Nie wiem, jak pomóc dziewczynie. Depresja.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Alex Hope 22 wrz 2011, 19:31
Witam serdecznie.

Moja dziewczyna popadła kilka dni temu w depresje. Chodzi do II klasy liceum, ze swoją przyjaciółką. Niestety ostatnio zaczęło się dziać coś dziwnego... Mowiła mi, że jej przyjaciółka odwróciła się od niej, wraz z dwoma innymi koleżankami, z którymi spędzała najwiecej czasu w klasie. Unikają jej towarzystwa itp. Coprawda ma inne koleżank, ale ona jest strasznie wrażliwa i łatwo ją zranić. Chcę jej pomóc, lecz nie potrafię. Jak pomóc jej psychicznie? Odrazu mówie, że nie chodzi tutaj o mnie, ponieważ te dziewczyny mnie nie znają, ani ja ich.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Aex Hope

przez Nana88 22 wrz 2011, 20:48
Staraj się spędzać teraz więcej czasu ze swoją dziewczynę, to na początek. Możesz także spróbować zorganizować jakieś spotkanie z innymi koleżankami, które twoja dziewczyna zna i tym samym pokazać jej że na jednej przyjaciółce świat się nie kończy.

przez Badziak 22 wrz 2011, 22:57
Spędzaj z nią dużo czasu. Róbcie różne wypady; na lody, do kina, na spacer, na koncert, do teatru, na imprezę. Jak będzie miała mało wolnego czasu to nie będzie się tym zadręczać, a może przy okazji poznacie jakieś nowe towarzystwo. ;)
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez buka 22 wrz 2011, 23:03
nom,na lody czy też kiełbaski.zdecydowanie tak;]

przez Michuj 22 wrz 2011, 23:26
Moja dziewczyna popadła kilka dni temu w depresje

Co to znaczy? Czy to Twoja diagnoza na podstawie tego, że wywnioskowałeś iż jest bardziej przygnębiona niż zwykle?
Depresja to jakby nie było poważna choroba. Czy też ma zdiagnozowaną przez lekarza i leczy się w tym kierunku>?
Depresja ma to do siebie przeważnie, że nawet jakbyś skakał na rzęsach w okół niej, to nie uzdrowi ją to...
Michuj

Sortuj wg