czy to depresja ciażowa????? Pomocy!!!!!!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez malnow1990 10 sie 2011, 21:20
to co ja mam zrobić :( jak mam się wyleczyć skoro nie mogę przyjmować leków dzwoniałam do mojego lekarza prowadzacego ciaze ale niestety jest na urlopie .Naprawdę mam poważny problem kto może mi pomóc bo już zaczynam watpic w to że kiedykolwiek uda mi sie z tego wyjsc...
Badziak napisał(a):Ten lek nie był stosowany u kobiet w ciąży. Nie ma gwarancji, że nie zaszkodzi Twojemu dziecku. Nie bierz go i poszukaj psychologa. Tu fragment z ulotki:

Ciąża i karmienie piersią
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Brak danych dotyczących stosowania leku Coaxil u kobiet w ciąży. Z tego względu nie zaleca się podawać tianeptyny kobietom w ciąży.
Nie należy stosować leku Coaxil w okresie karmienia piersią.
Ostatnio edytowano 10 sie 2011, 23:35 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto zdublowany post

przez linka 10 sie 2011, 22:49
Leki to nie jedyne wyjscie z sytuacji popros psychiatre o skierowanie do terapeuty na psychoterapie to zapewne bezpieczniejze dla dziecka.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez *Monika* 10 sie 2011, 23:33
malnow1990 napisał(a):...i mam też nadzieje że leki nie wpłyną negatynie na zdrowie mojego dziecka .jeśli macie jakies doświadczenie z tym lekiem piszcie bo jakos nie jestem do niego przekonana boje sie ze zaszkodzi zamiast pomóc

To chyba jakiś żart!
Dziewczyno, zamiast tych leków, to Ty lepiej śmigaj na terapię!
:hide: :hide: :hide:
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 11 sie 2011, 00:30
Pomijam fakt, ze jakby ci tutaj ktos napisal ze lek jest bezpieczny to bralabys go bez konsultacji ze specjalista????
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ewaryst7 11 sie 2011, 07:42
Witaj.Absolutnie odradzam branie leku.Ja w obydwu ciążach miałam depresję , na szczęście nie trwała długo ..U Ciebie stawialabym na lęk.Myślę , ze boisz się porodu , przyszlosci , czujesz się samotna , potrzebujesz wsparcia..Kiedy się z tym wszystkim uporasz poczujesz się lepiej.zacznij od terapii.Na depresję sie nie umiera.Poczytaj o tym na Necie.Trzymam za Ciebie kciuki.Pisz jak coś na PW.

przez malnow1990 11 sie 2011, 17:27
byłam dzis u lekarza ogólnego i powiedział mi że przy moim problemie mniejsze zło bedzię jeśli zacznę się leczyć i będę brała te leki.Ja już sama nie wiem co robić każdy mi daje jakieś rady tylko szkoda że każdy ma coś innego na ten temat do powiedzenia a ja jestem w tak złym stanie że jak mi ktś wkońcu nie pomoże to ja nie wiem co będzie.Mieszkam w małym miasteczku na terapie do psychologa trzeba czekać a ja nie mogę czekać a na prywatną wizytę mnie nie stać dlaczego nikt minie nie rozumie ludzie w moim otoczeniu sa beznadziejni a na dodadet moj stary ma wszystko w dupie i chla!!!!

przez frytka 11 sie 2011, 20:06
malnow1990, nie ma się co dziwić, że wpadasz w depresję. Dziecko jednak to nie koniec świata - Ty w tej chwili czujesz się sama jak dziecko, przerażona i bezradna, a sytuacja nie układa się, jak sobie wymarzyłaś - witamy w dorosłym życiu. Jak chcesz zapraszam na PW - też jestem w ciąży, też w ciężkiej sytuacji i też mam depresje z tym związana - ale da się z tym żyć, cieszyć się z rosnącego w Tobie życia i nie widzieć przyszłości tylko w czarnych barwach.

Branie psychotropów w czasie ciąży (jak i jakichkolwiek leków) nie jest dobrym pomysłem. To ma wszystko wpływ na rozwój dziecka. Za przeproszeniem ale oprócz leków istnieje też psychoterapia intensywna - to bym polecała, bo leki, to i tak nie rozwiązanie problemu a jak się dzieciak urodzi, to będziesz miała mniej czasu na takową....

Pozdrawiam.
Anioły są wśród Nas

przez malnow1990 12 sie 2011, 15:00
dzięki za wszystkie rady przydadzą się na pewno ale pójdę jeszcze do mojego ginekologa jak wróci z urlopu może on coś pomoże... albo chociaż podsunie jakiś pomysł albo poleci dobrego lekarza

przez frytka 12 sie 2011, 15:05
Mój gin po badaniu krwi stwierdził, że 1 tabletka magnezu na dobę mi nie zaszkodzi. A to też pomaga na samopoczucie - podobno, bo póki co efektów nie odczuwam.
Nie ma też co się koncentrować wyłącznie na trudnościach i problemach - samotność to straszna sprawa, szczególnie, gdy się jest w tak odmiennym stanie, ale tak naprawdę to już nie jesteś sama :) jest dziecko :) nie wiem z jakiego miasta jesteś - u mnie są nawet mitingi dla kobiet w ciąży, polecam też szkołę rodzenia - tam można też wiele wsparcia dostać.
Anioły są wśród Nas

przez depresyjny86 12 sie 2011, 15:17
To masz durnego lekarza kobieto,co za debil każe brać takie leki kobiecie w ciąży?;/PSYCHOTERAPIA tylko i wyłącznie;)
:)

przez malnow1990 13 sie 2011, 12:53
dowiadywałam się o psychoterapii i okazało się że owszem z pomocy psychologa mogę skorzystać ale spotkań psychoterapeutycznych u mnie w miescie nie ma tz.są ale tylko dla alkoholików i co w zwiazku z tym radzicie zrobić ?

przez frytka 14 sie 2011, 12:58
człowiek nerwica napisał(a):To masz durnego lekarza kobieto,co za debil każe brać takie leki kobiecie w ciąży?;/PSYCHOTERAPIA tylko i wyłącznie;)

to to do mnie? :roll:

malnow1990, to szukaj w miejscowościach obok. A do psychologa i tak chodź.
Anioły są wśród Nas

przez malnow1990 14 sie 2011, 21:24
od wtorku zaczynam coś dzialac w tej sprawie bo przyjechał moj chłopak a ja ciagle rycze i nic mi nie pomaga nawet jego obecnosc sprawa zaszła za daleko mam nadzieje ze jest sposob na to żeby z tego wyjsc i znowu żyć normalnie

Sortuj wg