CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Miniaa 25 kwi 2011, 00:20
Dust napisał(a):.Podejrzewam ze to skutek slynnego 1986r.

Jezus Maria, nie mogę tego wytrzymać. Polecam przeczytać jakiś badania na temat promieniowania jakie rzeczywiście wtedy wystąpiło nad Polską. Podpowiem, było znikome. Według rzetelnych badań w Polsce wschodniej nie nastąpiło zwiększenie zachorowalności na raki tarczycy itp. W wyniku niedoinformowania przez władze radzieckie Polska pod wpływem lekarzy a nie naukowców wystąpiła z piciem jodu. Nie zakłamujmy prawdy! W tym momencie promieniowanie w Czarnobylu jest 120 razy mniejsze niż pod Pałacem Kultury. Przypominam że po 1986 wróciło jodowanie soli i to nawet zmniejszyło zachorowalność na rożne choroby tarczycy.

Jako lektury nie polecam czytania wypocin Greenpeacu, bo to stek bzdur.
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez *Monika* 25 kwi 2011, 00:46
Miniaa, Płyn Lugola dostałam zbyt późno i tak.
Nie wiążę moich guzów tarczycy,) dwa razy miałam wycinane, czeka mnie trzecia operacja)...z Czarnobylem akurat. Może to być zbieg okoliczności.

Dust, Święta, święta i zaraz będzie po ........... u mnie nic nadzwyczajnego. Chcę już pójść do pracy.
Nudzę się w domu.
Obrazek
Główny Moderator

przez Badziak 25 kwi 2011, 01:36
Miniaa, dokładnie.
Ostatnimi czasy "z okazji" awarii elektrowni w Fukushimie pojawia się sporo publikacji prasowych nt. mitu Czarnobyla. Polecam się nimi zainteresować i nie uczestniczyć w zbiorowej histerii. Dawka promieniowania, które dotarło do Polski w 1986r. była bez znaczenia dla zdrowia.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rober6666 25 kwi 2011, 10:11

tyle odnośnie Czarnobyla....
Polecam
Włosy się jeżą na głowie....

Robert

-- 25 kwi 2011, 13:11 --

...tu jest link do pobrania tegoż filmu ...to nie jakieś gówienko z youtuba tylko dokument z discovery.
Teraz wszędzie będą bagatelizować powagę awarii zarówno ukraińskiej jak i obecnej-japońskiej i ośmieszać jakichś "greenpeaceowców"....Chodzi oczywiście o budowę elektrowni w Polsce w niedalekiej przyszłości.Gdy pomyślę o wałach zaistnialych przy budowie stadionów, to nie jestem w stanie sobie wyobrazić megawałów finansowych przy budowie elektrowni i liczebności w związku z tym nowozaistniałych polskich i unijnych milionerów....
P.S.
Elektrownie atomowe są koniecznością.Ale nie możemy byc naiwni jak stado strzyżonych baranów..

-- 25 kwi 2011, 13:11 --

http://torrenty.org/torrent/573670
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez specjal 25 kwi 2011, 13:15
moze mamy chorobe promienoitworcza i jestesmy mutantami albo jestesmy opetani
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez rober6666 25 kwi 2011, 13:16
....Zaczynam pomału odczuwać delikatnie mówiąc dyskomfort związany z niedalekim moim uczestnictwem w "turnusie " w Lublińcu na Oddziale....dopiero co wróciłem z jednego "turnusu".....

-- 25 kwi 2011, 13:17 --

specjal napisał(a):moze mamy chorobe promienoitworcza i jestesmy mutantami albo jestesmy opetani

wszystko na raz,....Bracie, wszystko na raz,hehehe
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez *Monika* 25 kwi 2011, 14:07
Proponowałabym,żeby nie odbiegać od tematu głównego.
Robert założył ten wątek ponad rok temu,żeby wymieniać się informacjami na temat choroby dwubiegunowej i związanej z nią zaburzeniami.
Obrazek
Główny Moderator

przez Dust 25 kwi 2011, 15:59
Miniaa napisał(a):
Dust napisał(a):.Podejrzewam ze to skutek slynnego 1986r.

Jezus Maria, nie mogę tego wytrzymać. Polecam przeczytać jakiś badania na temat promieniowania jakie rzeczywiście wtedy wystąpiło nad Polską. Podpowiem, było znikome. Według rzetelnych badań w Polsce wschodniej nie nastąpiło zwiększenie zachorowalności na raki tarczycy itp. W wyniku niedoinformowania przez władze radzieckie Polska pod wpływem lekarzy a nie naukowców wystąpiła z piciem jodu. Nie zakłamujmy prawdy! W tym momencie promieniowanie w Czarnobylu jest 120 razy mniejsze niż pod Pałacem Kultury. Przypominam że po 1986 wróciło jodowanie soli i to nawet zmniejszyło zachorowalność na rożne choroby tarczycy.

Jako lektury nie polecam czytania wypocin Greenpeacu, bo to stek bzdur.

Tematem interesuje sie od lat i przez ten czas zebralem mnostwo informacji.Polecam troche poczytac i obejrzec filmy dok. na ten temat i polaczyc je ze statystykami zachorowan na roznego rodzaju dolegliwosci.Tarczyca jest najwrazliwszym narzadem jezeli chodzi o podatnosc na uszkodzenia przez promieniowanie w naszym organizmie.
Obejrzyjcie sobie np. "Serce Czarnobyla",wyciagnijcie wnioski i potem zerknijcie na statystyki.

Ja na 90% mam tarczyce wysadzoną przez zajscia z 1986 i moja mama takze.

Sorry za czesciowego off-topa.Pisze czesciowego,poniewaz post dotyczy tarczycy ktora z kolei ma kluczowy wplyw na rownowage hormonalna w naszym organizmie w tym neuroprzekaznikow.Choroby tarczycy sa czesto przyczyna depresji badz innych zaburzen psychicznych czy zaburzen w pracy mozgu (neurologicznych).

Monia - wspolczuje operacji :(.Ja niedlugo bede musial zrobic kontrolne usg i zobaczyc czy cos zlego sie nie dzieje.

Dobrze ze swieta sie juz koncza.Generalnie zle znosze odstawke mirtazapiny i nie wiem czy nie bede musial isc w tyg do swojej dr. pogadac o tym.Jestem bardziej nerwowy a rano caly roztrzęsiony i ledwo podnosze sie z lozka.
Dust

przez *Monika* 25 kwi 2011, 16:27
Dust napisał(a):Monia - wspolczuje operacji :(.Ja niedlugo bede musial zrobic kontrolne usg i zobaczyc czy cos zlego sie nie dzieje.

Muszę usunąć guza, ale nie teraz. Może na początek powtórzę biopsję.
Tarczyca funkcjonuje prawidłowo, jeśli chodzi o hormony. Są w normie. Niestety ta skłonność do guzów. To już trzeci.
Obrazek
Główny Moderator

przez Badziak 25 kwi 2011, 16:33
W programie Oprah Winfrey Michael Douglas opowiadał o swojej walce z rakiem, a także o batalii o zdrowie, jaką rozpoczęła właśnie jego żona. W trakci chemioterapii gwiazdor przechodził trudne chwilę także w gronie rodzinnym. Była żona aktora zaczęła domagać się wyższych alimentów oraz części majątku, zaś obecna partnerka, Catherine Zeta-Jones, pogrążyła się w poważnej depresji.

W pewnym momencie jakby wypisała się z życia. Straciliśmy z nią kontakt – opowiada o początkach psychicznej choroby żony. Dopiero po konsultacji z lekarzem okazało się, że to zaburzenie afektywne dwubiegunowe powszechnie nazywane chorobą maniakalno-depresyjną.To wymagało sporo odwagi, żeby przyznać się do choroby i zacząć szukać pomocy. Jestem dumny z Catheriny. Miniony rok i ten nadchodzący to dla nas nieustająca próba. Marzę o wakacjach od problemów - dodaje.

Zeta-Jones nadal leczy się w specjalistycznej klinice, którą opuściła na czas trwania świąt. Aktorka początkowo miała spędzić tam tylko kilka tygodni, a obecnie wiadomo już, że zostanie pod opieką lekarzy prawie półtora miesiąca. W trakcie rozpoznania i dobierania leków gwiazda rozpoczęła już pracę nad swoim kolejnym filmem.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez specjal 25 kwi 2011, 17:15
jaka operacja.Jak wszystko jest medyfikowane to co mamy jesc,do lasu na dzika polowac? :bezradny:

przez *Monika* 25 kwi 2011, 17:26
specjal, Oj specjal, specjal. Nie musisz jeść dziczyzny,żeby być zdrowym. Są sklepy ze zdrową żywnością też.
A jaką operację masz na myśli........bo nie wiem o co Ci chodzi?
I nie medyfikowane, tylko modyfikowane.
Obrazek
Główny Moderator

przez Lukaszenka 25 kwi 2011, 18:19
ej lekarz prywatny powiedział że mam zaburzenia afektywne jak byłem ostatnio wczesniej mówiła że fobia szkolna ale to raczej nie czy tam adhd, inny ziom co ta pani wlasnie go uczyla co bylem uniej heh jakos tak ona jest tam chyba dyrektorka i powiedział że mam nerwice natręctw , a jeszce inni chyba adhd ale jak bylem malutki . sam sie nie diagnozuje heh ale babka zemna rozmawiala 5min i już mi diagnoze wypisuje lol xD . dlatego chyba że sie tak smialem ale po prostu czasami tak moze mam ta a moje kuzynka przy stole czasami tak sie ryla chyba 30 min heh ale nic nie ma
Parkour 3 run story of the year rise against

przez specjal 25 kwi 2011, 18:30
pisalas cos o guzie.Najlepiej to wtedy byc rolnikiem ale teraz sa nawozy sztuczne bo owoce by nie przetrwaly jazdy itp.Bysmy musieli sie cofnoc do sredniowiecza.Tera wszystko jest zle.

Sortuj wg