CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez katrin34 09 wrz 2010, 11:55
polakita napisał(a):Czytam właśnie artykuł na onecie ChAD-owe życie... http://zdrowie.onet.pl/1623607,2041,0,7 ... logia.html

http://zdrowie.onet.pl/1623607,2041,0,1 ... logia.html

o matko czytam ten artykul az mi sie gorzej zrobilo :( ja juz nie wiem czytac takie rzeczy czy nie czytac szczerze mowiac jak mam manie to udaje ze jest ok wszystko ajka mam dola to udaj ze mam dola a tego calego chada to ja kurcze nie chce miec bo to sie przeciez najgorzej leczy nie!?

cytuje z artykulu:'Monika opowiedziała dziennikarzowi całą swoją historię. Dotrzymała obietnicy, którą zawarła w mailu: wprowadziła go w świat, o jakim nie miał pojęcia. I z którego mógł bezpiecznie wrócić do swojego życia. Jego szczęście. Monika wraca do pustego domu, do świata spustoszonego przez chorobę pod każdym możliwym względem – rodzinnym, materialnym i psychicznym.'

No wlasnie bo ile mozna gadac trzeba zaczac dzialac tylko czy to jest sens jak i tak to jest takie trudne do wyleczenia?? tzn niby ma sie isc do psychiatry pisze w tym artykule ale tez pisze ze bedzie coraz gorzej co nie!!?? to po co wogole cos robic???

czy wogole znacie kogos kogolwiek kto sie wyleczyl?? czy komukolwiek z was jest lepiej cos komus pomoglo a jak tak to co i kto i co oni takiego zrobili dla was i co wyscie sami zrobili!!??

przez chojrakowa 09 wrz 2010, 12:11
rober6666, narazie obserwacja z powodów występujących zachowań baardzo przypominających hipomanię: mało snu, dużo energii, ryzykowne zachowania, zwiększone libido, po czym powrót do normalnej deprechy, a później do ciężkiej, wręcz psychotycznej.
Te okresy 'wzmożonej aktywności', czyli to co wymieniłam wyzej i zapewne kilka innych rzeczy, o których zapomniałam, trwają krótko - czasem kilka dni maksymalnie. Nie wiem sama, mnie już wszystko jedno - dzisiaj dla odmiany napad lęków i histerii. Amen.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez specjal 09 wrz 2010, 12:24
Witam.Widać że na forum jest lepiej.Wszystko zależy od diagnozy psychiatry.Co robicie na co dzień ,co wam pomaga może by zrobić jakoś liste?Uczycie się pracujecie?Czytacie książki?Powiem wam że lubie to zaćpanie psychotropami człowiek się zmienia jak zombi ale to lepsze niż bez leków.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 09 wrz 2010, 17:21
Amon_Rah,

A jaki zestaw teraz bierzesz i jakie dawki ?

przez rober6666 10 wrz 2010, 09:59
Ka_Po
sama wiesz co to jest niestety.
To ta nieustabilizowana k.u.rwa daje sie we znaki.
Mam nadzieję, że parę "ciach" przekonalo sie w tym dobrym czasie ,jaka świetna Babka z Ciebie ??? :D :D :D
Sorry za może cięzki żart.Ale co Ci mam napisać? Weź sie w garść ? :D :D Będzie dobrze ? :D :D
Znienawidziłabyś mnie za taki kretynizm.
Pewnie potrzebna jest drobna lub wielka korekta lekach, jak u Amona i znów powinno byc git.
ja teraz na początku Escitalopramu miałem leciutka hipo.Co za cudowny stan.Niestety juz po....
I po tym SSRI "siusiok" jakis słabszy ,hehehehehehe
Trzymaj się
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Zenonek 10 wrz 2010, 10:20
l rober6666,

Ale ogolnie jak tam sie czujesz ?

przez RafQ 10 wrz 2010, 12:02
Ka-Po a extra dawka benzo nic nie pomoże w takiej sytuacji?
Ta złość,którą opisujesz - doskonale znam to uczucie.W stanie depry i silnej derealizacji nieraz ogarnia mnie wściekłość.Jestem nerwowy,jade po wszystkich dookoła,nawet wkurzam się na swoich najbliższych a potem gdy jest lepiej bardzo tego żałuje.W takim stanie w pracy mam podobnie do tego co opisujesz,tyle tylko że nie jestem na takim stanowisku jak Ty.
Jaki masz teraz zestaw?Może porozmawiałabyś z lekarzem żeby coś skorygował?

Trzymaj się
RafQ

przez specjal 10 wrz 2010, 12:33
Wiesz na czym polega u mnie wziecie się w garść.Po prostu trzeba wiąść to na klate.Tu płacz pozytywne myślenie,mocna psychika,silna wola nic nie da.Ja przez 2 tg wmawiałem sobie że jest dobrze i nic z tego nie wyszło.Jak już oszaleje to biore kase i ide po alkohol.Uwierz mi tutaj nic nie mozna zrobić oprócz branie leków.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez RafQ 10 wrz 2010, 13:14
Specjal masz w 100% racje i widze to po sobie.Zwalczanie tego stanu siłą woli jest równie skuteczne,co zwalczanie tą samą metodą bólu zęba (który z reguły bez prochów,leczenia lub rwania za ch.ja nie przestanie boleć).

Ka-Po jak sobie pomyśle,że niedługo wpadne w taki stan,który Ty wlaśnie przeżywasz to ogarnia mnie strach-nie wiem czy będe w stanie to przetrzymać.

Leptyki przerabiałem i podobnie jak u Ciebie - zombi.

Nie wiem co Ci doradzić,bo sam nie mam recepty na moją depre.Może Twój lekarz coś pomoże i skoryguje leki?
RafQ

przez katrin34 10 wrz 2010, 13:38
Krwiopij,

ja to teraz mam guzik a nie diagnozę - jakieś nerwice i depresje to kiedyś miałam zdiagnozowane. teraz nie mam nic na internecie patrzyłam pasuje mi ChAD. Ja mogę iść do psychiatry, nawet już namierzyłam obok mnie tzn dam rade tam dojechać jednym autobusem klinikę http://www.centrum-psych.com.pl/. jak ktoś zna niech da znać. prywatna bo państwowo nie pójdę nasza przychodnia rodzinna to kataklizm. i wydaje mi się ze do psychiatry po leki i diagnozę to raz można iść nie? góra dwa?

patrzylam na neta na manie i hipomanie ja to raczej mam hipomanie - po prostu wogole nie odczuwam zmeczenia przez tydzien, duzo gadam, i wogole takie adhd. ja to tak sobie mysle ze kurcze ja to cale moje nastoletnie lata nie odczuwalam zmeczeni!!

potem padam i nie mam sily patrzyc na ludzi ani gadac z nikim ani z lozka wstac. tydzien pozniej to samo i tak w kolko. czesto choruje wiec myslalm nad tym wypaleniem zawodowym...

przez ewe 10 wrz 2010, 18:49
Witam wszystkich
Co myślicie o kombinacji rispolept + antydepresant
Pozdrawiam
ewe

przez RafQ 10 wrz 2010, 21:27
Katrin - diagnoze to może postawić jedynie lekarz specjalista.To nie jest takie proste i stawiając diagnoze lekarz bierze pod uwagę wiele możliwości.Nie mamy takiego doświadczenia jak lekarze i to,co dowiemy się z sieci bądź literatury to szczątkowe informacje.Jak już zaczynasz leczenie to do psychiatry powinno się chodzić regularnie.On będzie obserwował jak reagujesz na leki,jak się czujesz,co ewentualnie zmienić i ogolnie mówiąc poprowadzi Cię przez dalsze etapy leczenia.Jeżeli nie masz CHAD,to pewnie do tego dojdzie psychoterapia i też trzeba chodzić regularnie.

Ewe - nic konkretnego nie napisałaś (co Ci dolega,na co chorujesz itp).Poza tym patrz w dziale leków,tam jest mnóstwo opinii na temat poszczególnych leków i ich kombinacji.
RafQ

przez rober6666 10 wrz 2010, 21:52
Witam
Mimo wahań czuje sie o wiele lepiej niz przed Escitalopramem.
Spowodowal on , jakby to powiedzieć, rozbicie stanu mieszanego na czynniki pierwsze.
Nie ma już tego strasznego, obłędotwórczego połączenia manii z depresją.
Teraz odczuwam tylko czysta hipomanię, lub czystą depresję. Zmienia sie to wielokrotnie w ciągu dnia , ale nie trwa długo i nie jest strasznie dotkliwe.I jest to o dziwo przerywane dlugimi okresami normalności, której praktycznie nie zaznałem od 3 lat.
Derealizacja prawie nie istnieje, lęki również. Ale nie umiem zejśc z tego ku.re.wskiego clona.jestem uzalezniony.1,5 roku ratował mi życie. Dosłownie.Bez niego bym się zabił w tamtym stanie.
Ale każda próba zejścia poniżej 0,5 mg na dobę wiąże sie z dyskomfortem......
Gdy pozostałe leki sie ustabilizuja i mnie również ,stoczę walke z tym ścierwem-clonem.Jak zwykle zamierzam wygrac :D :D :D . jak to pięknie mi powiedział masz Kolega z forum-jestem typowym upartym hanysem,heheheh
Mam problemy ze wstawaniem i często mnie baniak boli.Szczękościsk, od którego zęby bolą
Ale generalnie jestem coraz szczęśliwszy
Dzięki jasności umysłu jestem w stanie grac takie rzeczy na garach, że sam jestem w szoku !!
Procentuje uparte granie na bębnach w stanie kompletnej , półprzytomnej rośliny.
Ka-Po
śmigaj do medyka. Trzeba coś zmodyfikować.
Roberrt
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez RafQ 10 wrz 2010, 22:06
Super,że u Ciebie równie dobrze jak u mnie :D .
Z clona bym nie robił wielkiego problemu.Dawka jest bardzo niewielka i jak widać w pełni kontrolujesz sprawę nic nie zwiększając.Nie ma się co forsować dopóki się wszystko nie ustabilizuje.Jak wyjdziesz na prostą,to przejdziesz na diazepam i odstawisz praktycznie bezboleśnie.
Ja jestem na 1mg dobowo,nie zwiększam ale też nie ryzykuje zmniejszając.Mam zamiar przejść na diazepam,ale nie wiem czy jest sens szybko schodzić z benzo do zera.Nasze dawki są bardzo małe i dopóki nie zwiększamy,to nie ma żadnego zagrożenia.
RafQ

Sortuj wg