u konsultanta (psychiatra),to co napisał mi lekarz prowadzący i wypisy ze szpitala.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez pannaAlicja 18 kwi 2013, 19:48
hej hej
a ja może miałam z tydzień spokoju, a teraz nastrój wystrzelił w górę.
Pytam dziś przyjaciółki, czy jestem normalna czy w hipo, a ona bez zastanowienia powiedziała, że w hipo i że taka jestem najcudowniejsza :lol:
Ale kontroluję się. Czuję się cudownie, ale nie zamierzam latać.
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

przez S jak... 18 kwi 2013, 19:48
Sens ja ostro balansuje na krawędzi. Czyli samopoczucie dość niebezpieczne. Jak cały czas coś robię jest ok, niestety jak mam śpiączki i leżę, głupie myśli chodzą po głowie o bezsensowności istnienia jako pasożyt społeczny. A energii dość na wymyślanie i realizację głupot.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez barsinister 18 kwi 2013, 19:52
dariusz1990 napisał(a):Witam od niedawna jestem diagnozowany pod kątem ChaD .Czy uważacie że sama lamotrygina w dawce którą rozpoczynam od 25 mg rano a potem 25 mg rano 50 wieczorem. ma jakiekolwiek działanie przeciwdeprsyjne i przeciwlękowe ?Dodam że na sen dostałem perazin w dawce do 100 mg na noc ?Jak długo by czekać na stabilizacje?

masz zwyczajowe kombo lamotrygina + neuroleptyk, nie ma tu bezpośredniego działania antydepresyjnego, po jakimś czasie poczujesz się lepiej, może za miesiąc, może za kilka miesięcy; w razie potrzeby lekarz może ci do tego zestawu dołożyć antydepresant
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez cocococo 19 kwi 2013, 08:29
Witam mam pytanie czy depakina ma wpływ na potencję u mężczyzn.

przez JOSE 2 20 kwi 2013, 10:48
Przeczytaj ulotkę dołączoną do lekarstwa, każdy reaguje inaczej. Depakina ma różne wpływy uboczne na nasz organizm.
Dawniej Rambo.

przez sens 21 kwi 2013, 00:16
S jak... napisał(a):Sens ja ostro balansuje na krawędzi. Czyli samopoczucie dość niebezpieczne. Jak cały czas coś robię jest ok, niestety jak mam śpiączki i leżę, głupie myśli chodzą po głowie o bezsensowności istnienia jako pasożyt społeczny. A energii dość na wymyślanie i realizację głupot.

S jak...
no to nie bardzo
a co teraz bierzesz?
ja własnie wczoraj miałam rozmowę z terapeutą o poczuciu bycia gorszą z powodu chorobe,
mówił mi statystycznie CHAD koreluje silnie z kreatywnością
S jak... nie jesteś pasożytem społecznym jesteś żoną, matką... spełniasz więc funkcje społeczne
ale ważne jest żebyś TY była dla SIEBIE ważna, dobra, wiem że sens w życiu trudno znaleźć
a jakie glupoty realizujesz?

Widmo
ja nawet jak się czuję dobrze to jak pomyślę jak to było w 2011 i 2012 (ten rok jest na razie ok)
to się zwijam z bólu... i wolałabym umrzeć niż przeżyć to raz jeszcze
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Łapa 22 kwi 2013, 00:24
Cześć wszystkim, również choruje na ChAD, tyle, że typu pierwszego. Wydaje mi się, że jestem świeżo po hipomanii, a więc wracam na tory reemisji. :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez maargooo 23 kwi 2013, 11:24
A ja znowu miałam/może nadal mam małą hipomanie... Niby mogłabym się z tego cieszyć, ale czy na pewno? Muszę się ostro pilnować, bo wczoraj myśli były ostro odjechane i byłam na krawędzi narobienia głupstw, do których mój mózg już wieczorem nie chciał się przyznać...
Zauważyłam pewną prawidłowość u mnie, taki "przepis" na wystąpienie hipo- mały sukces w życiu codziennym (teraz był to zdany egzamin w sobotę), potem impreza + choćby mała ilość alkoholu + pominięta dawka stabilizatora, w niedziele już zrobiłam sobie wolne od obowiązków i spędziłam cały dzień bardzo przyjemnie z moim partnerem... No i czułam jak mnie wybija z chwili na chwile coraz bardziej w górę... Do tego duże ilości kawy, napojów energetycznych... i chyba wczoraj popołudniu miałam punkt kulminacyjny tej górki (dobrze, że okoliczności niezależne ode mnie nie sprzyjały moim pomysłom, bo bym narozrabiała :-| )

Od dziś już mocno się kontroluje, bo zdecydowanie zmieniło mi się myślenie i nastawienie od wczorajszego wieczoru, więc chyba powoli "ląduje"...

A co tam u Was???
Malgosia7602?? PannaAlicja??

Pozdrowionka dla Wszystkich!
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez jenifer 23 kwi 2013, 11:49
Witam,

Ciesze sie, że tu trafiłam podradźcie mi proszę jak namówić mojego chłopaka do podjecia leczenie, kocham go, CHAD ma stwierdzone ze 2 lata temu początkowo brał leki a teraz za żadne skarby nie da się zaciągnąć do lekarza na leczenie. POmóżcie!!!!

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ostatnio edytowano 23 kwi 2013, 14:08 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto spam

przez pannaAlicja 23 kwi 2013, 16:00
maargooo, oj, nakręciłaś się ;)

Łapa, witaj :D Znamy się :D

jenifer, namówić to się nie da... jak sam nie chce to gówno zrobisz... możesz go jedynie wspierać. A w jakiej fazie teraz jest?

-- 23 kwi 2013, 16:04 --

A ja miałam 10 dniową hipo, a potem przesadziłam z ziołolecznictwem, że tak powiem... mała załamka, kilka dni oderwania i w sumie nie wiem co dalej. Czuję się bardzo oderwana, w głośnikach hip hop, wkręcam się w klimaty Buki, chwilowo mieszka u mnie przyjaciółka, zamierzam wyjechać sobie na kilka dni, pokłóciłam się z terapeutką, porobiłam trochę głupot, ale najogólniej mówiąc, mam wyjebane.
tylko jakoś dziwnie chce mi się ryczeć, dlatego wolę sobie wmówić, że mam wyjebane i się leczyć dalej po swojemu. Lekarz mnie znowu opieprzy.
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

Sortuj wg