CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez RafQ 21 lis 2010, 02:51
esprit nie rozumiem całej tej tajemniczej otoczki i równie tajemniczej nowej terapii leczenia :?
Czy mógłbyś chociaż trochę naświetlic sprawę?

Ja już nie piszę,bo nie ma o czym.A powtarzanie się niczym stara,porysowana płyta winylowa,której nie może odczytać igła gramofonu nie ma najmniejszego sensu.Stało się to nudne nawet dla mnie.Powiedziałem już wystarczająco dużo więc dalsze do niczego nie prowadzące ględzenie,żale itp. sobie po prostu odpuszcze.
RafQ

przez Rambo123 22 lis 2010, 10:01
Ale cisza się zrobiła w temacie. Czyżby żadnemu z chadowców się nie pogorszyło ani poprawiło? U mnie bez zmian. :yeah:
Ech życie.

przez RafQ 22 lis 2010, 14:11
U mnie cały weekend depresyjnej rozpaczy.Złapałem w dodatku jakieś choróbsko (wysoka gorączka,ból gardła,ból i zawroty głowy,kaszel i katar+mega osłabienie) i większość czasu spędziłem w łóżku.Brak słów.
RafQ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rambo123 22 lis 2010, 22:10
Amon_Rah jak długo zmagasz się z chadem?
Mam jeszcze jedno pytanie - zdarzyło się wam że egzystowaliście latami tylko na Depakinie i to jednej tabletce na dobę? Jak często chodzicie do lekarza? Wyznacza wam terminy albo sami idziecie jak kończą się lekarstwa lub następuje pogorszenie?
Ciekawi mnie to ponieważ ja robiłem kilkuletnie przerwy podczas których nic nie zażywałem i było wszystko w porządku.
Ech życie.

przez Rambo123 22 lis 2010, 23:21
Lekka to ona nie jest skoro doprowadziła mnie do samobójstwa. Nastąpiło to po przejściu na emeryturę. Broniłem się przed pobytem w szpitalu i skończyło się bardzo żle.
Pierwsze objawy zauważyłem kilka lat po ślubie, lecz myślałem że wszyscy ludzie mają lepsze i gorsze dni.Ja mam więcej górek jak dołów. Jak jestem w dole to zawsze z jakiegoś powodu. Niekoniecznie ten powód musi być prawdziwy. Po przejściu na emeryturę nastrój leciał mi raptownie w dół a ja mimo wszystko wyjechałem do Anglii sam, gdzie po 3 tygodniach już byłem sobą - czyli w hipomani. Dopiero po dwu latach przyjechałem do Polski gdzie dostałem po 3 miesiącach nic nie robienia straszny dół z próbą. Po następnych 3 miesiącach poszedłem do pracy i pracowałem znowu 4 lata na odpowiedzialnym stanowisku oczywiście w hipo.
Przez te lata cierpień jedynym mym lekarstwem była wódka niestety.Pomagała mi przetrwać najgorsze okresy.Teraz nie piję nawet piwa.
Myślę że jestem skazany aby do końca życia pracować i robić rzeczy ponad miarę aby wprowadzić się w hipo. Teraz biorę tylko 1 depakinę na dobę i niby jestem zdrowy ale życie wydaje mi się nudne i nieciekawe. Szczególnie teraz jesienią.
Jeszcze jedno - niestety ale ta świnia chad zakreśla sinusoidy coraz większe wraz z upływem lat. Dlatego w młodości potrafiłem bez lekarstw z tym żyć.
Dziękuję za odpowiedż. Też będę teraz regularnie chodził do lekarza, który stanowczo odradza mi powrotu do pracy.
Ech życie.

przez RafQ 22 lis 2010, 23:22
Ja po leki chodzę głównie do ogólnego.U nas w przychodni na wizyte z nfz czeka się 4 miesiące - żenada.Chyba zacznę chodzić prywatnie,bo szlag mnie trafia z tym czekaniem,kolejkami itd.
Do endokrynologów jest jeszcze ciekawiej,bo na wizyte czeka się ok 8-12 miesięcy.
Ale zdedycowanie rekord należy do ortodonty.Kumpel z pracy chciał zapisać swojego syna i okazało się że na wizyte z nfz trzeba czekać (uwaga!)...2.5 roku :lol: .

Służba zdrowia w tym kraju,to jest ku.rwa jakiś niesmaczny żart.

P.S.

Rambo - przynajmniej choroba Cie nie zmiażdżyła zaraz na starcie i byłeś w stanie w miarę normalnie żyć i cieszyć się tym życiem.Nie wyobrażam sobie hipomanii,która trwałaby np rok :D.Przecież obróciłbym swoje życie do góry nogami :twisted:.
To musi być piękne uczucie.
RafQ

przez *Monika* 23 lis 2010, 00:47
Amon_Rah napisał(a):Rambo123, leczę się od 2004 roku, ale choroba pewnie wystąpiła wcześniej, tylko nie zdawałem sobie z tego sprawy, bo zawsze byłem jakiś dziwny;)
Do lekarza chodzę mniej więcej raz na miesiąc, czasem częściej jeśli dziej się coś złego, nigdy tego nie zaniedbuję. Zawsze sam dzwonię i umawiam się na termin jak kończą mi się leki. Dwa razy odstawiałem leki i kończyło się to straaaaszną katastrofą, dlatego nie ma nawet mowy o powtórce takiej głupoty.
Ty musisz mieć albo wyjątkowo łagodną postać choroby, albo w ogóle nie masz CHAD-u i zostałeś źle zdiagnozowany, bo to jest niemożliwe, żeby CHAD-ers funkcjonował zwyczajnie kilka lat bez leków...pozazdrościć:)

Też to sugerowałam koledze. Widocznie Rambo ma zwiewną postać CHAD-u. Ja naczytalam się tu o CHAD-zie dużo. Dlatego choroba Rambo wydaje się być lżejszą postacią dla mnie. Ale psychiatrą nie jestem.
Obrazek
Główny Moderator

przez chojrakowa 23 lis 2010, 11:04
Amon_Rah, a jak się czujesz po topiramacie? I jaką dawkę przyjmujesz?
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez chojrakowa 23 lis 2010, 11:18
Amon_Rah, a skutki uboczne duże wystąpiły czy nie odczuwasz?
Ja chętnie bym zrobiła drugie podejście do topamaxu, ale pierwsze zakończyło się psychozą więc nie wiem, acz psychiatra coś wspominała...
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez specjal 23 lis 2010, 14:55
Amon a jak tam solian?Mi pomaga symfaxin.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez Rambo123 23 lis 2010, 22:24
Kochani - wczoraj napisałem długą odpowiedż lecz jej nie wysłałem bo siadł internet. Nie wiem czy mam lekkie objawy chad czy zostałem żle zdiagnozowany. Lecz jak sięgnę pamięcią to albo byłem pewny siebie albo bardzo nieśmiały - przystojny lub brzydal.
Utkwiła mi w pamięci jedna rzecz a mianowicie w dniu rozdania dyplomów ukończenia studiów byłem strasznie smutny i nieswój, bez przyczyny.
Inny przykład - piękna zima, wiozę synka na sankach i pamiętam ten smutek. Przykładów mógłbym mnożyć.
W najgorszych okresach zanim udałem się po pomoc do psychiatry ratowała mnie wódka. Pracę rozpoczynałem od kielicha i nim kończyłem. Kierowca odwoził mnie do domu.Teraz nic nie piję.
Dostęp do lekarzy w Katowicach jest dobry. Nie trzeba wizyt zamawiać wcześniej.
Ech życie.

przez *Monika* 23 lis 2010, 22:27
Rambo123, Na fotce to Ty?
Obrazek
Główny Moderator

przez Rambo123 23 lis 2010, 22:34
Tak Kochana. Specjalnie dałem taką zretuszowaną aby nikt mnie nie rozpoznał. Wcześniej był owoc i kwiat pomarańczy która rośnie u mnie w domu.
Ech życie.

przez *Monika* 23 lis 2010, 23:16
Rambo123 napisał(a):Tak Kochana. Specjalnie dałem taką zretuszowaną aby nikt mnie nie rozpoznał. Wcześniej był owoc i kwiat pomarańczy która rośnie u mnie w domu.

Widziałam poprzedni avatar, utkwił mi w pamięci Mój tato wyhodował kiedyś cytrynę bezpestkową, która ważyła prawie pół kilograma i miała bardzo cienką skórkę. Zjedliśmy ją.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg